Problem ze Smart Lease S.A.? Doradzamy jak poradzić sobie w sądzie! - Antywindykacja EuroLege

Problem ze Smart Lease S.A.? Doradzamy jak poradzić sobie w sądzie!

Smart Lease sądowy nakaz zapłaty co zrobić jak wygrać

Oceń artykuł: 

Dostajesz wezwania do zapłaty od Smart Lease S.A.? A może firma Smart Lease S.A. pozwała Cię do sądu o zapłatę długu, a sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest i jak działa Smart Lease S.A. Wskażemy również w jaki sposób bronić się w sądzie przed pozwami tej firmy. Zapraszamy do lektury.

Czym jest Smart Lease S.A.?

Smart Lease S.A. to jedna z bardzo wielu firm windykacyjnych działających w Polsce. Nie jest co prawda tak rozpoznawalna jak jej wielcy konkurenci, np. Prokura, Kredyt Inkaso czy Hoist, ale jej znaczenie cały czas rośnie. Zauważamy, że z każdym miesiącem pozwy tej firmy stanowią coraz większą ilość ogólnej liczby pozwów składanych do sądów.

Jak to się dzieje, że Smart Lease S.A. przejmuje Twój dług? Wszystko za sprawą cesji wierzytelności. Firma windykacyjna Smart Lease S.A. zawiera umowę zakupu wierzytelności z firmami pożyczkowymi, których w Polsce jest bardzo dużo. W ten sposób staje się wierzycielem pomimo tego, że faktycznie z Tobą nie wchodziła w żadne relacje.

Czy musisz jednak płacić kiedy w Twoim życiu pojawia się Smart Lease? Nie jest to już tak oczywiste. Większość trafiających do naszej Kancelarii EUROLEGE spraw ze Smart Lease S.A. nastręcza pewnych wątpliwości co do istnienia długu w ogóle. Nie mówiąc już o tym, że zadłużenia te oscylują wokół kwot niemożliwych zasadniczo do normalnego wyliczenia. Dlatego tak istotne jest, aby przed podjęciem decyzji o ewentualnym uznaniu roszczenia i jego spłacie dokładnie przeanalizować dokumenty będące podstawą do dochodzenia w/w roszczenia.

Smart Lease S.A. dostaje sądowy nakaz zapłaty. Zobacz jak się bronić!

Naturalną konsekwencją pozwu o zapłatę jest wydanie przez sąd nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Ta standardowa procedura obowiązuje w zdecydowanej większości sądów w kraju. Co ciekawe, Smart Lease S.A. składa pozwy zazwyczaj do jednego sądu, bez względu na miejsce zamieszkania pozwanego. Jaki to sąd? Sąd Rejonowy w Elblągu który ze względu na duże możliwości organizacyjne jest w stanie przyjąć i obsłużyć bardzo dużą ilość spraw.

Co zrobić kiedy otrzymasz sądowy nakaz zapłaty? Przede wszystkim należy zachować zimną krew i nie popadać w histerię. Strach i lęk to źli doradcy. Możesz samodzielnie wnieść w takiej sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty. Doradzamy jednak w sprawach ze Smart Lease S.A. na skorzystanie z doświadczonego prawnika, jakimi dysponuje np. nasza Kancelaria EUROLEGE.

Dlaczego fachowa pomoc w takich sprawach jest niezbędna? Przede wszystkim na liczne problemy formalne, na jakie trafia osoba nie znająca meandrów procesu cywilnego. Począwszy od składania pism na formularzu, przez zachowanie innych wymogów formalnych po stawianie odpowiednich wniosków i zarzutów. Każdy Twój błąd zawsze zostanie wykorzystany przez stronę przeciwną. A musisz wiedzieć, że po drugiej stronie Smart Lease S.A. reprezentowany jest przez dobrej klasy pełnomocników procesowych. Z pewnością wykorzystają każdy Twój błąd.

Jeśli jednak zdecydujesz się na pisanie sprzeciwu samodzielnie to pamiętaj, żeby postawić odpowiednie wnioski. Musisz wiedzieć, czy nakaz zapłaty zaskarżasz w całości, czy też w części. Wymaga on również Twojego podpisu. Ważne jest także, aby postawić odpowiednie zarzuty. Nie wystarczy ich jedynie wyartykułować. Należy je także sensownie uzasadnić. Brak dobrego uzasadnienia może przekreślić Twoje, nawet najlepsze zarzuty.

Uważaj ponadto na błędy formalne, jak chociażby kwestię formularzy. Każdy błąd może spowodować, że sąd nie będzie czytał Twoich zarzutów, ale natychmiast je odrzuci. Skutek? Sprzeciw odrzucony traktowany jest tak, jakby nigdy nie został złożony. A to już szybka droga do tego, aby w Twoim życiu na dobre zagościł komornik z wniosku Smart Lease S.A.

Pozew ze Smart Lease S.A. Co robić?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, działanie na własną rękę może się okazać zgubne. Nasza Kancelaria EUROLEGE prowadzi aktualnie kilkadziesiąt spraw ze Smart Lease S.A. W każdej ze spraw uchyliliśmy nakazy zapłaty wydawane przez sąd. A zatem kontrola formalna z naszej strony jest na 100%. Właśnie z tym pozwani konsumenci mają największe problemy. Nie wiedzą jak prawidłowo skonstruować i wnieść dobry sprzeciw.

Dlaczego warto nam zaufać? Przede wszystkim dlatego, że mamy blisko 90% skuteczność w sprawach przeciwko firmom pożyczkowym, windykacyjnym i bankom. Doprowadzamy do całkowitego oddłużenia w sądzie albo do znacznego zmniejszenia ogólnej sumy zadłużenia. Wszystko w rozsądnych pieniądzach. Liczba prowadzonych spraw daje nam duże możliwości przeglądu i podejmowania dobrych decyzji procesowych z korzyścią dla klienta.

Jeśli masz sprawę ze Smart Lease S.A. to zachęcamy do kontaktu. Analiza sprawy sądowej jest zawsze bezpłatna!

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image