Wygrana z Eques Debitum – sprawa o zapłatę długu 19000 zł

Wygrana z Eques Debitum – sprawa o zapłatę długu 19000 zł
5 (100%) 20 votes

Jeszcze w poprzednim, 2017 roku zgłosiła się do nas Pani Izabela z problemem prawnym, pisząc: „Odebrałam dzisiaj z poczty nakaz zapłaty z sądu. Pozew złożył windykator, nękający mnie od kilku miesięcy. Czy muszę to zapłacić? Nie chcę płacić za coś, czego nie uznaję! Nie mam pojęcia skąd ten dług, skąd takie zadłużenie? Proszę o pomoc!”. W nakazie zapłaty wydanym w postępowaniu upominawczym sąd nakazał, aby Pani Izabela zapłaciła na rzecz EQUES DEBITUM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny w Gdańsku kwotę 19.000 zł (słownie: dziewiętnaście tysięcy złotych) wraz z kosztami postępowania w wysokości 2.492 zł, na co składała się również stawka wynagrodzenia prawnika firmy windykacyjnej.

Sądowy nakaz zapłaty dla Eques Debitum

Po otrzymaniu dokumentów natychmiast przystąpiliśmy do działania! Okazało się, że jak zwykle w sprawach tego typu pojawiły się problemy z umową cesji wierzytelności. Nasi specjaliści, znający większość błędów popełnianych przez firmy windykacyjne, w ciągu zaledwie kilku minut natknęli się na wiele nieprawidłowości zawartych nie tylko w uzasadnieniu pozwu, ale również zwrócili uwagę na fakt, że twierdzenia EQUES DEBITUM nie pokrywały się z dowodami załączonymi do pozwu. Pozostało już tylko napisać sprzeciw i wnieść go do sądu.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty z powództwa windykatora, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

 jak wygrać z eques debitum wygrana sprawa w sądzie

Jak wygrać z Eques Debitum?

Jak się okazało, po złożeniu sprzeciwu od nakazu zapłaty do sądu, windykator ani myślał odpuścić. Do czasu wyrokowania nasz specjalista otrzymywał pisma, na które odpisywał, podtrzymując początkowe stanowisko i wnosząc o oddalenie powództwa.

W końcu nadeszła chwila prawdy i dzień wydania wyroku przez sąd. Co prawda publikację orzeczenia odroczono o 2 tygodnie, ale opłacało się czekać. Wyrok oddalający powództwo i obciążający windykatora kosztami procesu, bezcenne. A Pani Izabela do dnia dzisiejszego nie może uwierzyć, że w końcu nastał koniec telefonów od windykatorów w godzinach od 6 do 22 oraz ciągłych wizyt pracowników windykacji.

Wygraliśmy z Eques Debitum! Dlaczego sąd oddalił pozew Eques Debitum?

Okazało się, że windykator zakupił pewien dług od banku, w którym rzeczywiście Panie Izabela miała kiedyś zawartą umowę kredytu i o kartę kredytową. Jak wynikało dodatkowo z relacji Pani Izabeli, nigdy takowej karty nie używała, a otrzymała ją tylko dlatego, że był to wymóg posiadania darmowego konta bankowego. Problem w sprawie polegał jednak na czymś innym, a mianowicie, windykator kupił wierzytelność, z umowy, której bank nigdy nie zawierał!

Jeśli zostałeś pozwany przez firmę windykacyjną do sądu i otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu w tej sprawie, nie zwlekaj, powierz sprawę profesjonalistom zgłaszając się do nas po bezpłatną pomoc prawną.

Nie zwlekaj! Aby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj! Zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link