Przedawnienie wierzytelności cz. 2

//Przedawnienie wierzytelności cz. 2
  • termin przedawnienia długu i innych wierzytelności dochodzonych przez windykatorów
Przedawnienie wierzytelności cz. 2
4.6 (92%) 10 votes

Przedawnione długi nie powoduje, że wierzyciel (np. firma windykacyjna), nie mogą skierować wobec Ciebie pozwu o zapłatę. Wręcz przeciwnie, najprawdopodobniej zostanie wydany przeciwko Tobie nakaz zapłaty. Jeśli się nie odwołasz, czeka się postępowanie komornicze.

Dług przedawniony, przekształca się w tzw. „roszczenie naturalne”. Firmom windykacyjnym szczególnie opłaca się kupować i dochodzić wierzytelności przedawnione, ponieważ zakupują je zazwyczaj za cenę równą 5-10% ich wartości. Stopa zwrotu zatem jest bardzo wysoka, a doliczając koszty postępowania zasądzane od dłużnika, wręcz ogromna.

Nie daj się więc windykatorowi i skarż zakazy zapłaty, w których jest on powodem w sprawie. Warto pamiętać, że postępowanie sądowe jest dzisiaj bardzo sformalizowane. Po pierwsze musisz wiedzieć, że sąd nie uznaje przedawnienia z urzędu. Sam się tym nie zajmuje, chociażby widział, że dług jest przedawniony. Musisz bezwzględnie podnieść zarzut przedawnienia.

Należy także wiedzieć, że zarzuty zgłasza się w pierwszym piśmie w sprawie. Zazwyczaj będzie do sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Spóźnionych zarzutów, twierdzeń i dowodów sąd może nie uwzględnić, co najpewniej spowoduje przegrana z windykatorem.

Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalisty, którego wiedza uchroni dłużnika przed nieznajomością prawa, która nie jest w sądzie wystarczającym tłumaczeniem.

Nie zwlekaj! Aby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru nakazu zapłaty.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj! Zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
2018-01-18T09:07:16+00:00 Kwiecień 26th, 2016|Tags: , , , |
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link