Jak sprawdzić gdzie mam długi? Wyjazd z Polski i stare zobowiązania. - Antywindykacja EuroLege

Jak sprawdzić gdzie mam długi? Wyjazd z Polski i stare zobowiązania.

Jak sprawdzić swoje długi rejestracja w esądzie

Oceń artykuł: 

Sytuacja, jakich w naszym kraju wiele. Już kilka milionów obywateli polskich wyjechał za granicę w poszukiwaniu lepszego i łatwiejszego życia. Niestety, ale niemała część osób emigrujących za granicę w celach zarobkowych pozostawiła w kraju „bagaż długów”. Stabilizując swoją sytuację życiową głównie na zachodzie Europy, np. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy Norwegii przypominamy sobie, że mieliśmy jakieś niezałatwione sprawy z długami w Polsce.

Na pewno warto zainteresować się zakończeniem tych zaszłości. Powodów jest wiele, ale głównym powodem powinno być zamknięcie pewnego rozdziału w swoim życiu, aby zacząć ten kolejny, nie oglądając się za siebie i nie wracając co raz do spraw z przeszłości.

Co musisz zrobić, aby sprawdzić swoje długi i stan swoich spraw? Na pewno nie jest to zadanie łatwe. Nie ma też jednego prostego rejestru, w którym możesz wszystko sprawdzić. Odnalezienie swoich długów w Polsce będzie wymagało od Ciebie pewnego wysiłku. Jednak bez wykonania odrobiny pracy nie ruszysz z miejsca i nie pokonasz swoich problemów z przeszłości, które mogą rzutować na Twoje przyszłość.

Poniższy poradnik dotyczy również osób zamieszkujących w Polsce, a chcących odnaleźć swoje długi i zamknąć pewien rozdział w życiu.

Nie masz czasu czytać? Obejrzyj film z podsumowaniem!

Jakie długi mogę mieć w Polsce?

Zabierając się za „porządkowanie spraw długów” w Polsce zacznij przede wszystkim od głębszego zajrzenia w szuflady i szafki. Być może znajdziesz tam jakieś stare wezwania do zapłaty czy monity. Pamiętaj jednak, że zanim zaczniesz kontaktować się z kimkolwiek musisz ustalić w pierwszej kolejności, czy dane sprawy nie były albo nie są przedmiotem postępowaniach sądowych albo komorniczych.

Wyszukanie długów sądowych i komorniczych nie jest łatwe, ale daje Ci pewien punkt odniesienia do dalszego porządkowania swoich spraw. Bez odnalezienia spraw sądowych lub komorniczych ciężko będzie Ci całkowicie zapomnieć o długach w Polsce będąc za granicą, a nawet przebywając w naszym kraju na stałe. Nie zbudujesz stabilizacji, dopóki nie zamkniesz tematu długów raz na zawsze. A więc jak? Przede wszystkim doprowadzając do sądowego oddalenia powództwa i ewentualnie uchylenia egzekucji – jeśli sprawa znajduje się już na takim etapie.

Od czego zacząć? Logowanie do EPU.

Sąd elektroniczny, zwany inaczej e-sądem działa już od niema dekady. Aktualnie, rok w rok rozpatrując ok 2.500.000 spraw (!). Ten supersąd powstał po to, aby odciążyć sądy tradycyjne od rozpatrywania prostych spraw o zapłatę. Dlatego jeśli masz problem z długami w Polsce siedząc za granicą to zdecydowanie rozpocznij poszukiwanie od e-sądu w Lublinie.

Co musisz zrobić, aby zacząć? Dokonaj rejestracji w systemie EPU i już dzisiaj sprawdź, czy wobec Twojej osoby nie było albo nie jest prowadzone żadne postępowanie w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Wejdź na stronę internetową e-sądu i zacznij proces rejestracji w EPU. Link do strony: https://www.e-sad.gov.pl/rejestracjaUzytkownika.aspx

Jak założyć konto w e-sądzie EPU

 

Kolejny krok? Sąd Rejonowy w Elblągu.

