Przedsądowe wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej. Co robić?

Przedsądowe wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej. Co robić?
4.8 (96.92%) 26 votes

Jeśli czytasz ten artykuł to zapewne otrzymałeś od firmy windykacyjnej wezwanie do zapłaty, w którym masz zapłacić określoną w tym wezwaniu kwotę, do określonego w tym wezwaniu dnia. Oczywiście jak większość osób, do których windykator kieruje wezwanie zapłaty również zastanawiasz się: 1) skąd ten dług? 2) dlaczego tak dużo? 3) czy nie jest przedawniony?

W poniższym artykule wyjaśniamy dlaczego firmy windykacyjne wysyłają wezwania do zapłaty długów, które były zaciągane wiele lat temu. Bardzo często są to długi uregulowane, albo takie, których istnienia udowodnić zwyczajnie się nie da! A mimo to windykatorzy rozsyłają wezwania do zapłaty, bo wiedzą że w taki sposób łatwo mogą uzyskać uznanie długu

Przedsądowe wezwanie do zapłaty od windykatora

Firma windykacyjna działa według pewnego, z góry założonego planu. Nic nie jest tutaj dziełem przypadku! Przede wszystkim masz się bać, wezwanie ma wzbudzić w Tobie poczucie niepewności, strachu. Tak wygląda wstępna selekcja osób, które pod wpływem chwili chwytają za słuchawkę i dzwonią. Od tego momentu windykator dysponuje już twoim numerem telefonu i będzie mógł nękać Cię ciągłym dzwonieniem, o każdej porze dnia i nocy. Jak wiadomo, pośpiech nie jest dobrym doradcą i wiele osób „łapie się” na proste, ale niezwykle skuteczne chwyty telefonicznego windykatora uznając przez przypadek zadłużenie, zobowiązując się do spłaty czy podając swój adres zamieszkania. I tutaj windykator potwierdza Twoje dane adresowe, wie gdzie mieszkasz i może swobodnie wysłać do Ciebie windykatora terenowego, bez zagrożenia, że ten trafi na niewłaściwą osobę. W większości przypadków firmy windykacyjne nagrywają rozmowy z dłużnikiem, więc mogą te nagrania później wykorzystać przeciwko Tobie w sądzie.

Łudziłby się ten, który myśli, że pójdzie z nimi na ugodę, a oni dadzą mu spokój. Niż z tych rzeczy! Pisanie i dzwonienie nie będzie miał końca, podobnie jak płacenie. Zawsze znajdzie się jakaś opłata dodatkowa, dodatkowy koszt windykacji, czy opłata manipulacyjna, aby wydusić ze zwykłego człowieka tyle, ile tylko się uda. Oczywiście przy każdym kontakcie strasząc sądem i komornikiem. A jeśli windykator uzyska sądowy nakaz zapłaty dzięki podpisanej z dłużnikiem ugodzie, to bardzo trudno będzie skutecznie wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Czasami nawet będzie to niemożliwe!

Musisz pamiętać, że wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej niczego nie oznacza i do niczego Ciebie nie zobowiązuje.

Jest to tylko pismo – wysyłane w 99% przypadkach listem zwykłym (niepoleconym). Jeśli otrzymałeś taką przesyłkę niepoleconą to musisz wiedzieć, że windykator nie posiada dowodu jej doręczenia, nie ma żadnej wiedzy, że zapoznałeś się z jej treścią, a nawet, że mogłeś to uczynić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem we wstępnej fazie windykacji pisemnej jest ignorowanie przesyłek niepoleconych. Dzięki temu nie ujawnisz bądź nie potwierdzisz windykatorowi swoich danych (np. numer telefonu, adres zamieszkania), jak również nie uznasz w sposób nieumyślny zadłużenia.

Czy to jest windykator?

Od jakich firm windykacyjnych najczęściej przychodzą wezwania do zapłaty? Niestety w ostatnim czasie powstało ich bardzo dużo. Najczęściej nadawcami są:
1. KRUK;
2. ULTIMO;
3. BEST;
4. GET BACK;
5. EGB WIERZYTELNOŚCI;
6. KANCELARIA MEDIUS;
7. RAPORT;
8. HORYZONT;
9. easyDEBT;
10. EOS KSI;
11. CORPUS IURIS;
12. KREDYT INKASO;
13. INTRUM JUSTITIA;
14. P.R.E.S.C.O.;
15. Trigon Profit

Tutaj jest przygotowana przez nas i stale uzupełniana aktualna lista firmy windykacyjnych.

Każda z firm windykacyjnych ma często wiele kancelarii współpracujących, stąd też dokładne określenie kto z kim jest powiązany jest płynne. Zawsze jednak w wezwaniu do zapłaty wpisane jest, na rzecz kogo działa wybrana kancelaria prawna.

Otrzymałeś wyrok zaoczny lub sądowy nakaz zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

Dodaj komentarz

 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link