Jak wygrać sprawę z Kredyt Inkaso i uchylić nakaz zapłaty?

Jak wygrać sprawę z Kredyt Inkaso i uchylić nakaz zapłaty?
5 (100%) 17 votes

Fundusz Kredyt Inkaso pozwał Cię do sądu? Zobacz jak uchylić nakaz zapłaty w sprawie przeciwko Kredyt Inkaso i jak ostatecznie doprowadzić do oddalenia powództwa w sprawie sądowej przeciwko tej firmie windykacyjnej. W naszym dzisiejszym artykule poruszymy również sprawę jednego z naszych podopiecznych, który wygrał w sprawie w sądzie przeciwko Kredyt Inkaso dzięki naszej pomocy!

Co to jest Kredyt Inkaso?

Kredyt Inkaso to jeden z działających na polskim rynku funduszy sekurytyzacyjnych. Takie podmioty, potocznie zwane firmami windykacyjnymi, zajmują się skupowaniem wierzytelności głównie od banków i firm pożyczkowych. Następnie pozywają do sądu o często przedawnione długi.

Kredyt Inkaso to jeden z czołowych podmiotów branży windykacyjnej w Polsce. Na jednym polu konkuruje z takimi wielkimi graczami jak Prokura, Ultimo czy Best.

Kredyt Inkaso pozywa do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty.

Z Funduszem Kredyt Inkaso mieliśmy już do czynienia wielokrotnie> jest to niewygodny przeciwnik procesowy. Zazwyczaj dysponuje pokaźnym materiałem dowodowym, przez co analiza sprawy nierzadko przekracza kilkukrotnie czas poświęcony dla spraw innych windykatorów.

Jeszcze w tym roku zgłosił się do nas Pan Grzegorz z Podkarpacia, którego rzekomy dług kupił Fundusz Kredyt Inkaso. Po otrzymaniu pierwszego pisma z sądu Pan Grzegorz napisał do nas w zgłoszeniu swojej sprawy:

„Dzisiaj dostałem nakaz zapłaty z sądu. Pozwał mnie Fundusz Kredyt Inkaso. Miałem z nim do czynienia już od prawie roku. Tym razem podali mnie do sądu. Mam dużo dokumentów. Czy mógłbym je do Państwa przesłać i zobaczylibyście czy można sobie z nimi poradzić?”

Naturalnie zapewniliśmy Panu Grzegorzowi jednego z naszych specjalistów. Natychmiast przysiadł do analizy sprawy i szybko znalazł istotne błędy w uzasadnieniu pozwu. Zwyczajnie część dokumentów nie współgrała z uzasadnieniem pozwu.

Kredyt Inkaso kupił dług, którego procesowo być nie mogło.

Z pierwszych informacji jakie znalazły się w aneksie do umowy cesji wierzytelności nasz specjalista wyczytał, że termin wymagalności zadłużenia dochodzonego przez Kredyt Inkaso w procesie to… 1900 rok! Oczywiście natychmiast poszedł zarzut, że wierzytelność taka nie mogła istnieć. Dlaczego? Pan Grzegorz urodził się w latach 70-tych XX wieku. Dług więc, o ile w ogóle by istniał, musiałby chyba należeć do jego dziadka 😊

Argument na tyle był trafiony, że sąd rozpatrujący sprawę zobowiązał pełnomocnika Kredyt Inkaso do wykazania w jaki sposób wyliczył on datę wymagalności dochodzonego roszczenia. Powoływano się w piśmie, że była to oczywista omyłka. Skoro tak wygląda oczywista omyłka, to czy omyłki nie było w imieniu i nazwisku pozwanego? To trzeba było bezwzględnie wyjaśnić.

Przedawniony dług w Kredyt Inkaso.

Kolejnym zarzutem okazało się przedawnienie długu. Skoro sam Kredyt Inkaso w dokumentach załączanych do pozwu twierdził, że dług był wymagalny w 1900 roku, to my twierdziliśmy, że jest przedawniony od ponad 100 lat!

Nie miał Fundusz Kredyt Inkaso żadnych racjonalnych wytłumaczeń i argumentów dla zarzutu postawionego przez naszego specjalistę. Oczywiście po raz kolejny tłumaczył się, że to błąd wynikający z omyłki pisarskiej. Być może, ale brak było dowodów, które faktycznie wykazywałyby inną datę wymagalności niż 1900 rok.

Kredyt Inkaso przegrywa sprawę w sądzie. Powództwo oddalone w całości.

Na rozprawie sąd orzekający w sprawie nie miał najmniejszych wątpliwości, że Kredyt Inkaso w ogóle nie kupił żadnego zadłużenia od banku. Mało tego, nie było żadnych przekonujących dowodów na to, aby taki dług kiedykolwiek w rzeczywistości istniał. Ostatecznie sąd również podzielił zarzut przedawnienia, chociaż to tylko z ostrożności.

Efekt naszej pracy możemy uznać za satysfakcjonujący. Sąd powództwo oddalił, a Pan Grzegorz dołączył do grona naszych podopiecznych, którzy skorzystali z naszej fachowej pomocy prawnej.

Jak wygrać z Kredyt Inkaso? Co zrobić, gdzie się zgłosić?

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę z powództwa firmy windykacyjnej, banku albo firmy pożyczkowej? Nie ryzykuj działania na własną rękę, ale zgłoś się już dzisiaj po bezpłatną pomoc Fundacji. Zgłoszenie możesz wysłać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

W sprawie jest już komornik, a Ty nie wiedziałeś o żadnej sprawie sądowej? W takiej sytuacji egzekucję można umorzyć, nakaz zapłaty uchylić i nawet odzyskać zabrane pieniądze. Zgłoszenia sprawy egzekucyjnej możesz dokonać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/


Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image