Sądy zalane pozwami firm windykacyjnych. Nakazowa karuzela ruszyła jak nigdy wcześniej!

Sądy zalane pozwami firm windykacyjnych. Nakazowa karuzela ruszyła jak nigdy wcześniej!
4.7 (93.33%) 24 vote[s]

Z dostępnym nam informacji wynika, że sądy (również e-sąd w Lublinie) zostały zalane falą pozwów firm windykacyjnych. Skala zjawiska zdecydowanie odbiega od średniej, rocznej ilości spraw, prowadzonych z powództwa firm zajmujących się dochodzeniem wierzytelności. Obecny trend może być podyktowany projektami zmian w prawie, dotyczącym przedawnień, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Tradycyjnie większość pozwów kierowana jest do sądu elektronicznego w Lublinie. Jednak są również sądy tradycyjne, stacjonarne, w których liczba prowadzonych spraw niekiedy kilkunastokrotnie przekracza liczbę spraw prowadzonych w innych sądach na terenie naszego kraju. Nakaz zapłaty wydany został przez sąd oddalony o kilkaset kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania? Nasi prawnicy wiedzą co zrobić, aby uchylić wydany nakaz zapłaty i sprawę skierować do sądu, znajdującego się w Twojej okolicy.

Windykatorzy masowo składają pozwy do sądów!

Prosimy o zachowanie czujności w okresie najbliższych 6 miesięcy, ponieważ otrzymując przesyłkę adresowaną do nas z sądu, powinniśmy wnikliwie zapoznać się z jej treścią. Ustalić, jakie pismo zostało do nas z sądu skierowane oraz czego konkretnie sprawa dotyczy. W żadnym wypadku NIE MOŻNA bagatelizować przesyłek sądowych! Jeśli w kopercie znajduje się nakaz zapłaty, pozew, jakieś bliżej nieznane nam dokumenty, których treści nie rozumiemy albo rozumiemy zawartą w nich treść jedynie pobieżnie, nie warto ryzykować działania na własną rękę!

Na złożenie środka zaskarżenia, którym zazwyczaj jest sprzeciw od nakazu zapłaty mamy jedynie 14 dni. Liczonych od dnia odbioru przesyłki sądowej. Zaniechanie czynności spowoduje w przyszłości podjęcie działań komorniczych wobec osoby pozwanej, co w efekcie doprowadzi do zajęcia rachunku bankowego, zajęcia wynagrodzenia za pracę, czy też emerytury lub renty. Należy również mieć świadomość, że zdecydowana większość roszczeń dochodzonych pozwami firm windykacyjnych jest przedawniona. Jeśli nie jesteście pewni, czy Państwa dług jest przedawniony, to na naszym blogu zamieściliśmy poradnik jak wyliczyć przedawnienie długu.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image