Jak wygrać z firmą windykacyjną ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST i Get Back?

Jak wygrać z firmą windykacyjną ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST i Get Back?
4.5 (90%) 42 votes

Pisaliśmy już na naszym blogu jak rozmawiać z windykatorem przez telefon oraz co może, a czego nie może windykator w kontakcie z dłużnikiem. Dzisiaj jednak idziemy o krok dalej i radzimy, jak wygrać z firmą windykacyjną Ultimo, Prokura (Kruk), Hoist, Best, GetPro (Get Back) Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (NSFIZ) – w sądzie!

Otrzymałeś z sąd rejonowego albo sądu okręgowego nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo elektronicznym postępowaniu upominawczym? Wbrew Twojemu początkowemu przerażeniu nerwy musisz opanować i jak najszybciej przystąpić do działania. Wszak czas działa na Twoją niekorzyść, a na korzyść windykatora.

Co przede wszystkim musisz wiedzieć? Cóż, nakaz zapłaty wydany przez sąd nie jest ostatecznym wyrokiem i wystarczy, że się od niego odwołasz, tzn. złożysz sprzeciw od nakazu zapłaty w terminie 14 dni od dnia odebrania przesyłki sądowej. Jakie warunki formalne powinien spełniać sprzeciw znajdziesz w naszym poradniku dostępnym tutaj: wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Na co zwrócić uwagę podczas składania sprzeciwu od nakazu zapłaty przeciwko firmie windykacyjnej? Oto kilka rad jak wygrać z firmą windykacyjną ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST i Get Back.

Otrzymałeś wyrok zaoczny lub sądowy nakaz zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

Umowa pożyczki lub kredytu

Zwróć uwagę, czy windykator dołączył do pozwu umowę, którą miałeś kiedyś zawierać z bankiem albo firmą pożyczkową, od której ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) odkupiło Twój dług. Jeśli takiej umowy nie ma, to musisz tylko napisać, że nie zawierałeś żadnych umów, z których firma windykacyjna wywodzi swoje roszczenie. Jeśli umowa została do pozwu załączona w kserokopii albo została poświadczona za zgodność z oryginałem przez radcę prawnego lub adwokata, to żądaj przedłożenia jej oryginału.

Cesja wierzytelności na firmę windykacyjną ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST, Get Back i Get Pro

Przyjrzyj się dokładnie umowie cesji, którą firma windykacyjna ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) dołączyła do pozwu. Sprawdź, czy faktycznie na podstawie tej umowy został nabyty dług, którego firma ta dochodzi od Ciebie w sądzie. Do każdej umowy cesji wierzytelności załączana jest lista wierzytelności (np. załącznik nr 1, 2). W tym dokumencie, zazwyczaj w formie tabelki, wpisane są dane zarówno dłużnika, jak również zobowiązania (umowy). Przeanalizuj, czy wszystkie dane są zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy. Czy zgadzają się Twoje dane osobowe oraz czy numer umowy wpisany w załączniku zgadza się z numerem umowy kredytu/pożyczki, na podstawie którego windykator żąda zapłaty.

Wysokość zobowiązania

Z pewnością to jeden z elementów pozwu, który najbardziej interesuje pozwanego. Jest to również ten element, z którym firma windykacyjna, w tym ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny ma duże problemy. W naszym kraju już tak jest, że do sądu może pozwać każdy każdego i na dowolną sumę. Jednak przed sądem trzeba wszystko udowodnić. Firma windykacyjna ma z tym spory problem, ponieważ kupując zadłużenie bardzo często nie wie co dokładnie składa się na jego wysokość. Standardem jest, że otrzymujemy jakieś wyliczenia sumy roszczenia dochodzonego pozwem, ale w zderzeniu z rzeczywistością i dociekliwym pozwanym, firma windykacyjna popada w duże tarapaty. Nie potrafi zazwyczaj racjonalnie wytłumaczyć, skąd dokładnie wzięła się kwota dochodzonego roszczenia? Mydlenie oczu sędziemu nie wchodzi w rachubę. Kiedy zakwestionujesz wysokość dochodzonej kwoty będzie musiał windykator z ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) dokładnie rozpisać zadłużenie co do 1 złotówki!

Przedawnienie długu ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST, Get Back i Get Pro

Ostatnia kwestia jaką należy poruszyć wchodząc w spór z firmą windykacyjną ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST I GETPRO (GET BACK) jest przedawnienie. Wiele osób o tym mówi, ale tak naprawdę wyliczenie przedawnienia nie jest rzeczą banalną i może stanowić kłopot dla piszącego sprzeciw. Wymaga często specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności obracania się wśród ton dokumentacji składanej przez firmę windykacyjną ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK).

Co bardzo ciekawe, pracownicy firm windykacyjnych nauczyli się już na przestrzeni lat w jaki sposób dostarczać dokumenty i pisać pozwy, aby z ich treści nie można było ustalić daty wymagalności roszczenia, niezbędnej do należytego obliczenia terminu przedawnienia.

Jeśli chcesz zgłosić zarzut przedawnienia w sprzeciwie od nakazu zapłaty, to pamiętaj, aby taki zarzut w odpowiedni sposób uzasadnić. Samo podniesienie zarzutu przedawnienia może okazać się niewystarczające. Pozwany powinien jeszcze napisać z czego wywodzi, że dług jest przedawniony oraz kiedy w jego ocenie nastąpiło przedawnienie. Jeśli tego nie zrobi, a sędzia rozpatrujący sprawę będzie formalistą, to sprawę można przegrać mimo posiadania racji.

Jeśli nie wiesz jak odliczyć, czy dług jest przedawniony, to skorzystaj z naszego poradnika o tym, jak obliczyć termin przedawnienia.

Jak wygrać z windykatorem ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST i Get Back?

Niestety każdego dnia spotykamy się z sytuacjami, w których pozwani samodzielnie starają się składać sprzeciwy od nakazów zapłaty i otrzymują ich odrzucenia! Dlatego jeśli nie potrafisz sam złożyć sprzeciwu od nakazu zapłaty to nie ryzykuj przegranej już na etapie wstępnego badania Twojego pisma, ale poleć bezpłatne prowadzenie sprawy specjalistom i zgłoś się do nas przez formularz dostępny na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od wyroku zaocznego lub sądowego nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link