Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ. Jak wygrać w sądzie?

Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ. Jak wygrać w sądzie?
4.8 (96.36%) 22 vote[s]

Otrzymałeś nakaz zapłaty, pozew albo wezwanie na rozprawę w sprawie z Open Finance Wierzytelności NSFIZ? Jeśli tak to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się jak prowadzić postępowanie, w którym pozwał Cię do sądu Fundusz Open Finance Wierzytelności NSFIZ. Zapraszamy do lektury.

Czym jest Fundusz Sekurytyzacyjny Open Finance Wierzytelności?

Open Finance Wierzytelności jest jednym z wielu funduszy sekurytyzacyjnych, działającym prężnie na polskim rynku odzyskiwania wierzytelności. Wielkimi konkurentami Open Finance Wierzytelności są między innymi takie fundusze jak Prokura, BEST, Intrum czy Kredyt Inkaso.

Działalność Open Finance Wierzytelności, podobnie jak i innych funduszów tego typu polega na sekurytyzacji długów, czyli skupowaniu długów (często przedawnionych) i dochodzenia ich na drodze postępowania sądowego, a końcowo również w postępowaniach egzekucyjnych (komorniczych).

Nakaz zapłaty i pozew z Open Finance Wierzytelności. Co robić?

Kiedy Open Finance Wierzytelności składa pozew do sądu, ten zasadniczo robi jedną z dwóch czynności. Wydaje nakaz zapłaty zasądzający całość roszczenia z kosztami procesu na rzecz Open Finance Wierzytelności albo nie wydając nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym wyznacza rozprawę i wysyła do pozwanego wezwanie na rozprawę.

Jeśli wobec Ciebie wydany został nakaz zapłaty, to wówczas musisz bezwzględnie zapisać datę odbioru przesyłki sądowej. Od tej daty masz dokładnie 2 tygodnie na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym. Złożenie sprzeciwu wolne jest od opłat sądowych. W takim sprzeciwie musisz zaskarżyć nakaz zapłaty w całości, postawić odpowiednie zarzuty procesowe, a następnie swoje stanowisko w sprawie gruntownie uzasadnić.

Natomiast jeżeli sąd zrezygnował z wydania wobec Ciebie nakazu zapłaty i skierował sprawę na posiedzenie celem odbycia rozprawy, to wówczas Twoja sytuacja jest inna. Sąd wzywa Ciebie jako pozwanego na rozprawę. W wezwaniu może również znajdować się zobowiązanie do wniesienia odpowiedzi na pozew, którą należy złożyć w sądzie w terminie w tym zobowiązaniu oznaczonym. Termin taki jednak nie może być zgodnie z przepisami procedury cywilnej krótszy niż 14 dni.

Problem z Open Finance Wierzytelności rozwiązany i powództwo oddalone.

W połowie obecnego roku zgłosiła się do nas Pani Grażyna z Wielkopolski z prośbą o pomoc pisząc:

„Proszę pomóżcie mi Państwo. Nie wiem co mam robić. Myślałam, że problem już jest za mną, jednak bardzo się pomyliłam. Kiedyś, dawno temu brałam kredyt w banku, którego do końca nie spłaciłam. To była niewielka kwota. Dzisiaj otrzymałam nakaz zapłaty z sądu z obowiązkiem zapłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych na rzecz jakiejś firmy Open Finance. Nie znam ich, nie wiem skąd się wzięli. Proszę o pomoc.”.

Naturalnie przydzieliliśmy Pani Grażynie jednego z naszych specjalistów. Po wstępnym kontakcie wynikało, że dług może być nie tylko zdecydowanie zawyżony, ale przede wszystkim przedawniony.

Kolejnego dnia od nawiązania kontaktu Pani Grażyna przesłała nam wszystkie dokumenty w sprawie. Nie myliliśmy się, dług był daleko przedawniony. Oczywiście z dokumentacji nie wynikało w jaki sposób Fundusz Open Finance Wierzytelności NSFIZ wyliczył kwotę, której żądał w procesie. Wszystkie zarzuty znalazły się w sprzeciwie od nakazu zapłaty, który w imieniu naszej podopiecznej złożył przydzielony jej specjalista.

Cofnięcie pozwu przez Open Finance Wierzytelności.

Na skutki naszego szybkiego działania nie trzeba było długo czekać. Już w niecałe 3 tygodnie po wyznaczeniu rozprawy przez sąd Open Finance Wierzytelności cofnął pozew i wniósł o umorzenie postępowania.

Finalnie, na skutek cofnięcia sąd umorzył postępowanie, a Pani Grażyna wolna jest od postępowania sądowego, przez co dołączyła do grona osób, którym zdołaliśmy skutecznie pomóc 😊

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image