Wezwanie do zapłaty z Ultimo, Kruk, GetBack, Hoist. Co odpisać firmie windykacyjnej?

Wezwanie do zapłaty z Ultimo, Kruk, GetBack, Hoist. Co odpisać firmie windykacyjnej?
4.3 (86.67%) 12 votes

Każdego miesiąca zgłasza się do nas wiele osób, które otrzymały wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej np. Ultimo, Kruk, GetBack czy Hoist. Często wysyłane jest zawiadomienie o cesji wierzytelności na rzecz jednej z tych firm windykacyjnych. Dlatego regularnie otrzymujemy pytania co robić i jak się zachować wobec wysłanego upomnienia od windykatora? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Wezwanie do zapłaty z Ultimo, Kruk, GetBack, Hoist? Nie masz obowiązku płacić!

Jeśli adresowana do Ciebie przesyłka pochodzi od firmy windykacyjnej, to musisz wiedzieć, iż nie musisz podejmować natychmiastowych działań, które w zamierzeniach miałyby doprowadzić do wyjaśnienia całej sytuacji. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że pośpiech jest bardzo złym doradcą. Każdy ruch z Twojej strony powinien być przemyślany. Pamiętaj, że przeciwnik to doświadczony i bezwzględny gracz, który wykorzysta każde Twoje potknięcie, moment zawahania czy chwilowej słabości.

Wezwanie do zapłaty z Ultimo, Kruk, GetBack, Hoist to nie jest sądowy nakaz zapłaty.

Pamiętaj, że wezwanie do zapłaty od windykatora np. Ultimo, Kruk, GetBack czy Hoist nie jest nakazem zapłaty z sądu. Na podstawie takiego wezwania nie masz obowiązku płacić jakiejkolwiek kwoty na rzecz windykatora. Musisz wiedzieć także i o tym, iż firmy windykacyjne stosują różne sztuczki, abyś uznał zadłużenie i tym samym ułatwił im dochodzenie roszczenia na drodze sądowej, np. poprzez zgodę na rozłożenie długu na raty albo wpłatę chociażby najmniejszej kwoty zadłużenia. W naszym poradniku wyjaśniamy jak postępować, aby nie doprowadzić do uznania długu.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny z powództwa banku, firmy windykacyjnej lub firmy pożyczkowej chwilówki?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty.

Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

Oddłużanie i Antywindykacja Fundacja Darmowy Prawnik

Windykator to nie komornik sądowy!

Firma windykacyjna, np. Ultimo, Kruk, GetBack czy Hoist nie ma nic wspólnego z instytucją komornika sądowego. Niestety bardzo wiele osób myli firmy windykacyjne z komornikami sądowymi, co w konsekwencji bardzo często doprowadza do uznawania zadłużeń nieistniejących albo dawno temu przedawnionych.

Różnica pomiędzy windykatorem a komornikiem sądowym jest ogromna. Przede wszystkim firma windykacyjna nie może wymusić na Tobie zapłaty długu, o który się upomina. Może o to jedynie prosić i liczyć na Twoją dobrowolną wpłatę. Takie przymusowe narzędzia posiada jedynie komornik sądowy. Firma windykacyjna nie posiada żadnych przepisów regulujących jej działania wobec dłużnika. W efekcie czego zdarzają się sytuacje uporczywego nękania. Takich działań nie podejmuje komornik sądowy, który działa na podstawie przepisów prawa, a za naruszenie tych przepisów grozi mu utrata prawa do wykonywania zawodu.

Uwaga na pułapki firm windykacyjnych!

Niestety liczne firmy windykacyjne dopuszczają się przeróżnych chwytów, celem „złapania” dłużnika w swoje sidła. Najnowszymi, a jednocześnie zaskakującymi metodami są:

  1. wprowadzanie systemów lojalnościowych, tj. przyznawania niewielkiej wartości nagród za dokonywanie znaczących wpłat;
  2. przesyłanie ankiet finansowych do wypełnienia, których celem jest uznanie roszczenia i ewentualne zrzeczenie się zarzutu przedawnienia;
  3. wprowadzanie w błąd, że wobec osoby wzywanej do zapłaty wydany został sądowy nakaz zapłaty;
  4. wprowadzanie w błąd, że wobec osoby wzywanej do zapłaty toczy się postępowanie egzekucyjne, o którym jeszcze nic nie wie.

Chcesz odpisać firmie windykacyjnej? Zobacz jak to zrobić i nie popełnić błędu!

Ogólnie nie zalecamy odpisywania na pisma adresowane z firm windykacyjnych na własną rękę, ponieważ może się to skończyć poważnymi problemami prawnymi w przyszłości. Dotyczy to również jakiejkolwiek innej aktywności zmierzającej do rozwiązania problemu. np. telefonowanie, ponieważ windykatorzy często nagrywają rozmowy, a później wykorzystują je w sądzie jako dowody.

Jeśli jednak chcesz odpisać na wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej Ultimo, Kruk, GetBack czy Hoist pamiętaj o kilku zasadach.

Po pierwsze, w żadnym miejscu nie uznawaj długu! Nie pisz, że jesteś winny określoną sumę pieniędzy albo, że chcesz rozłożenia długu na raty czy umorzenia części zadłużenia.

Po drugie, żądaj przedłożenia Ci oryginału zawartej umowy z pierwotnym wierzycielem (np. bank, operator telefoniczny, firma pożyczkowa) albo takiej umowy poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.

Po trzecie, żądaj przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem umowy cesji wierzytelności. Wszak nie masz pewności, że Twój dług, o ile w ogóle istnieje, faktycznie został kupiony przez tą firmę.

Po czwarte, żądaj rzetelnego i konkretnego wyliczenia kwoty z wezwania. Z dokładnym wyliczeniem należności głównej, odsetek oraz pozostałych kosztów zadłużenia. Nie zadowalaj się przedstawianą Ci tabelką, ale żądaj podania konkretnych przepisów prawa, na podstawie których zostało dokonane wyliczenie.

Po piąte napisz, że kolejne wezwanie do zapłaty bez przesłania żądanej dokumentacji zostanie potraktowane przez Ciebie jako usiłowanie oszustwa, co zgłosisz odpowiednim organom ścigania.

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty wydany przez e-sąd lub sąd rejonowy w miejscu zamieszkania, to zgłoś się do naszej Fundacji po bezpłatną pomoc prawną wysyłając zgłoszenie swojej sprawy poprzez formularz: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Nic nie wiedziałeś o sprawie i nagle pojawił się komornik? Nic straconego! Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną na: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od sądowego nakazu zapłaty lub wyroku zaocznego masz tylko 14 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link