Pozew i wezwanie do zapłaty z Bank Handlowy S.A. Jak wygrać w sądzie?

Pozew i wezwanie do zapłaty z Bank Handlowy S.A. Jak wygrać w sądzie?
5 (100%) 4 vote[s]

Dostałeś sądowy nakaz zapłaty albo pozew z wezwaniem na rozprawę w sprawie gdzie powodem jest Bank Handlowy S.A.? Dobrze trafiłeś! W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy właśnie tą firmę i doradzamy na co zwracać uwagę i co robić kiedy zostaniesz pozwany do sądu.

Sprawa sądowa z Bank Handlowy S.A. Jak się bronić?

Bank Handlowy S.A. to jeden z banków działających na terytorium Polski. Praktyka pokazuje, że nie ma jednolitej praktyki w pozywaniu przez Bank Handlowy S.A. Część pozwów trafia do sądów zwykłych, w których wydawane są nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym oraz nakazy zapłaty w postępowaniu nakazowym. Większość jednak pozwów kierowanych jest do e-sądu, który wydaje w skali masowej nakazy zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym.

Kilka miesięcy temu napisała do nas Pani Sylwia z województwa Świętokrzyskiego maila takiej oto treści:

„Wiele dobrego słyszałam o Państwa działalności. Tym razem i ja muszę poprosić o pomoc. Wzięliśmy kiedyś z byłym mężem kredyt na remont mieszkania. Niestety, mąż zostawił mnie z dziećmi i kredytami, a sam wyjechał za granicę. Nie mam z nim kontaktu. Ledwo wiążę koniec z końce, a tutaj dostaję nakaz zapłaty z e-sądu. Pozwał mnie Bank Handlowy. Czy mogę jakoś umorzyć ten dług? Proszę serdecznie o pomoc. Wierzę w sprawiedliwość i Waszą pomoc.”

Bardzo poruszyła nas sytuacja Pani Sylwii. Wyjątkowo do sprawy przydzieliliśmy dwóch prawników, którzy mieli za zadanie dokonać wnikliwej i kompleksowej obsługi prawnej.

Nakaz zapłaty i sprzeciw od nakazu zapłaty z Bank Handlowy S.A. Sprzeciw uchylony w całości!

Jeden z przydzielonych prawników do obsługi sprawy Pani Sylwii wniósł sprzeciw od nakazu zapłaty. Konsekwencją skutecznie wniesionego sprzeciwu w EPU było jego całkowite uchylenie i przekazanie sprawy do sądu tradycyjnego. Czyli sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanej. Przed e-sądem Bank Handlowy S.A. nie przedstawił żadnych dowodów. Konieczność odniesienia się do twierdzeń pozwu musiała nastąpić dopiero po otrzymaniu dokumentów źródłowych od strony przeciwnej.

Bank Handlowy S.A. przedstawia dokumenty i czekamy na proces…

W standardowej sprawie, która swój początek bierze w e-sądzie, dokumenty związane ze sprawą docierają do pozwanego dopiero po kilku miesiącach. Tak też było w sprawie Pani Sylwii. Musieliśmy długo czekać, aby w końcu zajrzeć w dokumenty i ustalić jaką przyjąć linię obrony i zobaczyć. Ustalić, na czym konkretnie Bank Handlowy S.A. opiera swoje roszczenie procesowe.

W kolejnym piśmie prawnik reprezentujący w sprawie interesy Pani Sylwii rozwinął i uściślij zarzuty kierowane jeszcze w sprzeciwie od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Bank Handlowy S.A. zarzucił mecenasa stertą makulatury, z której tak naprawdę tylko kilka dokumentów miało istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy.

Co nie grało w dokumentach przede wszystkim? Pieniądze z kredytu udzielonego przez Bank Handlowy S.A. miały powędrować na konto prywatne męża Pani Sylwii. Konto, do którego nasza podopieczna nie miała nigdy dostępu. Nie było więc wiadomo czy, a jeśli tak to ile pieniędzy trafiło na konto jej byłego, życiowego partnera.

Okazało się, że powodowy bank natrafił na trudny do zgryzienia orzech. Sąd nie odpuszczał. Prowadzący Pani Sylwii sprawę prawnik naciskał na dokumenty źródłowe. Jednak Bank Handlowy S.A ich nie przedstawiał. Być może ich nie miał?

Powództwo z Bank Handlowy S.A. oddalone w całości!

Wynik procesu nie był dla nas zaskoczeniem. Ze znajdującego się w aktach sprawy sądowej materiału nie wynikało, aby roszczenie dochodzone przez Bank Handlowy S.A. było udowodnione. A to właśnie liczy się w cywilnej spawie sądowej. Sąd orzeka na podstawie dowodów, jakimi dysponuje, jakie zapewnią jej obie strony procesu. Nie było dowodów do zasądzenia to i wynik nie mógł być inny. Pełen SUKCES! Powództwo oddalone w całości!

Oczywiście szczęście nieopisane. Jednak najbardziej poruszające dla nas w całej historii było to, że z pełnej obaw, przygnębienia i leków Pani Sylwii wydobyliśmy w końcu wierzącą w swój sukces i szczęście kobietę. I takim oto sposobem kolejny z naszych podopiecznych uzyskał korzystny wynik w sprawie sądowej. Dołączył również do grona osób zadowolonych z naszej pomocy 😊

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image