Sprawa sądowa z Kancelaria Medius. Jak wygrać? Poradnik.

Sprawa sądowa z Kancelaria Medius. Jak wygrać? Poradnik.
5 (100%) 19 vote[s]

Otrzymałeś pismo z sądu w sprawie z powództwa Kancelarii Medius S.A.? Nie wiesz co zrobić? W naszym dzisiejszym artykule poruszymy tematykę spraw sądowych z udziałem Kancelarii Medius S.A. Opiszemy również historię jednego z naszych podopiecznych, któremu pomogliśmy w sprawie przeciwko Kancelaria Medius.

Kancelaria Medius S.A. pozywa do sądu. Co zrobić?

Kancelaria Medius S.A. to jedna z firm działających w polskiej branży windykacyjnej. Nie jest co prawda wielkim graczem, takim jak Prokura, Ultimo czy Lindorff, ale na tyle poważnym, że prowadzimy wiele spraw z udziałem tego windykatora. Jakie wierzytelności kupuje Kancelaria Medius S.A.? W większości są to roszczenia wynikające z zadłużeń w firmach pożyczkowych.

W tym roku prowadziliśmy sprawę Pana Mariusza z Pomorza, który zgłosił się do nas poprzez formularz pisząc:

„Dostałem nakaz zapłaty z sądu. Pozywa mnie jakaś dziwna firma o nazwie Kancelaria Medius. Nie znam tej firmy. Kwota jaką żądają to ponad 5.000 zł. Nie mam tych pieniędzy i nie wiem skąd takie kwoty! Proszę o skuteczną pomoc.”.

Oczywiście przydzielony został Panu Mariuszowi jeden z naszych specjalistów. Już po kilku chwilach zauważył, że w sprawie brakuje kluczowych dowodów. Przystąpił więc do działania i sporządził w imieniu Pana Mariusza sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego na rzecz Kancelarii Medius S.A.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w sprawie Kancelarii Medius S.A.

W sprawie zaciekawiło nas to, że Kancelaria Medius S.A. powoływała się, że zakupiła wierzytelność od jednej z firm pożyczkowych działających na polskim rynku. Problem jednak polegał na tym, że w żaden sposób nie można było ustalić skąd taka wartość dochodzonego roszczenia. Poza tym brak było w aktach sprawy dokumentu świadczącego, że Pan Mariusz miał pobrać kwotę kapitału.

Natychmiast podniesione zostały stosowne zarzuty. Co na to Kancelaria Medius? Oprócz własnych wyliczeń, zasadniczo wziętych z tzw. „sufitu”, nie było żadnego potwierdzenia dla wysokości dochodzonego roszczenia. To sądu nie mogło przekonać naszym zdaniem…

Kancelaria Medius S.A. przegrywa w sądzie sprawę o zapłatę!

Jak się okazało nasze przypuszczenia były słuszne. Sąd w całości podzielił stanowisko pełnomocnika Pana Mariusza. Nie mógł wszak zasądzić roszczenia, którego zasadność oraz wysokość nie zostały wykazane. Nie było wiadomo na dzień zamknięcia rozprawy dlaczego Kancelaria Medius żąda takiej wygórowanej kwoty.

Na marginesie jeszcze dodamy, że umowa pożyczki, którą Pan Mariusz zawarł z firmą pożyczkową obarczona była niedozwolonymi klauzulami. Ten zarzut nie był jednak rozpoznany przez sąd merytorycznie, gdyż nie było takiej potrzeby. Skoro nie było wiadomo skąd wzięły się kwoty dochodzonego roszczenia, to nie było konieczności badania tzw. „abuzywności” postanowień z umowy pożyczki.

Warto walczyć o swoje w sprawach z Kancelarią Medius S.A.!

Jak zauważyli Państwo na przykładzie Pana Mariusza, warto podejmować walkę procesową z firmą Kancelaria Medius S.A. Najważniejsze, aby nie dać się złamać i podejmować rękawice. Pamiętaj, że jako pozwany masz prawo do ochrony swoich słusznie uzasadnionych interesów. Jeśli w dokumentacji znajdują się braki, to masz prawo wypomnieć je firmie windykacyjnej. Jeśli firma pożyczkowa, od której zadłużenie zostało zakupione zastosowała wobec Ciebie klauzule niedozwolone, to masz prawo, a nawet obowiązek przeciwstawiać się takim praktykom.

Nas w sprawie najbardziej cieszy fakt, że Pan Mariusz może cieszyć się spokojem finansowym, a do grona osób, którym pomogliśmy dołączyła kolejna zadowolona osoba 😊

Mam wezwanie na rozprawę do sądu od Kancelaria Medius. Co robić?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Fundacji. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Koszty takiej pomocy pokrywa fundacja ze środków własnych oraz pochodzących od strony przeciwnej. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image