Wygrana z bankiem PKO BP S.A. – Nakaz zapłaty długu na 17.000 zł, którego w rzeczywistości nie było!

Wygrana z bankiem PKO BP S.A. – Nakaz zapłaty długu na 17.000 zł, którego w rzeczywistości nie było!
4.8 (96.19%) 21 votes

Z końcem poprzedniego roku zgłosił się do nas Pan Lucjan z prośbą o pomoc w sprawie przeciwko Bankowi PKO BP S.A. pisząc: „Drodzy Państwo, dostałem z sądu nakaz zapłaty. Pozywa mnie Bank, z którym miałem kiedyś zawartą umowę o kartę kredytową. Nie wiem skąd takie zadłużenie? Proszę o pomoc w napisaniu odwołania do sądu”. Nasz podopieczny otrzymał nakaz zapłaty z sądu w sprawie, w której bank przed złożeniem pozwu nie dochował wielu formalności związanych z zawartą przez niego umową kredytową. Oczywiście natychmiast zapewniliśmy naszemu podopiecznemu specjalistę od spraw przeciwko bankom, który napisał stosowny sprzeciw od nakazu zapłaty, wniósł go do sądu w imieniu Pana Lucjana i następnie prowadził cały proces.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty z powództwa windykatora, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

Wygrana sprawa o zapłatę z bankiem PKO BP S.A. Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty!

W pierwszej kolejności Pan Lucjan zwrócił uwagę, że kwota żądana przez PKO Bank Polski S.A. w pozwie jest z tzw. „sufitu”. Nawet nasz specjalista, którą przyjął sprawę do prowadzenia, posiadając duże doświadczenie w sprawach bankowych, nie był w stanie jednoznacznie ustalić sposobu wyliczenia roszczenia przez bank. Oczywiście PKO BP S.A. posługiwał się wyciągiem z ksiąg rachunkowych banku, na udowodnienie swoich twierdzeń, przy czym był to dokument wygenerowany przez pracownika banku.

Sąd przychylił się do stanowiska pełnomocnika pozwanego, że taki dokument samodzielnie nie wystarcza do wygrania procesu o zapłatę. Kwota dochodzona pozwem okazał się więc nieudowodniona, sąd nie miał dowodów wskazujących, że pozwany faktycznie skorzystał z limitu na karcie w wysokości 17.463,43 zł.

wygrana z bankiem PKO BP w sądzie

Jak wygrać z bankiem w sądzie? Nakaz zapłaty z PKO BP “anulowany”!

Ponadto nasz specjalista zobaczył, że umowa o kartę kredytową zawarta została na pewien, długi okres czasu. Oczywiście pierwszą czynnością było zmuszenie Banku PKO BP S.A. do przedłożenia dokumentacji świadczącej o tym, że istniejący w ich przekonaniu dług jest wymagalny. Poza gołosłownymi twierdzeniami nasz podopieczny nie otrzymał żadnych dokumentów. Potwierdzało to jedynie jego wcześniejsze słowa, że żadnych pism z banku nie otrzymywał. Sąd z tego powodu nie mógł więc uznać, że pozwany musi cokolwiek bankowi oddawać, skoro o niczym nie wiedział. Nie miał żadnych pism, kończących umowę z bankiem.

Wynik sprawy? Powództwo oddalające roszczenie PKO Bank Polski S.A. w całości i nakładające koszty procesu na przegranego. Najważniejsze jednak, że Pan Lucjan może spać spokojnie, a bank nie otrzyma pieniędzy, które mu się nie należały.

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu z powództwa banku wydany przez e-sąd lub sąd rejonowy? Zgłoś się do nas po bezpłatną pomoc prawną wysyłając formularz na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image