ULTIMO – wezwanie do zapłaty i pozew. Jak wygrać w sądzie?

ULTIMO – wezwanie do zapłaty i pozew. Jak wygrać w sądzie?
5 (100%) 31 vote[s]

Otrzymałeś wyrok albo wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej Ultimo? To nic strasznego, z naszym poradnikiem poradzisz sobie z windykatorem bez problemu. Musisz jedynie być konsekwentny w działaniu i zawsze uważać w kontakcie z firmą Ultimo.

Nakaz zapłaty z ULTIMO.

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej Ultimo to znak, że najpewniej Twoje rzekome zadłużenie zostało wykupione z banku albo firmy pożyczkowej. Musisz więc sięgnąć pamięcią tak daleko, jak to jest tylko możliwe i przypomnieć sobie, czy posiadałeś jakiś dług. Problem taki miała Pani Regina z Sandomierza, która napisała do nas krótki list:

„Drodzy Państwo, mam duży problem. Dostałam z firmy Ultimo wezwanie do zapłaty długu, którego nie pamiętam. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej całej sytuacji.”.

Postanowiliśmy pomóc Pani Reginie i przesłaliśmy jej pismo, które miała podpisać i wysłać do windykatora. W piśmie tym zażądaliśmy, aby firma windykacyjna Ultimo przesłała Pani Reginie umowę, którą ta miała rzekomo zawierać z bankiem. Zawnioskowaliśmy również, aby Ultimo dokładnie wyliczyło żądaną kwotę. Już na pierwszy rzut oka było widać, że odsetki i koszty doliczone do rzekomego długu przewyższały znacznie rzekomo pożyczony kapitał.

Jaką otrzymaliśmy odpowiedz? Zobaczcie Państwo sami!

nakaz zapłaty ultimo jak wygrać w sądzie

Okazało się, że firma windykacyjna Ultimo nie dysponowała żadną umową, na podstawie której żądała zapłaty. Jak się dowiedzieliśmy, Pani Regina do dzisiaj ma spokój z natrętnym windykatorem. W kontakcie z firmą windykacyjną nie możesz dopuścić się uznania długu.

Sądowe wezwanie do zapłaty dla Ultimo. Jak się bronić?

Kiedy jako rzekomy dłużnik nie chcesz spełnić roszczeń firmy windykacyjnej Ultimo to musisz mieć świadomość, że zostaniesz pozwany do sądu. Uspokajamy, to dobra informacja. Dzięki temu będziesz mógł okazać swoje racje przed niezależnym sądem.

Jednocześnie musisz mieć w pamięci kilka zasad, bez których walka z firmą Ultimo nie będzie możliwa. Po otrzymaniu nakazu zapłaty musisz zanotować na kopercie albo na samym nakazie zapłaty datę odebrania przesyłki sądowej. Na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym masz jedynie 2 tygodnie od jej odebrania! To samo dotyczy nakazu zapłaty otrzymanego z e-sądu.

Samo jednak wniesienie sprzeciwu to za mało. W jego treści musisz powołać wszystkie dowody, twierdzenia oraz zarzuty. Jeśli tego nie zrobisz, sąd może nie uwzględnić Twoich racji w procesie. Pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzić przedawnienie długu. Może to być skuteczny zarzut przeciwko roszczeniom firmy Ultimo.

Musisz wiedzieć, że do sądu składasz dwa odpisy sprzeciwu. Jeden pozostanie w sądzie, a drugi sąd wyśle do firmy windykacyjnej Ultimo.

Pamiętaj również, że jeśli pozew złożony został na formularzu, to sprzeciw również musisz wnieść na takim urzędowym formularzu. Na naszym blogu znajdziesz wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty. Oczywiście z objaśnieniem.

Pozew z Ultimo. Co robić?

W zdecydowanej większości sprawy z powództwa firmy windykacyjnej Ultimo sądy wydają nakazy zapłaty. Bywa jednak i tak, że nie wydając nakazu zapłaty kierują sprawy na rozprawę. Wówczas zamiast nakazu zapłaty z sądu otrzymasz wezwanie na rozprawę oraz odpis pozwu z załącznikami.

W takiej sytuacji powinieneś wnieść do sądu odpowiedź na pozew. Zasady wnoszenia odpowiedzi na pozew są bardzo zbliżone do tych, których musisz przestrzegać jak przy wnoszeniu sprzeciwu od nakazu zapłaty. Pamiętaj przede wszystkim o formularzu i zarzutach.

Odpowiedź na pozew firmy Ultimo musisz wnieść do sądu w terminie nie dłuższym niż wyznaczony przez sąd. Jeśli sąd takiego terminu nie wyznaczył, odpowiedź na pozew należy złożyć jeszcze przed terminem rozprawy.

Pamiętaj, żeby do swojego pisma dołączyć również odpis pisma dla firmy windykacyjnej Ultimo.

Jak wygrać z Ultimo w sądzie?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu w sprawie Ultimo albo wezwanie na rozprawę z powództwa Ultimo to skorzystaj z bezpłatnej pomocy naszych prawników. Wystarczy wysłać zgłoszenia przez formularz dostępny na naszej stronie, albo zadzwonić do Biura Obsługi Interesanta. Nasz konsultant przyjmie zgłoszenie i wyjaśni jakie dalsze kroki należy podjąć, abyśmy mogli Tobie pomóc.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image