Wygrana z bankiem PKO BP S.A. - Pozew o zapłatę długu na 17.000 zł, którego w rzeczywistości nie było! - Antywindykacja EuroLege

Wygrana z bankiem PKO BP S.A. – Pozew o zapłatę długu na 17.000 zł, którego w rzeczywistości nie było!

wygrana z bankiem PKO BP w sądzie

Oceń artykuł: 

Z końcem poprzedniego roku zgłosił się do nas Pan Lucjan z prośbą o pomoc w sprawie przeciwko Bankowi PKO BP S.A. pisząc: „Drodzy Państwo, dostałem z sądu nakaz zapłaty. Pozywa mnie Bank, z którym miałem kiedyś zawartą umowę o kartę kredytową. Nie wiem skąd takie zadłużenie? Proszę o pomoc w napisaniu odwołania do sądu”. Nasz podopieczny otrzymał nakaz zapłaty z sądu. Jak się okazało, bank przed złożeniem pozwu nie dochował wielu formalności związanych z zawartą przez niego umową kredytową. Oczywiście natychmiast zapewniliśmy naszemu podopiecznemu specjalistę od spraw przeciwko bankom. Napisał on stosowny sprzeciw od nakazu zapłaty, wniósł go do sądu w imieniu Pana Lucjana i następnie prowadził cały proces.

Wygrana sprawa o zapłatę z bankiem PKO BP S.A. Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty!

W pierwszej kolejności Pan Lucjan zwrócił uwagę, że kwota żądana przez PKO Bank Polski S.A. w pozwie jest z tzw. „sufitu”. Nawet nasz specjalista, który przyjął sprawę do prowadzenia, posiadając duże doświadczenie w sprawach bankowych, nie był w stanie jednoznacznie ustalić sposobu wyliczenia roszczenia przez bank. Oczywiście PKO BP S.A. posługiwał się wyciągiem z ksiąg rachunkowych banku. Tak chciał udowodnić swoje twierdzenia, przy czym był to dokument wygenerowany przez pracownika banku.

Sąd przychylił się do stanowiska pełnomocnika pozwanego, że taki dokument samodzielnie nie wystarcza do wygrania procesu o zapłatę. Kwota dochodzona pozwem okazał się więc nieudowodniona. Sąd nie miał dowodów wskazujących, że pozwany faktycznie skorzystał z limitu na karcie w wysokości 17.463,43 zł.

wygrana z bankiem PKO BP w sądzie

Jak wygrać z bankiem w sądzie? Nakaz zapłaty z PKO BP “anulowany”!

Ponadto nasz specjalista zobaczył, że umowa o kartę kredytową zawarta została na pewien, długi okres czasu. Oczywiście pierwszą czynnością było zmuszenie Banku PKO BP S.A. do przedłożenia dokumentacji świadczącej o tym, że istniejący w ich przekonaniu dług jest wymagalny. Poza gołosłownymi twierdzeniami nasz podopieczny nie otrzymał żadnych dokumentów. Potwierdzało to jedynie jego wcześniejsze słowa, że żadnych pism z banku nie otrzymywał. Sąd z tego powodu nie mógł więc uznać, że pozwany musi cokolwiek bankowi oddawać, skoro o niczym nie wiedział. Nie miał żadnych pism, kończących umowę z bankiem.

Wynik sprawy? Powództwo oddalające roszczenie PKO Bank Polski S.A. w całości i nakładające koszty procesu na przegranego. Najważniejsze jednak, że Pan Lucjan może spać spokojnie, a bank nie otrzyma pieniędzy, które mu się nie należały.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image