Komornicy odchodzą z zawodu!

//Komornicy odchodzą z zawodu!
  • komornicy odchodzą z zawodu
Komornicy odchodzą z zawodu!
4.6 (92.31%) 13 votes

Jak ostatnimi czasy donoszą media, komornicy sądowi rezygnują z wykonywania swojego zawodu, składając masowo wnioski do Ministerstwa Sprawiedliwości o skreślenie z listy. Tylko w 2017 roku z pracy komornika zrezygnowały aż 74 osoby w skali kraju! Jeszcze rok temu takich przypadków było 20, a w 2015 roku zaledwie 5. Zauważalny jest zdecydowanie trend zwyżkowy, na granicy przyrostu rezygnacji w granicach 300-400% rok do roku.

Oficjalnie przyczynami zamykania biznesu przez komorników sądowych są: chęć podjęcia innej pracy zarobkowej, choroba czy przejście na wcześniejszą emeryturę. W rzeczywistości jednak powód masowego exodusu komorników z zawodu jest bardziej niż oczywisty a są to o dziwo …. pieniądze!

Z danych za 2017 rok wynika, że aż w ponad 75% (czyli więcej niż 3 na 4) kancelarii komorniczych w Polsce spadła dochodowość. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. Począwszy od zmian w przepisach prawa, zmniejszających wynagrodzenie komorników względem dotychczasowych stawek za czynności egzekucyjne, na niekorzystnym orzeczeniu Sądu Najwyższego kończąc, w którym SN stwierdził, że komornicy nie są uprawnieni do naliczania podatku VAT kończąc.

Takie zjawisko z jednej strony i zupełnie pozornie może cieszyć potencjalnych dłużników, czyli klientów komorników sądowych. W końcu wydaje się, że mniej komorników sądowych, to mniej egzekucji. Z drugiej jednak strony, taki zauważalny trend może spowodować, że na rynku pozostaną jedynie największe kancelarie komornicze, które jeśli przetrwają ten trudny dla nich czas, mogą w przyszłości zawładnąć rynkiem egzekucji w kraju i jeszcze bardziej niż spotyka się to obecnie, zabetonować zawód komornika. Niestety byłoby to z dużą niekorzyścią dla dłużników, gdyż duża kancelaria to dużo pracowników i bezduszny aparat, w którego trybach osoba egzekwowana staje się jedynie numerkiem.

Jeśli komornik sądowy prowadzi wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne, a Ty nie wiedziałeś nic o żadnym postępowaniu sądowym w tej sprawie to zgłoś się do Fundacji po bezpłatną pomoc prawną. Zgłoszenia możesz dokonać wypełniając formularz na: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Źródło: money.pl

Designed by Freepik

Nie zwlekaj! Aby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru nakazu zapłaty.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj! Zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
2018-01-18T08:28:48+00:00 Styczeń 15th, 2018|
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link