Nakaz zapłaty, wezwanie na rozprawę z Bank BGŻ BNP Paribas. Jak wygrać w sądzie?

Nakaz zapłaty, wezwanie na rozprawę z Bank BGŻ BNP Paribas. Jak wygrać w sądzie?
5 (100%) 15 votes

Masz sprawę sądową z powództwa BGŻ BNP Paribas? Masz szczęście, że trafiłeś właśnie na nasz artykuł. W dzisiejszej publikacji przedstawimy sprawę, która trafiła do nas jeszcze w 2016 roku. Efekt naszej pomocy okazał się wielkim sukcesem. Nasza podopieczna nie musi zapłacić bankowi nawet 1 złotówki! Zobacz jak wygrać z Bankiem BGŻ BNP Paribas.

Nakaz zapłaty sądu w sprawie BGŻ BNP Paribas. Co robić?

Jeszcze w 2016 roku zgłosiła się do naszej Fundacji Pani Katarzyna z Bytomia, która otrzymała z sądu rejonowego swojego miejsca zamieszkania nakaz zapłaty wraz z pozwem. Powodem w sprawie był Bank BGŻ BNP Paribas. Kwota żądania pozwu, którą wskazywał Bank BGŻ BNP Paribas wynosiła prawie 20.000 zł. Dług wedle banku miał wynikać z umowy kredytowej zawartej jeszcze w okresie, kiedy Pani Katarzyna prowadziła działalność gospodarczą.

Po wstępnej analizie dokumentów, dokonanej przez jednego z naszych specjalistów okazało się, że dokumentacja dołączona przez BGŻ BNP Paribas do pozwu zawiera wiele nieścisłości oraz braków o charakterze dowodowym. Ogólnie rzecz ujmując braki były takie, że sąd w naszej ocenie nawet nie powinien wydawać nakazu zapłaty. Jednak stało się inaczej.

Naturalną rzeczą w takiej sytuacji stało się złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Na złożenie takiego środka odwoławczego pozwany ma jedynie 2 tygodnie od dnia odebrania korespondencji z sądu. Pani Katarzyna trafiła do naszej Fundacji zaledwie na 5 dni przed końcowym terminem, stąd też istniała konieczność szybkiego działania. Natychmiastowa reakcja oraz szybkość obrotu korespondencji sprawiła, że nakaz zapłaty został złożony w terminie. W efekcie złożenia sprzeciwu nakaz zapłaty wydany przez sąd został uchylony, a sprawa mogła trafić do normalnego trybu postępowania. Na tym etapie istniała możliwość realnej obrony praw Pani Katarzyny przed niezależnym sądem.

Bank BGŻ BNP Paribas nie udowadnia długu. Powództwo oddalone w całości!

Jak się okazało, do pozwu BGŻ BNP Paribas dołączył umowę przyznania limitu kredytowego dla firm. Umowa ta miała zostać zawarta pomiędzy bankiem, a Panią Katarzyną kilka lat temu. Nie byłoby w sprawie nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że poza umową podpisaną przez Panią Katarzynę z BGŻ BNP Paribas nie było żadnych przekonujących dowodów, że wykorzystała ona limity transakcyjne na rachunku bankowym. A na pewno nie było dowodów, że kwota ta wynosiła dokładnie tyle, ile chciał BGŻ BNP Paribas w treści żądania pozwu.

Co prawda Bank BGŻ BNP Paribas przedstawił wyciąg z ksiąg rachunkowych banku, jak również wyciągi z konta, ale wątpliwości nadal pozostawały. Przede wszystkim nie było zgodności pomiędzy rachunkiem bankowym wskazanym na umowie, a numerem rachunku, który widniał na wyciągu z konta. Były zupełnie dwa odrębne numery kont. Naturalnie nasz specjalista zauważył ten fakt i natychmiast zasygnalizował go sądowi orzekającemu w sprawie. BGŻ BNP Paribas tłumaczył sądowi, że to kwestia wewnętrznych procedur banku oraz kwestii istnienia rachunków technicznych do kont.

Czy myślicie Państwo, że takie tłumaczenia przekonały sąd? Absolutnie nie! A poniżej wynik naszej ciężkiej pracy. Powództwo zostało oddalone w całości!

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Powództwo oddalone!

Czy warto wchodzić w spór sądowy się z Bankiem BGŻ BNP Paribas?

Jeśli można byłoby zakończyć odpowiedź na zadane wyżej pytanie jednym słowem to oczywiście: TAK. Powyższa odpowiedź jest wynikiem nie tylko tego, że sprawę można wygrać – tak jak Pani Katarzyna – i ostatecznie nie spłacać zadłużenia, którego istnienie albo wysokość negujemy. Ważny jest również czas, który możemy zyskać w ewentualnym sporze z bankiem. Czas, w którym będziemy mogli zgromadzić środki na zapłatę w razie ewentualnej przegranej. Pozwoli to na zapobieżenie egzekucji komorniczej w przyszłości, nawet w razie hipotetycznej przegranej.

Ponadto koszty, jakie zostaną ewentualnie zasądzone na skutek wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty nie będą znacznie wyższe od tych, które zasądzone zostały w nakazie zapłaty. W każdym razie zapłata takiej ewentualnej ceny za prolongatę w spłacie może się bardzo opłacać. Z pewnością koszty niewątpliwej egzekucji komorniczej byłyby zdecydowanie większe.

Otrzymałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku BGŻ BNP Paribas? Zobacz co zrobić.

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę w sprawie z powództwa banku, firmy windykacyjnej albo firmy pożyczkowej? Nie ryzykuj działania na własną rękę i zgłoś się już dzisiaj o pomoc Fundacji wysyłając zgłoszenie tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

A może o całej sprawie dowiedziałeś się dopiero od komornika? Być może jeszcze nie jest za późno! Zgłoś swoją sprawę tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/


Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image