Jak wygrać z Kredyt Inkaso S.A.? Wezwanie do zapłaty, kontakt i opinie.

Jak wygrać z Kredyt Inkaso S.A.? Wezwanie do zapłaty, kontakt i opinie.
4.8 (96.15%) 26 vote[s]

Fundusz Kredyt Inkaso pozwał Cię do sądu? Zobacz jak uchylić nakaz zapłaty w sprawie przeciwko Kredyt Inkaso S.A. i jak ostatecznie doprowadzić do oddalenia powództwa w sprawie sądowej przeciwko tej firmie windykacyjnej. W naszym dzisiejszym artykule poruszymy również sprawę jednego z naszych podopiecznych, który wygrał w sprawie w sądzie przeciwko Kredyt Inkaso S.A. dzięki naszej pomocy!

Co to jest Fundusz Kredyt Inkaso i Kredyt Inkaso S.A.?

Kredyt Inkaso to jeden z działających na polskim rynku funduszy sekurytyzacyjnych. Takie podmioty, potocznie zwane firmami windykacyjnymi, zajmują się skupowaniem wierzytelności głównie od banków i firm pożyczkowych. Następnie pozywają do sądu o często przedawnione długi. Natomiast podmiotem, który zarządza wierzytelnościami nabywanymi przez w/w fundusz sekurytyzacyjny jest Kredyt Inkaso S.A.

Kredyt Inkaso to jeden z czołowych podmiotów branży windykacyjnej w Polsce. Na jednym polu konkuruje z takimi wielkimi graczami jak Prokura, Ultimo czy Best.

Kredyt Inkaso pozywa do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty.

Z Funduszem Kredyt Inkaso mieliśmy już do czynienia wielokrotnie> jest to niewygodny przeciwnik procesowy. Zazwyczaj dysponuje pokaźnym materiałem dowodowym, przez co analiza sprawy nierzadko przekracza kilkukrotnie czas poświęcony dla spraw innych windykatorów.

Jeszcze w tym roku zgłosił się do nas Pan Grzegorz z Podkarpacia, którego rzekomy dług kupił Fundusz Kredyt Inkaso. Po otrzymaniu pierwszego pisma z sądu Pan Grzegorz napisał do nas w zgłoszeniu swojej sprawy:

„Dzisiaj dostałem nakaz zapłaty z sądu. Pozwał mnie Fundusz Kredyt Inkaso. Miałem z nim do czynienia już od prawie roku. Tym razem podali mnie do sądu. Mam dużo dokumentów. Czy mógłbym je do Państwa przesłać i zobaczylibyście czy można sobie z nimi poradzić?”

Naturalnie zapewniliśmy Panu Grzegorzowi jednego z naszych specjalistów. Natychmiast przysiadł do analizy sprawy i szybko znalazł istotne błędy w uzasadnieniu pozwu. Zwyczajnie część dokumentów nie współgrała z uzasadnieniem pozwu.

Kredyt Inkaso kupił dług, którego procesowo być nie mogło.

Z pierwszych informacji jakie znalazły się w aneksie do umowy cesji wierzytelności nasz specjalista wyczytał, że termin wymagalności zadłużenia dochodzonego przez Kredyt Inkaso w procesie to… 1900 rok! Oczywiście natychmiast poszedł zarzut, że wierzytelność taka nie mogła istnieć. Dlaczego? Pan Grzegorz urodził się w latach 70-tych XX wieku. Dług więc, o ile w ogóle by istniał, musiałby chyba należeć do jego dziadka 😊

Argument na tyle był trafiony, że sąd rozpatrujący sprawę zobowiązał pełnomocnika Kredyt Inkaso do wykazania w jaki sposób wyliczył on datę wymagalności dochodzonego roszczenia. Powoływano się w piśmie, że była to oczywista omyłka. Skoro tak wygląda oczywista omyłka, to czy omyłki nie było w imieniu i nazwisku pozwanego? To trzeba było bezwzględnie wyjaśnić.

Przedawniony dług w Kredyt Inkaso S.A.

Kolejnym zarzutem okazało się przedawnienie długu. Skoro sam Kredyt Inkaso w dokumentach załączanych do pozwu twierdził, że dług był wymagalny w 1900 roku, to my twierdziliśmy, że jest przedawniony od ponad 100 lat!

Nie miał Fundusz Kredyt Inkaso żadnych racjonalnych wytłumaczeń i argumentów dla zarzutu postawionego przez naszego specjalistę. Oczywiście po raz kolejny tłumaczył się, że to błąd wynikający z omyłki pisarskiej. Być może, ale brak było dowodów, które faktycznie wykazywałyby inną datę wymagalności niż 1900 rok.

Kredyt Inkaso przegrywa sprawę w sądzie. Powództwo oddalone w całości.

Na rozprawie sąd orzekający w sprawie nie miał najmniejszych wątpliwości, że Kredyt Inkaso w ogóle nie kupił żadnego zadłużenia od banku. Mało tego, nie było żadnych przekonujących dowodów na to, aby taki dług kiedykolwiek w rzeczywistości istniał. Ostatecznie sąd również podzielił zarzut przedawnienia, chociaż to tylko z ostrożności.

Efekt naszej pracy możemy uznać za satysfakcjonujący. Sąd powództwo oddalił, a Pan Grzegorz dołączył do grona naszych podopiecznych, którzy skorzystali z naszej fachowej pomocy prawnej.

Jak wygrać z Kredyt Inkaso? Co zrobić, gdzie się zgłosić?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Fundacji. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Koszty takiej pomocy pokrywa fundacja ze środków własnych oraz pochodzących od strony przeciwnej. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image