RK Legal – windykacja. Sprawdź czy musisz płacić.

RK Legal windykacja jak wygrać w sądzie

Otrzymujesz liczne przesyłki wzywające Cię do zapłaty z kancelarii RK Legal? A może pracownicy kancelarii RK Legal dzwonią do Ciebie i namawiają do spłaty wątpliwego lub zawyżonego zadłużenia? W naszym dzisiejszym artykule poświęcimy miejsce dla działań podejmowanych przez kancelarię RK Legal. Doradzimy co robić kiedy nawiązany zostanie pierwszy kontakt z firmy windykacyjnej.

RK Legal wysyła wezwanie do zapłaty. Co robić?

Dla usystematyzowania artykułu powinniśmy w pierwszej kolejności wskazać czym jest i jak działa RK Legal. Jest to zatem jedna z wielu kancelarii prawnych, która na zlecenie wierzycieli zajmuje się windykacją potencjalnych zadłużeń.

Prawnicy oraz pracownicy RK Legal mają za zadanie wykonać usługę windykacji na rzecz ich klienta. Jakiego? Przede wszystkim klienta z branży firm pożyczkowych, tzw. „chwilówek”, np. VIVUS.

Jednym z pierwszym sygnałów, że Twoje przynajmniej hipotetyczne zadłużenia przejął do obsługi RK Legal jest to, że dostajesz pisemne wezwanie do zapłaty. W 99% przypadków będzie to zwykłe, niepolecone wezwanie do zapłaty. Oznacza to, że nawet jeśli trafi ono w Twoje ręce, to do czasu kontaktu z RK Legal ich pracownicy nie wiedzą, że to otrzymałeś. Ma to istotne znaczenie. Po pierwsze, nie potwierdzasz swojego miejsca zamieszkania. To z kolei nie daje pewności windykatorowi, że wysłany ewentualnie w to miejsce windykator terenowy spotka właśnie Ciebie. Po drugie, firma windykacyjna liczy na to, że skontaktujesz się z nią w celu wyjaśnienia sprawy. A to z kolei da możliwość nagrania rozmowy i nakierowania Cię na uznanie długu.

Dlatego zanim cokolwiek zrobisz w sprawie najpierw skontaktuj się z prawnikiem. Działaniem na własną rękę możesz sobie tylko zaszkodzić. Nawet jeśli zadłużenie faktycznie istnieje, to zalecamy skorzystanie z fachowej pomocy. Dlaczego? Przez przypadek możesz uznać zadłużenie w wysokości wyższej od faktycznie należnej.

RK Legal dzwoni. Czy muszę odbierać?

Pamiętaj, że jeśli rozmawiasz z pracownikiem firmy windykacyjnej to musisz uważać. Wyżej wskazaliśmy, że rozmowy mogą być nagrywane i ukierunkowane na uznanie roszczenia. To zdecydowanie pomaga później windykatorowi w sprawie sądowej.

Jako świadomy konsument powinieneś wiedzieć, że windykator może dzwonić tylko od godziny 6:00 do 22:00. Co jednak najważniejsze, NIE MASZ OBOWIĄZKU ani rozmawiać z RK Legal, ani też odbierać od nich telefonu. Nie musisz obawiać się żadnych negatywnych konsekwencji. Nie jest to komornik i nie może zająć Ci żadnych przedmiotów. Może jedynie prosić Cię grzecznie o zapłatę.

Jeśli wykonywane do Ciebie telefony są bardzo częste, to wówczas możesz zgłosić sprawę na policję jako uporczywe nękanie. Nie bój się mówić o swoich problemach organom, które odpowiadają za Twoje bezpieczeństwo.

Pamiętaj również, że nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie słuchawki. Nie podawaj, ani też nie potwierdzaj swoich danych osobowych. W szczególności chroń PESEL, numer i serię dowodu osobistego oraz adres zamieszkania.

Kancelaria RK Legal stale wysyła mi SMS. Co zrobić?

Podobnie jak w przypadku telefonów tak i przy SMS jest podobnie. Nie masz obowiązku odpisywać. Nawet lepiej nie robić tego bez uprzedniej konsultacji prawnej. Każda wiadomość może zostać później wykorzystana przeciwko Tobie w przyszłym sporze sądowym.

Jak poradzić sobie z RK Legal?

Jako osoba windykowana musisz uzbroić się w cierpliwość. Musisz wiedzieć, że windykatorowi zależy przede wszystkim na tym, abyś płacił bez zbędnego gadania. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Musisz wiedzieć przecież skąd pochodzi Twoje potencjalne zadłużenie i dlaczego akurat masz tyle konkretnie zapłacić. Nie wierz w prawdy objawione w pismach firmy windykacyjnej albo wygłaszane przez ich pracowników. Liczą się tylko fakty i wiarygodne wyliczenia.

Sprawa sądowa z udziałem RK Legal. Czy mam się obawiać?

Wbrew przeciwnie, nie musisz się obawiać sprawy sądowej przeciwko chwilówce reprezentowanej przez kancelarię RK Legal. To właśnie w sądzie możesz poszukiwać sprawiedliwości oraz sposobu na rozwiązanie swoich aktualnych problemów.

Co jeśli dostaniesz pozew albo sądowy nakaz zapłaty w sprawie prowadzonej przez RK Legal? Na pewno nie możesz panikować. Spokojnie zapisz datę odbioru przesyłki sądowej i zgłoś się do naszej Kancelarii EUROLEGE. Prowadziliśmy i prowadzimy nadal wiele spraw przeciwko RK Legal. Nasza wysoka skuteczność w tego rodzaju spraw potwierdzona jest licznymi wyrokami oddalającymi powództwa. Dzięki naszej pomocy tysiące osób potrzebujących uzyskało już całkowite oddłużenie.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Call Now Button
Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image