Nakaz zapłaty, wezwanie na rozprawę z Bank BGŻ BNP Paribas. Jak wygrać w sądzie?

Nakaz zapłaty, wezwanie na rozprawę z Bank BGŻ BNP Paribas. Jak wygrać w sądzie?
5 (100%) 8 votes

Masz sprawę sądową z powództwa BGŻ BNP Paribas? Masz szczęście, że trafiłeś właśnie na nasz artykuł. W dzisiejszej publikacji przedstawimy sprawę, która trafiła do nas jeszcze w 2016 roku. Efekt naszej pomocy okazał się wielkim sukcesem. Nasza podopieczna nie musi zapłacić bankowi nawet 1 złotówki! Zobacz jak wygrać z Bankiem BGŻ BNP Paribas.

Nakaz zapłaty sądu w sprawie BGŻ BNP Paribas. Co robić?

Jeszcze w 2016 roku zgłosiła się do naszej Fundacji Pani Katarzyna z Bytomia, która otrzymała z sądu rejonowego swojego miejsca zamieszkania nakaz zapłaty wraz z pozwem. Powodem w sprawie był Bank BGŻ BNP Paribas. Kwota żądania pozwu, którą wskazywał Bank BGŻ BNP Paribas wynosiła prawie 20.000 zł. Dług wedle banku miał wynikać z umowy kredytowej zawartej jeszcze w okresie, kiedy Pani Katarzyna prowadziła działalność gospodarczą.

Po wstępnej analizie dokumentów, dokonanej przez jednego z naszych specjalistów okazało się, że dokumentacja dołączona przez BGŻ BNP Paribas do pozwu zawiera wiele nieścisłości oraz braków o charakterze dowodowym. Ogólnie rzecz ujmując braki były takie, że sąd w naszej ocenie nawet nie powinien wydawać nakazu zapłaty. Jednak stało się inaczej.

Naturalną rzeczą w takiej sytuacji stało się złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Na złożenie takiego środka odwoławczego pozwany ma jedynie 2 tygodnie od dnia odebrania korespondencji z sądu. Pani Katarzyna trafiła do naszej Fundacji zaledwie na 5 dni przed końcowym terminem, stąd też istniała konieczność szybkiego działania. Natychmiastowa reakcja oraz szybkość obrotu korespondencji sprawiła, że nakaz zapłaty został złożony w terminie. W efekcie złożenia sprzeciwu nakaz zapłaty wydany przez sąd został uchylony, a sprawa mogła trafić do normalnego trybu postępowania. Na tym etapie istniała możliwość realnej obrony praw Pani Katarzyny przed niezależnym sądem.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny z powództwa banku, firmy windykacyjnej lub firmy pożyczkowej chwilówki?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty.

Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

Oddłużanie i Antywindykacja Fundacja Darmowy Prawnik

Bank BGŻ BNP Paribas nie udowadnia długu. Powództwo oddalone w całości!

Jak się okazało, do pozwu BGŻ BNP Paribas dołączył umowę przyznania limitu kredytowego dla firm. Umowa ta miała zostać zawarta pomiędzy bankiem, a Panią Katarzyną kilka lat temu. Nie byłoby w sprawie nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że poza umową podpisaną przez Panią Katarzynę z BGŻ BNP Paribas nie było żadnych przekonujących dowodów, że wykorzystała ona limity transakcyjne na rachunku bankowym. A na pewno nie było dowodów, że kwota ta wynosiła dokładnie tyle, ile chciał BGŻ BNP Paribas w treści żądania pozwu.

Co prawda Bank BGŻ BNP Paribas przedstawił wyciąg z ksiąg rachunkowych banku, jak również wyciągi z konta, ale wątpliwości nadal pozostawały. Przede wszystkim nie było zgodności pomiędzy rachunkiem bankowym wskazanym na umowie, a numerem rachunku, który widniał na wyciągu z konta. Były zupełnie dwa odrębne numery kont. Naturalnie nasz specjalista zauważył ten fakt i natychmiast zasygnalizował go sądowi orzekającemu w sprawie. BGŻ BNP Paribas tłumaczył sądowi, że to kwestia wewnętrznych procedur banku oraz kwestii istnienia rachunków technicznych do kont.

Czy myślicie Państwo, że takie tłumaczenia przekonały sąd? Absolutnie nie! A poniżej wynik naszej ciężkiej pracy. Powództwo zostało oddalone w całości!

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Powództwo oddalone!

Czy warto wchodzić w spór sądowy się z Bankiem BGŻ BNP Paribas?

Jeśli można byłoby zakończyć odpowiedź na zadane wyżej pytanie jednym słowem to oczywiście: TAK. Powyższa odpowiedź jest wynikiem nie tylko tego, że sprawę można wygrać – tak jak Pani Katarzyna – i ostatecznie nie spłacać zadłużenia, którego istnienie albo wysokość negujemy. Ważny jest również czas, który możemy zyskać w ewentualnym sporze z bankiem. Czas, w którym będziemy mogli zgromadzić środki na zapłatę w razie ewentualnej przegranej. Pozwoli to na zapobieżenie egzekucji komorniczej w przyszłości, nawet w razie hipotetycznej przegranej.

Ponadto koszty, jakie zostaną ewentualnie zasądzone na skutek wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty nie będą znacznie wyższe od tych, które zasądzone zostały w nakazie zapłaty. W każdym razie zapłata takiej ewentualnej ceny za prolongatę w spłacie może się bardzo opłacać. Z pewnością koszty niewątpliwej egzekucji komorniczej byłyby zdecydowanie większe.

Otrzymałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku BGŻ BNP Paribas? Zobacz co zrobić.

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę w sprawie z powództwa banku, firmy windykacyjnej albo firmy pożyczkowej? Nie ryzykuj działania na własną rękę i zgłoś się już dzisiaj o pomoc Fundacji wysyłając zgłoszenie tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

A może o całej sprawie dowiedziałeś się dopiero od komornika? Być może jeszcze nie jest za późno! Zgłoś swoją sprawę tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od sądowego nakazu zapłaty lub wyroku zaocznego masz tylko 14 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image