Nakaz zapłaty, wezwanie na rozprawę z Raiffeisen Bank. Jak wygrać w sądzie?

Nakaz zapłaty, wezwanie na rozprawę z Raiffeisen Bank. Jak wygrać w sądzie?
4.9 (97.5%) 16 votes

Kolejna sprawa wygrana! Tym razem nasi specjaliści pewnie wygrali sprawę przeciwko Raiffeisen Bank Polska S.A. o zapłatę kwoty ponad 40.000 zł! Co prawda na początku nie było łatwo, ale doświadczenie zaprocentowało. Kolejny podopieczny Fundacji uzyskał finansowy spokój. Bank natomiast musi zastanowić się w jaki sposób prowadzi proces przed niezależnym i niezawisłym sądem. Przeczytajcie historię Pana Piotra i zobaczcie jak można wyjść na finansową prostą.

Wezwanie do sądu na rozprawę z Raiffeisen. Jak napisać odpowiedź na pozew?

Sprawa, z jaką zgłosił się do nas Pan Krzysztof z okolic Poznania była raczej niestandardowa. W większości spraw z powództwa banków, np. Alior BankSantander Consumer Bank czy naszego głównego bohatera Raiffeisen Bank Polska sądy wydają nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym. Taka sytuacja zmusza pozwanych do składania środków zaskarżenia w postaci sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo zarzutów od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Często również zdarzają się sprawy, w których bank kieruje sprawę to e-sądu.

Jednak do rzeczy. Jak wyglądała sprawa Pana Krzysztofa? Otóż zgłosił się do nas mailowo pisząc:

„Szanowni Państwo, nie wiem co mam zrobić. Wychowuję samotnie dwójkę dzieci. Wzięliśmy kiedyś w banku Raiffeisen z żoną kredyt na budowę domu. Kiedy ona zachorowała zadłużyliśmy się jeszcze bardziej. W tamtym czasie nie było mowy o płaceniu rat kredytu. Niestety dzisiaj popadłem w olbrzymie kłopoty finansowe. Jesteście dla mnie ostatnią nadzieją. Nie stać mnie na prawnika na mieście. Proszę Was serdecznie o pomoc.”.

Oczywiście ta historia nas poruszyła niesamowicie. Natychmiast Pan Krzysztof otrzymał pomoc naszego specjalisty. Z resztą, ze względu na szczególne okoliczności sprawy analizą dokumentów zajęły się aż wstępnie 3 osoby! Jak się później okazało, wytężona praca naszego zespołu nie poszła na marne 😊

Pan Krzysztof otrzymał wezwanie na termin rozprawy, w którym jednocześnie zobowiązany został przez sąd do złożenia odpowiedzi na pozew. Naturalnie przydzielony Panu Krzysztofowi specjalista zredagował odpowiedź na pozew i wniósł ją do sądu. Zarzucił, że w aktach sprawy nie znajdują się żadne dokumenty świadczące o skutecznym wypowiedzeniu umowy bankowej. Nasz podopieczny z resztą sygnalizował, że przed sprawa sądową otrzymał tylko 3 wezwania do zapłaty i nic więcej.

Raiffeisen Bank Polska nie wypowiada umowy kredytu i przegrywa w sądzie.

Co zrobił Raiffeisen Bank Polska na nasze zarzuty? Przede wszystkim przedłożył wypowiedzenie umowy, ale nie było żadnego dowodu, że dokument tej treści faktycznie kiedykolwiek został wysłany do Pana Krzysztofa. W furii obrony swojego stanowiska Raiffeisen powoływał się na autorytet banku. Rzecz jasna mogliśmy się z tego jedynie śmiać. W sądzie prosimy o dowody. Jeśli ich brakuje, to wyrok może być tylko jeden, ODDALENIE POWÓDZTWA!

Tak też stało się w sprawie Pana Krzysztofa. Bank zaklinał się na wszystko, że przecież pracownik nie mógł napisać, że pismo wyszło z banku określonego dnia i nie jest to prawdą. Problem jednak w tym, że nic poza gołosłownymi oświadczeniami pracownika banku – z resztą już dawno tam nie pracującego – nie było niczego co by na ten fakt wysłania wskazywało. Nie mówiąc już o tym, że nasz podopieczny taką przesyłkę kiedykolwiek otrzymał.

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska S.A. Powództwo oddalone!

Warto procesować się bankiem. Można tylko zyskać.

Godne podkreślenia w całej sprawie jest to, że Pan Krzysztof, mimo swojej trudnej sytuacji życiowej nigdy nie negował faktu wzięcia kredytu. Co więcej, zawsze chciał go spłacić, ale w warunkach, które byłyby dla niego możliwe do zrealizowania. Raiffeisen Bank jednak chciał iść na skróty i zakuć Pana Krzysztofa w komornicze kajdany.

Nic jednak z tych rzeczy. Warto było wejść w spór z bankiem, który definitywnie sprawę przegrał. Na koniec warto przytoczyć stare przysłowie: „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”. Nie chciał się Raiffeisen Bank dogadać z naszym podopiecznym i dać mu szansy na spłatę na miarę jego aktualnych możliwości? To tym razem nie dostanie NIC 😊

Otrzymałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku Raiffeisen? Zobacz co zrobić.

Otrzymałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę z powództwa banku, firmy windykacyjnej albo  pożyczki-chwilówki? Nie ryzykuj działania na własną rękę i zgłoś się do nas po bepłatną pomoc na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

A może o całej sprawie sądowej dowiedziałeś się dopiero od komornika? To jeszcze nic straconego. Zobacz, czy jest szansa na pomoc. Wyślij zgłoszenie tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/


Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image