Wygrana z Santanderem! Sprawa o zapłatę 25.000 zł! Powództwo Santander Consumer Bank oddalone w całości. - Antywindykacja EuroLege

Wygrana z Santanderem! Sprawa o zapłatę 25.000 zł! Powództwo Santander Consumer Bank oddalone w całości.

jak wygrać w sądzie z santander consumer bank

Oceń artykuł: 

Santander Consumer Bank S.A. pozwał Cię do sądu? Myślisz, że to już koniec i musisz płacić? Nic bardziej mylnego! Wygrana z Santanderem jest możliwa. Z bankiem również można wygrać sprawę sądową. Trzeba być jednak konsekwentnym i dokładnie przeglądać dokumenty przedkładane przez bank. Może okazać się, że bank może nie mieć żelaznych dowodów na Twój dług. A w sądzie przecież liczą się tylko dowody.

Santander Consumer Bank. Pozew z banku i sprzeciw od nakazu.

W związku z tym, że wygrywaliśmy już z bankami w sądzie, jak chociażby z Alior Bank czy PKO BP S.A., postanowiliśmy więc również pomóc w batalii sądowej kolejnej osobie, która zgłosiła się po naszą fachową pomoc. Tym razem na naszej drodze stanęli prawnicy Santander Consumer Bank.

Dlaczego postanowiliśmy i tym razem pomóc w sprawie przeciwko bankowi? Zwrócił się do nas Pan Michał (imię zmienione ze względu na ochronę danych) z okolic Krakowa zgłaszając sprawę następująco:

„Otrzymałem nakaz zapłaty z sądu. Pozew złożył bank, w którym kiedyś miałem kredyt, ale ten kredyt spłaciłem co do złotówki. Jestem tego pewien, chociaż wpłat nie mam. Zagubiłem je podczas przeprowadzki. Co mam teraz zrobić? Nakaz jest na ponad 25.000 zł i do tego jeszcze jakieś koszty sądowe! Nie mam takich pieniędzy!”

Jak to zwykle w sprawach sądowych bywa, Santander Consumer Bank złożył pozew do sądu rejonowego. W ciągu kilku tygodni od złożenia pozwu Pan Michał otrzymał nakaz zapłaty. Całe szczęście, że był to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a nie ten wydany w postępowaniu nakazowym. Nie trzeba było wnosić opłaty od środka zaskarżenia.

Wygrana z Santanderem: sprzeciw złożony i nakaz zapłaty uchylony. Santander Consumer jednak nie daje za wygraną…

Po złożonym sprzeciwie Santander Consumer Bank wdał się w spór. Przedstawił cały stos dowodów, z których miało wynikać zadłużenie. Oczywiście Pan Michał nie negował, że zawierał umowę z Santanderem. Pewnym był jednak, że cały dług spłacił. Nie posiadał jednak dowodów wpłat, które w trakcie przeprowadzki zwyczajnie zaginęły.

Postanowiliśmy więc postawić wszystko na jedną kartę i zawnioskowaliśmy do sądu, aby ten zobowiązał Santander Consumer Bank do przedstawienia dowodu, że Pan Michał pobrał pieniądze, które widniały na umowie. Nie mogliśmy się nadziwić. Bank przedstawił masę dokumentów. Z żadnego jednak nie wynikało, że Pan Michał pobrał pieniądze z banku. Prawda, że zaskakujące?

Wypowiedzenie umowy kredytowej, która mimo wszystko trwa do dzisiaj.

Pan Michał kwestionował również fakt, że umowa kredytu została mu skutecznie wypowiedziana. Słusznie, wszak do materiału dowodowego pełnomocnik Santander Consumer Bank nie załączył nawet dowodu nadania wypowiedzenia umowy! Mało tego, które rzekomo miało stanowić wypowiedzenie umowy nie zostało nawet przez nikogo podpisane…

Jak wygrać z Santanderem? Z naszą pomocą powództwo oddalone!

Słusznie więc sąd orzekający uznał, że Santander Consumer Bank nie tylko nie wykazał, że wydał Panu Michałowi kwotę kredytu, ale również nie wykazał, że umowę tą wypowiedział skutecznie. Nie pozostało więc nic innego sądowi, jak tylko dopełnić formalności i powództwo banku oddalić w całości.

Na nic zdały się zapewnienie i oświadczenia pracowników banku, że Pan Michał wziął pieniądze, a przesyłki były do niego wysyłane. Pracowników z resztą innej placówki niż ta, w której Pan Michał zawierał umowę kredytu.

Nie jest więc tak, że jeśli pozew pochodzi od banku to pozwany ma pokornie przyjąć każde uderzenie. Wręcz przeciwnie! Należy się bronić. Przykład Pana Michała pokazuje niezbicie, że warto i należy podejmować rękawice. Nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że nie jesteśmy w stanie wygrać.

 

wygrana z santanderem w sądzie

 

Santander Consumer Bank sprzedał mój dług do firmy windykacyjnej. Co robić?

Jak widać na powyższym przykładzie można wygrać z Santanderem, trzeba jednak się do tego właściwie przygotować. Jeśli Twoje zadłużenie w Santander Consumer Bank zostało zbyte na rzecz firmy windykacyjnej, np. ProkuraHoist czy Ultimo. Co to oznacza? Tyle, że nie masz obowiązku spełnić tego świadczenia. Wszystko całkowicie zgodnie z prawem.

Jeśli firma windykacyjna pozwie Cię o taki dług to natychmiast musisz reagować oraz składać w takiej sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty. Na złożenie takiego pisma w sądzie masz jedynie 2 tygodnie od daty jego odebrania. Jeśli tego nie zrobisz to zapłacisz w przyszłości przedawniony dług. Być może nawet z udziałem komornika! Dlatego ważne jest, aby pilnować korespondencji sądowej i ją odbierać.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image