Jak wygrać z Funduszem EQUES CREDITUM? Pozew i wezwanie do sądu. - Antywindykacja EuroLege

Jak wygrać z Funduszem EQUES CREDITUM? Pozew i wezwanie do sądu.

Wezwanie na rozprawę, pozew i nakaz zapłaty Eques Creditum

Oceń artykuł: 

Otrzymałeś wezwanie na rozprawę, pozew albo nakaz zapłaty z sądu z powództwa Funduszu Sekurytyzacyjnego Eques Creditum? W naszym dzisiejszym poradniku dowiesz się czym jest Fundusz Eques Creditum oraz w jaki sposób podejmować skuteczną obronę w sprawach przeciwko temu podmiotowi. Zapraszamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych, w tym wiele takich gdzie pozywał Fundusz Eques Creditum.  W każdej takiej sprawie anulowaliśmy całe zadłużenie! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Czym jest Fundusz Eques Creditum? Czy muszę płacić pieniądze na rzecz Eques Creditum?

Eques Creditum jest jednym z wielu działających na polskim rynku obrotu wierzytelności Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym. Jego najbardziej znaczącą konkurencją na rynku są takie Fundusze jak: Prokura, Best, Hoist, Kredyt Inkaso oraz Ultimo. W największym skrócie można powiedzieć, że działalność Funduszu Eques Creditum polega na skupowaniu wierzytelności z rynku za pewną część ich ceny nominalnej, a następnie dochodzenie tych wierzytelności w drodze polubownej albo sądowo – egzekucyjnej.

Kiedy w Twoim życiu może pojawić się Fundusz Eques Creditum? Jeśli kiedyś wziąłeś kredyt w banku, np. Alior Bank albo pożyczkę w chwilówce, np. MoneyMan, VIVUS czy Bocian Pożyczki, to mają one możliwość zbycia istniejących oraz wymagalnych wierzytelności, jakie posiadają wobec Twojej osoby. Mówiąc najprościej, bank albo firma pożyczkowa mogą swobodnie sprzedawać długi swoich klientów.

Zawiadomienie o cesji wierzytelności i wezwanie do zapłaty z Eques Creditum. Czy coś odpisywać?

Pierwszym sygnałem, że Twoje zadłużenie zostało zbyte na rzecz Funduszu Eques Creditum będzie pismo informujące Ciebie jako potencjalnego dłużnika o cesji wierzytelności. W tym piśmie albo w kolejnym, które możesz niebawem otrzymać, Fundusz Eques Creditum wyśle Ci wezwanie do zapłaty. A wszystko pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, co w efekcie ma obciążyć Ciebie kosztami procesu. Kiedy bank albo firma pożyczkowa sprzedaje zadłużenia widniejące u nich jako niespłacone? Najpierw wysyłają do Ciebie wypowiedzenie umowy kredytu albo pożyczki, a następnie uznają, iż całość zadłużenia wynikająca z umowy jest wymagalna i istniejąca w podanej wysokości.

Czy powinieneś się bać? Otóż absolutnie nie!

Informacja, że Twoje hipotetyczne albo rzeczywiste zadłużenie sprzedane zostało do Funduszu Eques Creditum powinieneś potraktować jako coś pozytywnego. Dlaczego? W przypadku ewentualnego sporu sądowego z firmą windykacyjną Eques Creditum masz większe szanse na wygraną niż wówczas, gdyby pozew do sądu złożył bezpośrednio bank albo firma pożyczkowa, w której miałeś mieć zaciągnięty kredyt albo pożyczkę.

Pamiętaj, że jeśli otrzymujesz pisma z kancelarii prawnej obsługującej Fundusz Eques Creditum to pamiętaj, że nie musisz, a nawet nie powinieneś na nie odpowiadać samodzielnie. Dlaczego? Narażasz się na uznanie długu i pewną przegraną w procesie sądowym, który zapewne niebawem Cię czeka! Nie możesz również dokonywać wpłat, chociażby najmniejszych, jeśli nie skonsultowałeś sprawy ze specjalistą z zakresu antywindykacji. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do sytuacji, w której na własne życzenie zapłacisz więcej, niż powinieneś.

Pozew, nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę z Eques Creditum. Jak się bronić?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z sądu z powództwa Funduszu Eques Creditum to nie powinieneś popadać w panikę. Masz 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty do sądu. Jeśli nie wiesz jak samodzielnie napisać sprzeciw od nakazu zapłaty i wnieść go do sądu to powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalisty. Firmy windykacyjne czekają tylko na Twój błąd formalny albo brak wiedzy prawniczej, co ułatwi im wygranie sprawy. W naszej Kancelarii zapewniamy osobom pozwanym przez Eques Creditum fachową pomoc prawną. Swoją sprawę możesz zgłosić tutaj.

Jeśli jednak sąd nie wydał w Twojej sprawie nakazu zapłaty? Jako pierwsze pismo z sądu dostaniesz zawiadomienie o terminie rozprawy oraz pozew. Niestety w takiej sytuacji zamiast sprzeciwu od nakazu zapłaty będziesz musiał wnieść do sądu odpowiedź na pozew. Nie jest to zadanie wcale łatwiejsze niż napisanie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Dlatego warto w takiej sytuacji również skorzystać z pomocy specjalistów. Oczywiście o  pomoc możesz zgłosić się również do nas wysyłając zgłoszenie tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/.

Musisz pamiętać, że jako pozwany masz obowiązek nie tylko podnieść wszystkie zarzuty. Wszystko pod rygorem utraty ich powoływania. Co więcej, musisz je należycie je uzasadnić. Niestety największe problemy bywają z uzasadnieniami zarzutów, bowiem samo zgłoszenie zarzutu przedawnienia to często za mało. Jeśli podnosisz jakikolwiek zarzut, to jako strona go podnosząca musisz go w jakiś logiczny sposób wykazać. Jeśli tego nie zrobisz, to sąd może nie uwzględnić Twoich twierdzeń.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image