Wezwanie do zapłaty i pozew z Ultimo Portfolio, Presco Investments i DeltaWise. Jak wygrać?

Wezwanie do zapłaty i pozew z Ultimo Portfolio, Presco Investments i DeltaWise. Jak wygrać?
4.9 (97.27%) 22 vote[s]

Otrzymałeś nakaz zapłaty albo pozew z firmy windykacyjnej Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments i DeltaWise? To nic strasznego. Musisz jedynie wzmóc czujność oraz natychmiast podjąć kroki prawne, które uniemożliwią egzekucję komorniczą i przyczynią się do wygranej w procesie. Jak to zrobić? Zachęcamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu, w którym opiszemy metody walki z zagranicznymi firmami windykacyjnymi.

Zagraniczne firmy windykacyjne w natarciu na polskich dłużników! Czym jest Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments i DeltaWise?

Zarówno Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise są zagranicznymi firmami windykacyjnymi. Ze względu na istniejące zasady swobody przemieszczania się kapitału oraz osób na terytorium Unii Europejskiej mogą swobodnie działać na terytorium Polski. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest, że coraz więcej Polaków wpada w sidła zagranicznych instytucji finansowych. Zarabiane przez naszych obywateli pieniądze zasilają budżety spółek, które swoje siedziby mają za granicami naszego kraju.

Zgodnie z informacjami, jakie zawarte są w wezwaniach do zapłaty oraz pozwach kierowanych do sądów, firmy windykacyjne Ultimo Portfolio Investment oraz Presco Investments mają swoje siedziby w Luksemburgu. Delta Wise zaś siedzibę ma w Tallinie, a więc w stolicy Estonii.

Najczęściej pozywają Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise. Zakupują wierzytelności od firm pożyczkowych działających na terytorium Polski. W zdecydowanej większości przypadków są to pożyczki na niskie kwoty, wysokooprocentowane oraz z krótkim terminem płatności. Kiedy pożyczkobiorca dowiaduje się, że jego dług został sprzedany do jednej z zagranicznych firm windykacyjnych? Zazwyczaj w wezwaniu do zapłaty od Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments albo Delta Wise. Zdarza się nierzadko, iż informacja przekazywana jest dopiero z dniem doręczenia potencjalnemu dłużnikowi nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym lub wezwania na rozprawę w sądzie.

Jak poradzić sobie w sądzie z Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments i Delta Wise?

Jeśli otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty w sprawie z powództwa Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz DeltaWise nie panikuj! To najlepsza droga do pełnego oddłużenia. Pamiętaj, że fakt, iż pozew złożony został przez firmę windykacyjną, a nie pierwotnego pożyczkodawcę zwiększa Twoje szanse powodzenia w procesie.

Pamiętaj! Na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz jedynie 2 tygodnie od dnia, w którym otrzymałeś przesyłkę z sądu.

Na co powinieneś zwrócić uwagę w dokumentach otrzymanych z sądu? Przede wszystkim zobacz z kim zawierałeś umowę pożyczki. Sprawdź czy zgadzają się Twoje wszystkie dane oraz dane umowy pożyczki z tym, co jest wpisane w cesji wierzytelności. Jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości zgłoś to sądowi.

Sprawdź, czy kwota jaką żąda firma windykacyjna Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments albo DeltaWise faktycznie pokrywa się z kwotą pożyczki. W tym odsetkami i kosztami. Zestaw dochodzoną kwotę z tym, co już uprzednio wpłaciłeś/wpłaciłaś na rzecz firmy pożyczkowej. Być może też na rzecz firmy windykacyjnej przed wniesieniem pozwu. Nie należy do rzadkości przypadek braku zaksięgowania wpłat pozwanego. Dlatego jeśli zauważysz nieprawidłowości w tym względzie natychmiast sygnalizuj to sądowi orzekającemu w sprawie.

Klauzule niedozwolone również przeciwko firmie windykacyjnej.

Ostatnią rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę to sprawdzenie, czy firma pożyczkowa nie zastosowała w umowie pożyczki zawartej z Tobą klauzul niedozwolonych. Chodzi mianowicie o to, czy zastrzeżone w umowie dodatkowe koszty pozaodsetkowe w umowie nie przekraczają dozwolonych limitów oraz czy nie naruszają zasad współżycia społecznego.

Niestety obliczenie tego, czy w umowie mamy do czynienia z klauzulami niedozwolonymi  czy też nie wymaga bardzo często pomocy specjalisty. W naszej Fundacji posiadamy fachowców, którzy wyłącznie zajmują się sprawami przeciwko firmom pożyczkowym, takim jak np.: VIVUS, Provident czy Ferratum Bank.

Czy warto wchodzić w spór sądowy z Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise?

Nasze dotychczasowe doświadczenie w procesach sądowych przeciwko zagranicznym firmom windykacyjnym, takim jak Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz DeltaWise pokazuje, iż warto wchodzić w spór sądowy z tymi firmami.

Dlaczego? Otóż istnieje realna szansa na wygraną w procesie i uwolnienie się od całości hipotetycznego zadłużenia. Jeśli jednak w procesie nie będzie to możliwe, to zazwyczaj można zdecydowanie zmniejszyć kwotę dochodzonego roszczenia. Nie należą do rzadkości przypadki, w których pozew opiewa na kilka tysięcy złotych, a do oddania pozwany ma zaledwie kilkaset złotych. Ponadto w trakcie procesu firma windykacyjna nie może żądać zapłaty w drodze przymusu egzekucyjnego (komornik). To daje czas pozwanemu na zgromadzenie odpowiednich środków, które w razie ewentualnej przegranej mogą posłużyć do spłaty zasądzonych kwot.

Mam taki problem. Jak mogę się zgłosić do Fundacji?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną (np. Ultimo Portfolio, Presco Investments, Deltawise) możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Fundacji. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Koszty takiej pomocy pokrywa fundacja ze środków własnych oraz pochodzących od strony przeciwnej. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image