Windykacja EOS KSI. Wezwanie do zapłaty długu. Jak się bronić?

Windykacja EOS KSI. Wezwanie do zapłaty długu. Jak się bronić?
4.8 (96.88%) 32 vote[s]

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej EOS KSI? A może fundusz EOS pozwał Cię do sądu o zapłatę długu? Jeśli w Twoim życiu pojawiła się firma windykacyjna EOS, to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł, aby wiedzieć, że masz prawo się bronić!

Wezwanie do zapłaty oraz telefony z EOS KSI. SMS-y o każdej porze dnia i nocy. Jak się zachować?

Standardową procedurą firm windykacyjnych w tym EOS KSI jest maksymalizacja kontaktu z potencjalnym dłużnikiem. Osoba, którą firma EOS KSI uważa za swojego dłużnika będzie początkowo czuła się szykanowana. Telefony od windykatora EOS KSI od 6 rano do godziny 22 to norma. Dlatego zawsze odsyłamy do naszego poradnika o tym, jak rozmawiać z windykatorem przez telefon. Oczywiście w międzyczasie dziesiątki listów z wezwaniem do zapłaty długu, którego być może w ogóle nie ma. Jednak do rzeczy.

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z EOS KSI musisz dokładnie przeanalizować swoją sytuację. Czy w przeszłości brałeś kredyt/pożyczkę? A może nie zapłaciłeś jakiegoś abonamentu za telefon albo kablówkę? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi: NIE albo NIE PAMIETAM, to pod żadnym pozorem nie możesz uznać zadłużenia.

Taki problem miał Pan Ireneusz z okolic Suwałk, która napisał do nas taką oto wiadomość:

„Proszę Was o pomoc! Jakaś firma windykacyjna EOS KSI pisze do mnie, że mam im zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. To jakaś pomyłka. Ja nigdy nie miałem żadnych długów. Chciałem to wytłumaczyć, ale w odpowiedzi usłyszałem, że jeśli nie zapłacę to dostanę komornika. Czy jest jakiś sposób na wyjście z tej sytuacji? Bardzo się boję. Nigdy nie miałem do czynienia z sądami i komornikami”.

Nękanie przez windykatora jest niedopuszczalne

Oczywiście firma windykacyjna EOS KSI niezgodnie z przepisami straszyła Pana Ireneusza. Pan Ireneusz otrzymał od nas kompletną poradę prawną co odpisać firmie windykacyjnej. O żadnym komorniku mowy być nie mogło, bo windykator nie posiadał prawomocnego orzeczenia sądowego. Niestety żadnej konkretnej odpowiedzi Pan Ireneusz nie otrzymał. Nadal EOS KSI uznaje, że ma im zapłacić. Jednak nasz podopieczny wie, że jeśli windykator nie posiada dowodów na istnienie jego zadłużenie, to nie ma się czego obawiać. Od teraz śpi spokojnie.

Pamiętaj, że firma windykacyjna EOS KSI nie może dopuszczać się nękania Twojej osoby. O czym już nie raz informowaliśmy opisując dokładnie co może windykator terenowy. Jeśli nie jesteś w stanie poskromić napastliwości firmy windykacyjnej EOS KSI, to pomyśl nad złożeniem skargi na windykatora.

Tytuły wykonawcze, których nie było!

W korespondencji z EOS KSI potencjalni dłużnicy często dowiadywali się, że istnieje jakiś tytuł wykonawczy wystawiony przeciwko ich osobie. Na podstawie tego tytułu windykator straszy, że skieruje sprawę do komornika. Orzeczenie sądu ma pochodzić z e-sądu, na to wskazuje sama sygnatura. Polecamy więc klientowi wykonanie telefonu do e-sądu, w celu zweryfikowania prawdziwości twierdzeń firmy EOS. Co się okazuje? Nie ma nawet takiej sygnatury! Zwykłe kłamstwo w celu ściągnięcia hipotetycznego długu.

Sądowy nakaz zapłaty z funduszu EOS. To nie koniec, to dopiero początek wychodzenia z kłopotów.

Jeśli fundusz EOS pozwał Cię do sądu o zapłatę długu, który w Twojej ocenie nie istnieje albo jest przedawniony należy bezwzględnie złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty, do sądu, który ten nakaz zapłaty wydał. Na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz jedynie 2 tygodnie. Z tego powodu nie warto odkładać tej czynności na później, ale jak najszybciej rozpocząć działanie w celu uchylenia nakazu zapłaty.

W sprzeciwie od nakazu zapłaty długu na rzecz EOS KSI musisz podać wszystkie twierdzenia oraz zarzuty. Jeśli tego nie zrobisz, sąd może je pominąć w późniejszym postępowaniu. Dlatego tak ważne jest, aby skorzystać z fachowej pomocy prawnej przy konstruowaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image