Sądowy nakaz zapłaty z HOIST. Jak wygrać z windykatorem?

Sądowy nakaz zapłaty z HOIST. Jak wygrać z windykatorem?
4.8 (96.19%) 21 votes

Mimo okresu wakacyjnego zgłasza się do nas wiele osób z problemami dotyczącymi firm windykacyjnych. Bardzo aktywny stał się ostatnimi czasy fundusz Hoist, na rzecz którego sądy wydają masowo nakazy zapłaty. W poniższym tekście opisujemy jak wygrać w sądzie z firmą windykacyjną HOIST.

O działalności firmy Hoist najlepiej przekonała się Pani Janina z Olsztyna, która napisała do nas takiego oto maila:

„Drodzy Państwo, jestem przerażona. Listonosz doręczył mi wczoraj nakaz zapłaty z sądu, w którym mam zapłacić na rzecz jakiejś firmy Hoist kilkanaście tysięcy złotych. Nie spałam całą noc i poszukiwałam rozwiązań mojej sytuacji. Natrafiłem na Państwa stronę i liczę na pomoc. Nie stać mnie na prawnika. Dodam tylko, że nie mam żadnych długów, to musi być jakaś pomyłka. Proszę, pomóżcie mi.”.

Oczywiście natychmiast delegowaliśmy do pomocy Pani Janinie jednego z naszych prawników, który już po wstępnej analizie dokumentów doszedł do wniosku, że nakaz zapłaty w ogóle nie powinien zostać wydany. Rzecz jasna pomogliśmy Pani Janinie wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty do właściwego sądu rejonowego i tym samym uchylić niezasadny nakaz zapłaty wydany na rzecz firmy windykacyjnej Hoist. Czasu było tym razem dużo, ponieważ Pani Janina zgłosiła się po naszą pomoc zaraz po tym, jak otrzymała z sądu nakaz zapłaty.

W tym miejscu przypominamy, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym pozwany ma jedynie 2 tygodnie, liczone od dnia odbioru przesyłki.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny z powództwa banku, firmy windykacyjnej lub firmy pożyczkowej chwilówki?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty.

Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

Oddłużanie i Antywindykacja Fundacja Darmowy Prawnik

Dług, którego nie było. Jak Hoist może żądać zapłaty?

Po wstępnej analizie sprawy ustaliliśmy, że firma windykacyjna Hoist, w celu uzasadnienia swoich roszczeń przedłożyła sądowi kserokopię umowy, którą Pani Janina miała zawierać z bankiem. To roszczenie miało być właśnie wykupione przez firmę Hoist. Problem jednak w tym, że Pani Janina kategorycznie zaprzeczała, aby takową umowę, o takiej właśnie treści, kiedykolwiek podpisywała z bankiem.

Oczywiście w sprzeciwie od nakazu zapłaty pełnomocnik Pani Janiny zarzucił, że nasza podopieczna nigdy umowy kredytu jak w kserokopii dołączonej do pozwu nie zawierała. Mało tego, złożony został wniosek o zobowiązanie pełnomocnika firmy Hoist do przedłożenia oryginału umowy kredytu. Co na to firma windykacyjna Hoist? Cofnęła pozew i zrezygnowała z dochodzenia roszczenia na drodze sądowej. W konsekwencji sąd umorzył postępowanie w sprawie. Ciekawe, prawda?

hoist nakaz zapłaty jak wygrać z windykatorem

Brak dowodów na zakup wierzytelności przez firmę windykacyjną Hoist.

Pomijając już sam fakt braku istnienia umowy, którą Pani Janina miała zawierać z bankiem, zarzuciliśmy firmie Hoist, że nie mogła zakupić dochodzonej wierzytelności od banku. Oczywiście brak możliwości wynikał przede wszystkim z tego, iż wierzytelność nie istniała. Niemniej firma Hoist jako dowód przejścia wierzytelności z banku przedłożyła zawiadomienie o przelewie wierzytelności, podpisane przez pracownika firmy windykacyjnej Hoist… Sąd natomiast nie badając te faktu wydał nakaz zapłaty, nakazując Pani Janinie zapłatę długu na kilkanaście tysięcy złotych, obciążając ją dodatkowo kosztami procesu, w wysokości kilku tysięcy złotych.

Jak to się stało? Najzwyczajniej w świecie referendarz sądowy wydający nakaz zapłaty nie zbadał dokumentów w sprawie, nawet powierzchownie. Zgodnie bowiem z przepisami kodeksu postępowania cywilnego nie można wydać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym jeśli przytoczone okoliczności budzą wątpliwości. W naszej ocenie w sprawie było aż nadto wątpliwości, które dawały podstawę do tego, aby nie wydawać nakazu zapłaty, tylko skierować sprawę do normalnego trybu postępowania i wyznaczyć rozprawę. Tak się jednak nie stało i nakaz zapłaty na rzecz firmy windykacyjnej Hoist został wydany.

Przedawnienie dochodzonych roszczeń.

Gdyby dochodzone przez firmę windykacyjną Hoist roszczenie istniało, a czemu zaprzeczyliśmy na samym początku, to i tak byłoby przedawnione. Całe szczęście na dzień składania sprzeciwu od nakazu zapłaty do sądu z powództwa firmy Hoist obowiązywały stare przepisy o przedawnieniu roszczeń. Gdyby zastosowanie miały nowe terminy przedawnienia to wówczas z przedawnienie nie byłoby już tak oczywiste.

 

Jeśli otrzymaliście Państwo sądowy nakaz zapłaty z firmy Hoist albo innej firmy windykacyjnej, to możecie zgłosić się do nas po bezpłatną pomoc prawną. Wystarczy wysłać do zgłoszenie za pośrednictwem formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Jeśli o sprawie dowiedzieliście się Państwo dopiero od komornika to jeszcze nic straconego. W takiej sytuacji nakaz zapłaty można uchylić i odzyskać utracone pieniądze. W takiej sytuacji należy dokonać zgłoszenie tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od sądowego nakazu zapłaty lub wyroku zaocznego masz tylko 14 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image