Sądy zalane pozwami firm windykacyjnych. Nakazowa karuzela ruszyła jak nigdy wcześniej!

Sądy zalane pozwami firm windykacyjnych. Nakazowa karuzela ruszyła jak nigdy wcześniej!
4.6 (92.73%) 22 votes

Z dostępnym nam informacji wynika, że sądy (również e-sąd w Lublinie) zostały zalane falą pozwów firm windykacyjnych. Skala zjawiska zdecydowanie odbiega od średniej, rocznej ilości spraw, prowadzonych z powództwa firm zajmujących się dochodzeniem wierzytelności. Obecny trend może być podyktowany projektami zmian w prawie, dotyczącym przedawnień, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Tradycyjnie większość pozwów kierowana jest do sądu elektronicznego w Lublinie. Jednak są również sądy tradycyjne, stacjonarne, w których liczba prowadzonych spraw niekiedy kilkunastokrotnie przekracza liczbę spraw prowadzonych w innych sądach na terenie naszego kraju. Nakaz zapłaty wydany został przez sąd oddalony o kilkaset kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania? Nasi prawnicy wiedzą co zrobić, aby uchylić wydany nakaz zapłaty i sprawę skierować do sądu, znajdującego się w Twojej okolicy.

Windykatorzy masowo składają pozwy do sądów!

Prosimy o zachowanie czujności w okresie najbliższych 6 miesięcy, ponieważ otrzymując przesyłkę adresowaną do nas z sądu, powinniśmy wnikliwie zapoznać się z jej treścią. Ustalić, jakie pismo zostało do nas z sądu skierowane oraz czego konkretnie sprawa dotyczy. W żadnym wypadku NIE MOŻNA bagatelizować przesyłek sądowych! Jeśli w kopercie znajduje się nakaz zapłaty, pozew, jakieś bliżej nieznane nam dokumenty, których treści nie rozumiemy albo rozumiemy zawartą w nich treść jedynie pobieżnie, nie warto ryzykować działania na własną rękę!

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty z powództwa windykatora, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

Na złożenie środka zaskarżenia, którym zazwyczaj jest sprzeciw od nakazu zapłaty mamy jedynie 14 dni. Liczonych od dnia odbioru przesyłki sądowej. Zaniechanie czynności spowoduje w przyszłości podjęcie działań komorniczych wobec osoby pozwanej, co w efekcie doprowadzi do zajęcia rachunku bankowego, zajęcia wynagrodzenia za pracę, czy też emerytury lub renty. Należy również mieć świadomość, że zdecydowana większość roszczeń dochodzonych pozwami firm windykacyjnych jest przedawniona. Jeśli nie jesteście pewni, czy Państwa dług jest przedawniony, to na naszym blogu zamieściliśmy poradnik jak wyliczyć przedawnienie długu.

Jak się skutecznie bronić w takiej sytuacji?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym/nakazowym  z sądu albo przesyłka nie zawiera nakazu zapłaty, a jedynie pozew z załącznikami, zgłoś się do naszej Fundacji po bezpłatną pomoc prawną profesjonalistów. Wiemy jak wygrać z firmą windykacyjną w sądzie. Zgłoszenia możesz dokonać przez formularz zamieszczony na naszej stronie: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Jak pokazuje nasza dotychczasowa praktyka, wiele osób o jakichkolwiek działaniach firm windykacyjnych dowiaduje się dopiero od komornika. Jeśli o nakazie zapłaty pozwany dowiedział się dopiero na etapie działań egzekucyjnych, też możemy bezpłatnie pomóc. Wystarczy wysłać zgłoszenie na: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Nie zwlekaj! Aby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj! Zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image