Jak wygrać w sądzie z KGPN Sp. z o.o.? Sprawa sądowa o zapłatę długu.

Jak wygrać w sądzie z KGPN Sp. z o.o.? Sprawa sądowa o zapłatę długu.
4.9 (98.18%) 22 vote[s]

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę z powództwa KGPN Sp. z o.o.? To nic strasznego. W naszym dzisiejszym artykule opiszemy historię jednego z naszych podopiecznych, który dzięki pomocy Fundacji wygrał sprawę w sądzie i wolny jest od rzekomego zadłużenia. Zachęcamy do przeczytania artykułu.

KGPN Sp. z o.o. pozywa do sądu o zapłatę czesnego za studia.

Jeszcze w poprzednim roku zgłosił się do nas Pan Marcin z Wielkopolski, który otrzymał z sądu nakaz zapłaty, pisząc na naszego maila następująca wiadomość:

„Mam nadzieję, że Państwo mi pomożecie. Dostałem z sądu nakaz zapłaty. Pozywa mnie jakaś dziwna firma, która nazywa się KGPN Sp. z o.o. Nigdy nie miałem nic wspólnego z tym podmiotem, a sąd wydał nakaz zapłaty na ich rzecz w kwocie kilku tysięcy złotych. Dług rzekomo za studia, które skończyłem 8 lat temu. Proszę o pomoc.”.

Dla informacji drogi czytelniku nadmieniamy, że KGPN Sp. z o.o. to jeden z podmiotów branży windykacyjnej. Nie jest to co prawda tak masowo działający podmiot jak Kruk, Ultimo czy Hoist. Odnajduje się w branży i składa również pozwy do sądu. W jakich sprawach najczęściej pozywa KGPN Sp. z o.o.? Z doświadczenia naszego wynika, że znaczna część portfela wierzytelności dotyczy zadłużeń związanych z zaległościami za czesne na studiach i w szkołach policealnych, jak również z tytułu niezapłaconych pożyczek – chwilówek.

W sprawie Pana Marcina mieliśmy do czynienia z rzekomo istniejącym długiem z tytułu zaległości w opłacie za studia. Zainteresowanie szczególnie budził fakt, że Pan Marcin od przeszło 8 lat już nie studiował.

Przedawnione roszczenie o zapłatę czesnego za studia. KGPN Sp. z o.o. przegrywa w sądzie.

Naturalnie zapewniliśmy Panu Marcinowi fachową pomoc jednego z naszych specjalistów, który szybko napisał oraz złożył sprzeciw od nakazu zapłaty. Nie było trudno w sprawie dopatrzeć się przedawnienia. W sprawach o zapłatę czesnego za studia wynosi ono zaledwie 3 lata. U Pana Marcina przedawnienia nastąpiło ponad 5 lat wcześniej przed wniesieniem pozwu.

Co na skutek fachowo sporządzonego sprzeciwu od nakazu zapłaty zrobił KGPN Sp. z o.o.? Sprawie i bardzo szybko cofnęła pozew. Niestety bez zrzeczenia się roszczenia. Taka sytuacja daje nam uzasadnione przekonanie, że to hipotetyczne zadłużenie zostanie sprzedane do jakiejś innej firmy windykacyjnej. Dlaczego piszemy, że hipotetyczne? Ponieważ mieliśmy duże wątpliwości co do istnienia zadłużenia w ogóle. Brakowało kluczowych dowodów w sprawie, które ten fakt mogłyby potwierdzać. Wszak same twierdzenia KGPN Sp. z o.o. to zdecydowanie za mało, aby dawać im pełną wiarę.

Pozew od KGPN Sp. z o.o.? Zawsze podejmuj walkę!

Jak zauważyliście Państwo na podstawie historii Pana Marcina zawsze trzeba podejmować decyzję o walce w sądzie  z KGPN Sp. z o.o.. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że wydanie nakazu zapłaty przez sąd o niczym jeszcze nie przesądza. Zazwyczaj nakaz zapłaty w sprawach firm windykacyjnych, w tym KGPN Sp. z o.o., wydawany jest na podstawie dokumentacji niekompletnej. Dlatego tak ważne jest złożenie sprzeciwu, na który niestety jako pozwany masz jedynie 2 tygodnie, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

W efekcie skutecznych działań naszej Fundacji Pan Marcin nie musi obawiać się konieczności zapłaty. W sprawie nie pojawi się komornik, bowiem nakaz zapłaty został uchylony, a sprawa prawomocnie umorzona. W taki oto sposób kolejny z naszych podopiecznych dołączył do galerii osób, którym byliśmy w stanie skutecznie pomóc 😊

Dostałem wezwanie na rozprawę i nakaz zapłaty od KGPN.

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Fundacji. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Koszty takiej pomocy pokrywa fundacja ze środków własnych oraz pochodzących od strony przeciwnej. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image