Windykacja i sprawa sądowa z GPM Vindexus. Jak pozbyć się windykatora?

Windykacja i sprawa sądowa z GPM Vindexus. Jak pozbyć się windykatora?
4.7 (94.4%) 25 vote[s]

Otrzymałeś pismo wzywające do zapłaty z GPM Vindexus? A może firma windykacyjna GPM Vindexus pozwała Cię do sądu, który wydał wobec Ciebie nakaz zapłaty? Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się jak poradzić sobie z windykacją GPM Vindexus i jak uchronić się przed zapłatą nienależnego albo przedawnionego roszczenia.

Wezwanie do zapłaty z GPM Vindexus. To dopiero początek.

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z GPM Vindexus to musisz wzmóc swoją czujność i sięgnąć pamięcią wstecz. Przypomnieć sobie, czy nie zalegałeś z jakąkolwiek ratą kredytu albo czy zapłaciłeś abonament za telefon. Jeśli nie przypominasz sobie takiej sytuacji to masz nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek walczyć z niezasadnymi roszczeniami. Nie możesz dopuścić do tego, aby pracownik firmy windykacyjnej wmówił Ci istnienie długu, którego nie uznajesz! Przecież Ty lepiej znasz swoją sytuację życiową i przeszłość finansową. A jeśli dochodzone roszczenia są zasadne, to zawsze pamiętaj o przedawnieniu długu!

GPM Vindexus, jak wiele innych firm windykacyjnych działających w branży, np. Kruk S.A.BestUltimo, czy Hoist. Przede wszystkim w początkowej fazie kontakt z firmą windykacyjną GPM Vindexus ogranicza się do prostego wezwania do zapłaty, z którego zazwyczaj nic nie wynika. Jest to tylko kilka zdań, które mają wymusić na osobie wzywanej poczucie odpowiedzialności za dług. Dług, którego być może w ogóle nie ma…

Zazwyczaj windykacja trwa dwutorowo. Oprócz wezwań do zapłaty potencjalny dłużnik może spodziewać się również kontaktu telefonicznego ze strony pracownika firmy GPM Vindexus. Korzystając z naszego poradnika dowiesz się jak rozmawiać z windykatorem.

Pamiętaj, że warunkiem skutecznej rozmowy z windykatorem jest to, aby nie uznać zadłużenia. Nie możesz bez uprzedniej konsultacji prawnej zawierać ugody, wpłacać jakichkolwiek sum pieniędzy czy uznawać zadłużenia przez telefon.

SMS z GPM Vindexus i windykacja terenowa.

Tradycyjnie GPM Vindexus korzysta również z form windykacji terenowej. Nie jest to jednak reguła. Koszty windykacji terenowej niekiedy są bardzo wysokie, a firma windykacyjna liczy się z ponoszonymi wydatkami.

Musisz wiedzieć, że w większości SMS poprzedzających rzekome przyjście pracownika terenowego są jedynie „straszakiem”, abyś pod napływem emocji zapłacił jakąś część rzekomego zadłużenia. Ma to finalnie pomóc GPM Vindexus w dochodzeniu należności w przyszłym sporze sądowym.

Oczywiście może zdarzyć się, że pracownik windykacji terenowej zostanie wysłany do potencjalnego dłużnika. Wówczas musisz znać swoje prawa i wiedzieć co może, a czego nie może windykator terenowy.

Fundusz GPM Vindexus pozywa do sądu. Nakaz zapłaty z powództwa Funduszu GPM Vindexus.

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakaz zapłaty z EPU z powództwa Funduszu GPM Vindexus to nie jest to problem do zmartwień. Więcej, to jest powód do zadowolenia. Dzięki temu będziesz mógł przedstawić sądowi swoją wersję wydarzeń. Pokazać, że długu żądanego przez Fundusz GPM Vindexus nie ma albo jest on już przedawniony.

Jak to zrobić? Musisz złożyć w sądzie sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu elektronicznym. Pamiętaj, że musisz spełnić wszystkie warunki formalne takiego pisma. Co bardzo ważne, jeśli GPM Vindexus złożył pozew na urzędowym formularzu, to Ty też musisz dochować tej formy przy składaniu sprzeciwu.

Kolejna ważna kwestia to termin na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty z powództwa GPM Vindexus. Na złożenie sprzeciwu masz 2 tygodnie od jego doręczenia. Jeśli nie złożysz sprzeciwu w terminie to nakaz zapłaty uprawomocni się, a Ty będziesz musiał zapłacić kwotę tam wymienioną na rzecz Funduszu GPM Vindexus. Nie jest przy tym ważne, czy faktycznie miałeś rację, że długu nie ma albo jest on przedawniony. Dlatego przestrzeganie terminów jest rzeczą najważniejszą. Musisz zawsze o nich pamiętać.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image