Jak wygrać sprawę z Kredyt Inkaso i uchylić nakaz zapłaty?

Jak wygrać sprawę z Kredyt Inkaso i uchylić nakaz zapłaty?
5 (100%) 6 votes

Fundusz Kredyt Inkaso pozwał Cię do sądu? Zobacz jak uchylić nakaz zapłaty w sprawie przeciwko Kredyt Inkaso i jak ostatecznie doprowadzić do oddalenia powództwa w sprawie sądowej przeciwko tej firmie windykacyjnej. W naszym dzisiejszym artykule poruszymy również sprawę jednego z naszych podopiecznych, który wygrał w sprawie w sądzie przeciwko Kredyt Inkaso dzięki naszej pomocy!

Co to jest Kredyt Inkaso?

Kredyt Inkaso to jeden z działających na polskim rynku funduszy sekurytyzacyjnych. Takie podmioty, potocznie zwane firmami windykacyjnymi, zajmują się skupowaniem wierzytelności głównie od banków i firm pożyczkowych. Następnie pozywają do sądu o często przedawnione długi.

Kredyt Inkaso to jeden z czołowych podmiotów branży windykacyjnej w Polsce. Na jednym polu konkuruje z takimi wielkimi graczami jak Prokura, Ultimo czy Best.

Kredyt Inkaso pozywa do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty.

Z Funduszem Kredyt Inkaso mieliśmy już do czynienia wielokrotnie> jest to niewygodny przeciwnik procesowy. Zazwyczaj dysponuje pokaźnym materiałem dowodowym, przez co analiza sprawy nierzadko przekracza kilkukrotnie czas poświęcony dla spraw innych windykatorów.

Jeszcze w tym roku zgłosił się do nas Pan Grzegorz z Podkarpacia, którego rzekomy dług kupił Fundusz Kredyt Inkaso. Po otrzymaniu pierwszego pisma z sądu Pan Grzegorz napisał do nas w zgłoszeniu swojej sprawy:

„Dzisiaj dostałem nakaz zapłaty z sądu. Pozwał mnie Fundusz Kredyt Inkaso. Miałem z nim do czynienia już od prawie roku. Tym razem podali mnie do sądu. Mam dużo dokumentów. Czy mógłbym je do Państwa przesłać i zobaczylibyście czy można sobie z nimi poradzić?”

Naturalnie zapewniliśmy Panu Grzegorzowi jednego z naszych specjalistów. Natychmiast przysiadł do analizy sprawy i szybko znalazł istotne błędy w uzasadnieniu pozwu. Zwyczajnie część dokumentów nie współgrała z uzasadnieniem pozwu.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny z powództwa banku, firmy windykacyjnej lub firmy pożyczkowej chwilówki?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty.

Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

Oddłużanie i Antywindykacja Fundacja Darmowy Prawnik

Kredyt Inkaso kupił dług, którego procesowo być nie mogło.

Z pierwszych informacji jakie znalazły się w aneksie do umowy cesji wierzytelności nasz specjalista wyczytał, że termin wymagalności zadłużenia dochodzonego przez Kredyt Inkaso w procesie to… 1900 rok! Oczywiście natychmiast poszedł zarzut, że wierzytelność taka nie mogła istnieć. Dlaczego? Pan Grzegorz urodził się w latach 70-tych XX wieku. Dług więc, o ile w ogóle by istniał, musiałby chyba należeć do jego dziadka 😊

Argument na tyle był trafiony, że sąd rozpatrujący sprawę zobowiązał pełnomocnika Kredyt Inkaso do wykazania w jaki sposób wyliczył on datę wymagalności dochodzonego roszczenia. Powoływano się w piśmie, że była to oczywista omyłka. Skoro tak wygląda oczywista omyłka, to czy omyłki nie było w imieniu i nazwisku pozwanego? To trzeba było bezwzględnie wyjaśnić.

Przedawniony dług w Kredyt Inkaso.

Kolejnym zarzutem okazało się przedawnienie długu. Skoro sam Kredyt Inkaso w dokumentach załączanych do pozwu twierdził, że dług był wymagalny w 1900 roku, to my twierdziliśmy, że jest przedawniony od ponad 100 lat!

Nie miał Fundusz Kredyt Inkaso żadnych racjonalnych wytłumaczeń i argumentów dla zarzutu postawionego przez naszego specjalistę. Oczywiście po raz kolejny tłumaczył się, że to błąd wynikający z omyłki pisarskiej. Być może, ale brak było dowodów, które faktycznie wykazywałyby inną datę wymagalności niż 1900 rok.

Kredyt Inkaso przegrywa sprawę w sądzie. Powództwo oddalone w całości.

Na rozprawie sąd orzekający w sprawie nie miał najmniejszych wątpliwości, że Kredyt Inkaso w ogóle nie kupił żadnego zadłużenia od banku. Mało tego, nie było żadnych przekonujących dowodów na to, aby taki dług kiedykolwiek w rzeczywistości istniał. Ostatecznie sąd również podzielił zarzut przedawnienia, chociaż to tylko z ostrożności.

Efekt naszej pracy możemy uznać za satysfakcjonujący. Sąd powództwo oddalił, a Pan Grzegorz dołączył do grona naszych podopiecznych, którzy skorzystali z naszej fachowej pomocy prawnej.

Jak wygrać z Kredyt Inkaso? Co zrobić, gdzie się zgłosić?

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę z powództwa firmy windykacyjnej, banku albo firmy pożyczkowej? Nie ryzykuj działania na własną rękę, ale zgłoś się już dzisiaj po bezpłatną pomoc Fundacji. Zgłoszenie możesz wysłać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

W sprawie jest już komornik, a Ty nie wiedziałeś o żadnej sprawie sądowej? W takiej sytuacji egzekucję można umorzyć, nakaz zapłaty uchylić i nawet odzyskać zabrane pieniądze. Zgłoszenia sprawy egzekucyjnej możesz dokonać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od sądowego nakazu zapłaty lub wyroku zaocznego masz tylko 14 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image