Sprawa sądowa z ING Bank Śląski. Jak wygrać sprawę w sądzie? Poradnik.

Sprawa sądowa z ING Bank Śląski. Jak wygrać sprawę w sądzie? Poradnik.
5 (100%) 26 vote[s]

Masz problem z ING Bank Śląski S.A.? Zostałeś pozwany do sądu i w sprawie otrzymałeś nakaz zapłaty z powództwa ING Bank Śląski S.A.? To nic strasznego. W dzisiejszym artykule opiszemy jedną z naszych spraw przeciwko temu bankowi oraz podpowiemy gdzie szukać pomocy. Zachęcamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu.

ING Bank Śląski pozywa do sądu. Jak się bronić?

Już w tym roku zgłosił się do nas Pan Stanisław z okolic Olsztyna pisząc w zgłoszeniu sprawy następującą wiadomość:

„Dostałem nakaz zapłaty z sądu elektronicznego. Pozywa mnie ING Bank Śląski, w którym kiedyś miałem założone konto oraz dopiętą do tego konta kartę kredytową, której z resztą nigdy nie używałem. Po 1,5 roku od zamknięcia konta dostałem jakieś zestawienie z ING, że mam uregulować jakieś tam płatności, w kwocie kilkuset złotych. Pomyślałem, że to pomyłka i nie reagowałem. A dzisiaj dostałem nakaz zapłaty z sądu elektronicznego w Lublinie. Czy mogę się jakoś bronić? Proszę o pomoc.”

Sprawy takie jak Pana Stanisława trafiają do często. Klient banku zamyka rachunek bankowy, do którego byłą podłączona karta (debetowa lub kredytowa). Następnie po jakimś czasie otrzymuje wezwanie do zapłaty związane z używaniem karty albo niedotrzymaniem warunków umowy o używanie karty.

Czy z ING Bank Śląski można wygrać w sądzie?

W sprawach z Alior Bank S.A.; Santander Consumer Bank S.A. czy PKO BP S.A. wygrywaliśmy w sądzie, stąd nie było nam straszne przyjęcie sprawy również przeciwko ING Bank Śląski S.A.

Nakaz zapłaty i sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd na rzecz ING Bank Śląski.

Oczywiście Pan Stanisław natychmiast otrzymał od nas prawnika. Przeanalizował on dokumentację, jaką nasz podopieczny otrzymał z e-sądu. Naturalnie w elektronicznym postępowaniu upominawczym, zwanym EPU nie załącza powód żadnych dowodów. Jest to specyfika postępowania elektronicznego. W tym postępowaniu sąd wydaje nakaz zapłaty na podstawie niezweryfikowanych twierdzeń powołanych w pozwie przez powoda.

Jak wynikało z sądu, ING Bank Śląski chciał dowodzić istnienia roszczenia dochodzonego przed sądem jedynie w oparciu o wyciąg wygenerowany z jego ksiąg rachunkowych i wydruków z konta.

Sprzeciw został złożony do sądu i nastało długie oczekiwanie. Najpierw na wydanie przez e-sąd postanowienia o przekazaniu sprawy do sądu rejonowego właściwego do rozpatrzenia sprawy. Później na pierwsze pismo sądu właściwego.

Wyrok oddalający i sprawa wygrana z ING Bank Śląski.

Co się okazało? ING Bank Śląski nie dołączył żadnych przekonujących dowodów na to, że Pan Stanisław miał korzystać kiedykolwiek z otrzymanej od banku karty kredytowej. Złożone do akt sprawy wydruki z systemów bankowych nie były przekonujące. Widniały na nich bliżej nieokreślone kwoty, których podstaw naliczania nie można było w żaden sposób ustalić. A już nie można było w żaden sposób ustalić dlaczego właśnie takie kwoty były zapisane.

Końcowo powództwo musiało ulec oddaleniu. Pan Stanisław dołączył do pokaźnego grona osób, którym pomoc naszych specjalistów uchroniła od zapłaty zadłużeń. Co ważne, sprawa dotyczyło roszczenia, które nie było przedawnione.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image