Uwaga na fałszywego komornika! To oszustwo!

Uwaga na fałszywego komornika! To oszustwo!
4.6 (92.5%) 24 votes

Krajowa Rada Komornicza informuje o działaniach oszusta podszywającego się pod komornika sądowego! Od pewnego czasu na skrzynki email masowo wysyłane są wiadomości zawierające wezwania do zapłaty wraz z drukami polecenia przelewu na rachunek komornika. To oszustwo!

Jak podaje Krajowa Rada Komornicza, należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na treść otrzymywanych maili. Osoba (lub osoby) podające się za „komornika sądowego Jacka Demskiego” rozsyłają pocztą elektroniczną wezwania do zapłaty oraz wypełnione druki polecenia przelewu.

Komunikat KRK jest jasny: w ewidencji komorników sądowych nie figuruje komornik sądowy Jacek Demski. Każdą wiadomość od takiego „komornika” należy traktować jako próbę wyłudzenia!

Wykaz komorników sądowych wraz z danymi teleadresowymi znajdziecie Państwo na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej pod adresem: http://www.komornik.pl/.

Wykaz jest również dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem: https://ms.gov.pl/pl/lista-komornikow-sadowych/.

Samorząd komorników przypomina:

O każdym przypadku podejrzenia popełnienia przestępstw polegających na podszywaniu się pod organy egzekucyjne, podrabianiu dokumentów i używaniu ich za autentyczne oraz usiłowaniu wyłudzenia należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.

 

Jeśli dowiedziałeś się o egzekucji komorniczej dopiero od komornika zgłoś się do nas po profesjonalną i całkowicie bezpłatną pomoc prawną: Zablokuj egzekucję komorniczą.

Otrzymałeś wyrok zaoczny lub sądowy nakaz zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link