Nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu X wydział cywilny. Fundusz BEST pozywa tylko w Elblągu!

Nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu X wydział cywilny. Fundusz BEST pozywa tylko w Elblągu!
4.4 (88.72%) 39 votes

Codziennie zgłaszają się do nas osoby pozwane przez firmę windykacyjną BEST z siedzibą w Gdyni. Największe zdziwienie budzi nie wysokość długu, albo brak dowodów na jego istnienie, tylko coś zupełnie innego. Chodzi o to, że nakaz zapłaty wydał Sąd Rejonowy w Elblągu. Jak to możliwe, skoro większość osób pozwanych tam nie mieszka? Wszystko dlatego, że w tym mieście jest siedziba kancelarii prawnej obsługującej windykatora!

Już w tym roku zgłosił się do nas Pan Grzegorz z okolic Wrocławia pisząc:

„Proszę Państwa o pomoc w napisaniu pisma do sądu! Otrzymałem dzisiaj nakaz zapłaty z Elbląga. Pozwała mnie jakaś firma Best, z którą nie mam nic wspólnego! Kwota zadłużenia to rzekomo ponad 28 tysięcy złotych… Nie wiem za co, nie wiem dlaczego aż tyle. Pozew to zaledwie kilka zdań i jakiś wyciąg. Co można z tym zrobić?”.

Nie pozostaliśmy obojętni na wołanie o pomoc. Natychmiast zapewniliśmy Panu Grzegorzowi fachową pomoc. Aktualnie oczekujemy na rozwój wydarzeń, chociaż w zdecydowanej większości spraw windykator wycofuję się po wniesieniu sprzeciwu.

Nakaz zapłaty z Elbląga. Jak wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Rejonowy w Elblągu X wydział cywilny?

Jeśli zostałeś pozwany do Sądu Rejonowego w Elblągu przez firmę windykacyjną BEST NSFIZ, to zapewne firma ta miała rzekomo wykupić roszczenie w drodze umowy cesji wierzytelności. Twoje zadłużenie z banku, w którym być może kiedyś miałeś otwarty rachunek albo zapomniałeś zapłacić jakiejś raty kredytu/pożyczki. Firma windykacyjna BEST upodobała sobie Sąd Rejonowy w Elblągu, który w przeważającej części w X wydziale cywilnym rozpatruje pozwy składane jedynie przez podaną wyżej firmę windykacyjną. Nasze zdziwienia nie budzi już fakt, że tylko sam X wydział Sądu Rejonowego w Elblągu wydaje grubo ponad 100.000 (sto tysięcy) nakazów zapłaty w postępowaniu upominawczym w ciągu 1 roku! Liczby porażają, tym bardziej, jeśli liczbę spraw przemnożymy przez liczbę dochodzonych roszczeń…

Po otrzymaniu nakazu zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu, X wydziału cywilnego musisz przede wszystkim zanotować na kopercie albo na jakiejkolwiek kartce datę odbioru nakazu zapłaty. Jest to bardzo ważne, ponieważ na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym masz jedynie 14 dni od dnia odbioru przesyłki poleconej.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny z powództwa banku, firmy windykacyjnej lub firmy pożyczkowej chwilówki?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty.

Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

Oddłużanie i Antywindykacja Fundacja Darmowy Prawnik

W sprzeciwie od nakazu zapłaty wydanym przez Sąd Rejonowy w Elblągu musisz podnieść wszystkie zarzuty, ponieważ brak ich podniesienia może skutkować tym, iż sąd zarzutami podniesionymi później może się w ogóle nie zająć! Dlatego w sprawach w firmami windykacyjnymi ważne jest, aby sprzeciw od nakazu zapłaty napisany został przez osobę posiadającą szeroką wiedzę w zakresie antywindykacji. Musisz pamiętać również, że jeśli firma windykacyjna BEST wniosła pozew na urzędowym formularzu, Ty również masz obowiązek wnieść sprzeciw w tej samej formie. Jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty i jakie podnieść zarzuty znajdziesz w naszym poradniku.

Nakaz zapłaty z Elbląga, pozew BEST i wyciąg BEST. Czy Sąd może wydać nakaz zapłaty bez konkretnych dowodów?

Aktualnie przepisy kodeksu postępowania cywilnego i powiązanych z nią ustaw w zakresie mocy dowodowej nie uznają wyciągu z ksiąg rachunkowych firmy windykacyjnej jako dowodu urzędowego. W takiej sytuacji nie jest uznawane za prawdzie to, co znajduje się w takim wyciągu. Przynajmniej do czasu, w którym pozwany nie zaneguje prawdziwości tego, co w tym wyciągu się znajduje. A błędów zazwyczaj jest kilka, poczynając od dziwnie wysokich kwot.

Problem jednak jest w tym, że co prawda wyciąg z ksiąg rachunkowych firmy windykacyjnej nie jest dowodem urzędowym, ale jest dowodem prywatnym. Orzecznictwo Sądu Najwyższego jest obecnie takie, że na podstawie wyciągu z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego może zostać wydany nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Do czasu zmiany trendów w orzecznictwie nie ma co liczyć na zmiany w sądach niższych instancji. Także jak nakazy zapłaty na podstawie wyciągów były wydawane, tak będą wydawane nadal.

Jak przenieść sprawę z Sądu Rejonowego w Elblągu do sądu w mojej okolicy?

Nic prostszego, wystarczy, że w sprzeciwie od nakazu zapłaty napiszesz, że podnosisz zarzut niewłaściwości miejscowej sądu. Wówczas Sąd Rejonowy w Elblągu samodzielnie ustali jaki jest Twój najbliższy sąd względem miejsca zamieszkania i tam przekieruje sprawę. Kolejna korespondencja będzie już do Ciebie przychodziła z sądu w Twojej najbliższej okolicy.

Złożyłem sprzeciw od nakazu zapłaty, a windykator wciąż nalega na spłatę. Co zrobić?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu z powództwa firmy windykacyjnej to musisz wiedzieć, że na tym etapie nie możesz podejmować jakichkolwiek negocjacji z windykatorem ani wpłacać mu jakichkolwiek sum pieniędzy, aby nie uznać roszczenia i nie przegrać procesu, który od początku powinien być wygrany. Jak nie uznać długu przeczytasz w naszym poradniku dostępnym na: https://www.darmowyprawnik.eu/uznanie-dlugu-czego-robic-aby-uznac-zadluzenia/

Otrzymałeś nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu i nie wiesz jak prawidłowo napisać sprzeciw? Skorzystaj z pomocy naszych doświadczonych specjalistów i zgłoś się po bezpłatną pomoc prawną przez formularz dostępny na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od sądowego nakazu zapłaty lub wyroku zaocznego masz tylko 14 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image