Czy odbierać listy z firmy windykacyjnej?

//Czy odbierać listy z firmy windykacyjnej?
  • czy należy odbierać listy od firm windykacyjnych?
Czy odbierać listy z firmy windykacyjnej?
4.6 (91.11%) 9 votes

Dostałeś z Sądu nakaz zapłaty i nie wiesz co masz zrobić? Zgłoś się do specjalistów. Konsultacja, nie przekraczająca często 5-10 minut może uratować Twoje cywilne życie i pomóc żyć bez długów.

Pamiętaj, że każdą korespondencję z Sądu należy odbierać. To zasada, której się trzymaj, a na pewno nie pożałujesz. Konsekwencją nieodebrania przesyłki (np. nakazu zapłaty) jest to, że wedle przepisów prawa polskiego przesyłka będzie uznawana za doręczoną! Oznacza to, że nakaz zapłaty, z długiem przedawnionym albo co gorsze, w ogóle nie istniejącym, uprawomocni się i wierzyciel będzie mógł wnieść sprawę do komornika.

Gdy dostaniesz list z firmy windykacyjnej

Należy bezwzględnie otrzymaną korespondencję sądową otwierać i zaznaczać (najlepiej odręcznie na otrzymanym piśmie), kiedy została odebrana. Bezwzględnie również należy pamiętać o terminach zaskarżenia otrzymanych z sądu pism. W przypadku nakazów zapłaty będzie to jedynie 14 dni od dnia ich otrzymania.

Jak widać, nie warto chować głowy w piasek, ale warto za to przeciwstawiać się firmom windykacyjnym. Dobry prawnik w ciągu 5-10 minut, jeśli dysponuje odpowiednią dokumentacją, może ocenić, czy dług, który masz do spłacenia jest przedawniony, czy też nie. Jeśli nie, to zawsze istnieje możliwość obrony w inny sposób, jak chociażby poprzez wykazywanie, że pozew uzasadniony jest w sposób nieprawidłowy, nie dający podstaw do zasądzenia jakichkolwiek kwot na rzecz windykatora.

Nie zwlekaj! Aby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru nakazu zapłaty.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj! Zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
2018-01-18T09:08:23+00:00 Kwiecień 26th, 2016|Tags: , , , , , |
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link