Czy odbierać listy z firmy windykacyjnej?

Czy odbierać listy z firmy windykacyjnej?
4.7 (93.85%) 13 votes

Dostałeś z Sądu nakaz zapłaty i nie wiesz co masz zrobić? Zgłoś się do specjalistów. Konsultacja, nie przekraczająca często 5-10 minut może uratować Twoje cywilne życie i pomóc żyć bez długów.

Pamiętaj, że każdą korespondencję z Sądu należy odbierać. To zasada, której się trzymaj, a na pewno nie pożałujesz. Konsekwencją nieodebrania przesyłki (np. nakazu zapłaty) jest to, że wedle przepisów prawa polskiego przesyłka będzie uznawana za doręczoną! Oznacza to, że nakaz zapłaty, z długiem przedawnionym albo co gorsze, w ogóle nie istniejącym, uprawomocni się i wierzyciel będzie mógł wnieść sprawę do komornika.

Gdy dostaniesz list z firmy windykacyjnej

Należy bezwzględnie otrzymaną korespondencję sądową otwierać i zaznaczać (najlepiej odręcznie na otrzymanym piśmie), kiedy została odebrana. Bezwzględnie również należy pamiętać o terminach zaskarżenia otrzymanych z sądu pism. W przypadku nakazów zapłaty będzie to jedynie 14 dni od dnia ich otrzymania.

Jak widać, nie warto chować głowy w piasek, ale warto za to przeciwstawiać się firmom windykacyjnym. Dobry prawnik w ciągu 5-10 minut, jeśli dysponuje odpowiednią dokumentacją, może ocenić, czy dług, który masz do spłacenia jest przedawniony, czy też nie. Jeśli nie, to zawsze istnieje możliwość obrony w inny sposób, jak chociażby poprzez wykazywanie, że pozew uzasadniony jest w sposób nieprawidłowy, nie dający podstaw do zasądzenia jakichkolwiek kwot na rzecz windykatora.

Otrzymałeś wyrok zaoczny lub sądowy nakaz zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

Dodaj komentarz

 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link