Sprawa sądowa z Bank BGŻ BNP Paribas. Jak wygrać z bankiem w sądzie? - Antywindykacja EuroLege

Sprawa sądowa z Bank BGŻ BNP Paribas. Jak wygrać z bankiem w sądzie?

Nakaz zapłaty i wezwanie do sądu na rozprawę z BGŹ BNP Paribas. Jak wygrać?

Oceń artykuł: 

Masz sprawę sądową z powództwa BGŻ BNP Paribas? Dostałeś sądowy nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę i nie wiesz co zrobić? Masz szczęście, że trafiłeś właśnie na nasz artykuł, bo anulowanie całego zadłużenia bankowego jest możliwe! W dzisiejszej publikacji przedstawimy sprawę, która trafiła do nas jeszcze w 2016 roku. Efekt naszej pomocy okazał się wielkim sukcesem. Nasza podopieczna nie musi zapłacić bankowi nawet 1 złotówki! Zobacz jak wygrać z Bankiem BGŻ BNP Paribas.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem BGŻ BNP Paribas na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa tego banku anulując całe zadłużenie! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Nakaz zapłaty sądu w sprawie BGŻ BNP Paribas. Co robić?

Jeszcze w 2016 roku zgłosiła się do naszej Kancelarii Pani Katarzyna z Bytomia, która otrzymała z sądu rejonowego swojego miejsca zamieszkania nakaz zapłaty wraz z pozwem. Powodem w sprawie był Bank BGŻ BNP Paribas. Kwota żądania pozwu, którą wskazywał Bank BGŻ BNP Paribas wynosiła prawie 20.000 zł. Dług wedle banku miał wynikać z umowy kredytowej zawartej jeszcze w okresie, kiedy Pani Katarzyna prowadziła działalność gospodarczą.

Po wstępnej analizie dokumentów, dokonanej przez jednego z naszych specjalistów okazało się, że dokumentacja dołączona przez BGŻ BNP Paribas do pozwu zawiera wiele nieścisłości oraz braków o charakterze dowodowym. Ogólnie rzecz ujmując braki były takie, że sąd w naszej ocenie nawet nie powinien wydawać nakazu zapłaty. Jednak stało się inaczej.

Naturalną rzeczą w takiej sytuacji stało się złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Na złożenie takiego środka odwoławczego pozwany ma jedynie 2 tygodnie od dnia odebrania korespondencji z sądu. Pani Katarzyna trafiła do naszej Kancelarii zaledwie na 5 dni przed końcowym terminem, stąd też istniała konieczność szybkiego działania. Natychmiastowa reakcja oraz szybkość obrotu korespondencji sprawiła, że nakaz zapłaty został złożony w terminie. W efekcie złożenia sprzeciwu nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany przez sąd został uchylony, a sprawa mogła trafić do normalnego trybu postępowania. Na tym etapie istniała możliwość realnej obrony praw Pani Katarzyny przed niezależnym sądem.

Bank BGŻ BNP Paribas nie udowadnia długu. Powództwo oddalone w całości!

Jak się okazało, do pozwu BGŻ BNP Paribas dołączył umowę przyznania limitu kredytowego dla firm. Umowa ta miała zostać zawarta pomiędzy bankiem, a Panią Katarzyną kilka lat temu. Nie byłoby w sprawie nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że poza umową podpisaną przez Panią Katarzynę z BGŻ BNP Paribas nie było żadnych przekonujących dowodów, że wykorzystała ona limity transakcyjne na rachunku bankowym. A na pewno nie było dowodów, że kwota ta wynosiła dokładnie tyle, ile chciał BGŻ BNP Paribas w treści żądania pozwu.

Co prawda Bank BGŻ BNP Paribas przedstawił wyciąg z ksiąg rachunkowych banku, jak również wyciągi z konta, ale wątpliwości nadal pozostawały. Przede wszystkim nie było zgodności pomiędzy rachunkiem bankowym wskazanym na umowie, a numerem rachunku, który widniał na wyciągu z konta. Były zupełnie dwa odrębne numery kont. Naturalnie nasz specjalista zauważył ten fakt i natychmiast zasygnalizował go sądowi orzekającemu w sprawie. BGŻ BNP Paribas tłumaczył sądowi, że to kwestia wewnętrznych procedur banku oraz kwestii istnienia rachunków technicznych do kont.

Czy myślicie Państwo, że takie tłumaczenia przekonały sąd? Absolutnie nie! A poniżej wynik naszej ciężkiej pracy. Powództwo zostało oddalone w całości!

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Powództwo oddalone!

Czy warto wchodzić w spór sądowy się z Bankiem BGŻ BNP Paribas?

Jeśli można byłoby zakończyć odpowiedź na zadane wyżej pytanie jednym słowem to oczywiście: TAK. Powyższa odpowiedź jest wynikiem nie tylko tego, że sprawę można wygrać – tak jak Pani Katarzyna – i ostatecznie nie spłacać zadłużenia, którego istnienie albo wysokość negujemy. Ważny jest również czas, który możemy zyskać w ewentualnym sporze z bankiem. Czas, w którym będziemy mogli zgromadzić środki na zapłatę w razie ewentualnej przegranej. Pozwoli to na zapobieżenie egzekucji komorniczej w przyszłości, nawet w razie hipotetycznej przegranej.

Ponadto koszty, jakie zostaną ewentualnie zasądzone na skutek wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty nie będą znacznie wyższe od tych, które zasądzone zostały w nakazie zapłaty. W każdym razie zapłata takiej ewentualnej ceny za prolongatę w spłacie może się bardzo opłacać. Z pewnością koszty niewątpliwej egzekucji komorniczej byłyby zdecydowanie większe.

Otrzymałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku BGŻ BNP Paribas? Zobacz co zrobić.

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu bankowego możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image