Dlaczego musisz skierować swoje kolejne kroki do Sądu Rejonowego w Elblągu? Wieloletnia praktyka pokazała, że stał się on Mekką dużej ilości windykatorów. Nawet do obsługi masowej ilości spraw powołano w Sądzie Rejonowym w Elblągu specjalny X Wydział Cywilny, który zajmował się sprawami o zapłatę spływającymi przeciwko pozwanym z całej Polski.

Kto składał pozwy w Sądzie Rejonowym w Elblągu? Były to wielkie fundusze sekurytyzacyjne, jak np. BEST czy EasyDebt. Szybkość rozpatrywanych spraw przez Sąd Rejonowy w Elblągu porównywalna była do tych w e-sądzie. Rozmach powodował, że wpływ spraw do Sądu Rejonowego w Elblągu przekraczał 100.000 rocznie (!). Dlatego jeśli Twoja sprawa miała się rozbić o sąd, to z dużą dozą prawdopodobieństwa trafiła właśnie do Elbląga.

Aktualnie Sąd Rejonowy w Elblągu utracił na znaczeniu. Skutkiem tego była zmiana przepisów KPC. które nakazują obecnie pozywać konsumentów przed sądami właściwymi dla ich miejsca zamieszkania.

Chcesz ustalić czy wobec Twojej osoby toczyło się albo też toczy się postępowanie przed Sądem Rejonowy w Elblągu? Napisz krótkie pismo, w którym zawnioskujesz o udzielenie takiej informacji.

Wystarczy, że napiszesz:

„Ja, niżej podpisany/a …………………, PESEL:……………… wnoszę o udzielenie informacji, czy wobec mojej osoby toczyły się albo toczą się jakiekolwiek postępowania sądowe przed Sądem Rejonowy w Elblągu? W przypadku odpowiedzi pozytywnej wnoszę o podanie sygnatur spraw, a w sprawach, które zostały zakończone prawomocnie również o podanie nazw tytułów egzekucyjnych oraz daty ich wydania”.

Zapytanie możesz wysłać do Wydziału IX i X Sądu Rejonowego w Elblągu. Dane do wysyłki poniżej.

Sąd Rejonowy w Elblągu adres do korespondencji

Zapytaj o sprawy w sądzie dawnego miejsca zamieszkania!

Oczywiście bardzo duża firm pożyczkowych, windykacyjnych, telekomunikacyjnych oraz banków składa pozwy do sądów rejonowych i okręgowych właściwych dla miejsca zamieszkania pozwanego. Dlatego nie możesz poszukując zadłużenia w Polsce poprzestać jedynie na sprawdzeniu spraw w e-sądzie oraz Sądzie Rejonowym w Elblągu.

Pamiętaj! W sprawach powyżej 75.000 zł wartości przedmiotu sprawy (długu) właściwy będzie sąd okręgowy, a nie sąd rejonowy.

Wejdź na przygotowaną przez nas wcześniej listę sądów w Polsce i sprawdź jak się z nimi skontaktować. Oto link do strony: https://www.darmowyprawnik.eu/lista-sady/

Co napisać do sądu? Dokładnie to samo co do Sądu Rejonowego w Elblągu, czyli:

„Ja, niżej podpisany/a …………………, PESEL:……………… wnoszę o udzielenie informacji, czy wobec mojej osoby toczyły się albo toczą się jakiekolwiek postępowania sądowe przed Sądem Rejonowy/Okręgowym* w ……………… nazwa miejscowości)? W przypadku odpowiedzi pozytywnej wnoszę o podanie sygnatur spraw, a w sprawach, które zostały zakończone prawomocnie również o podanie nazw tytułów egzekucyjnych oraz daty ich wydania”.

Zarejestruj się w usłudze alert BIK

Sprawdź BIK i rejestry BIG. Tam też są cenne informacje o długach.

Jeśli masz zadłużenie w bankach oraz firmach pożyczkowych, to koniecznie musisz sprawdzić swój BIK. Znajdziesz tam możliwość zamówienia pojedynczego raportu albo możliwość wykupienia dostępu do 12 raportów w roku. Na pewno warto zainwestować, aby dowiedzieć się więcej na temat swoich zadłużeń. Z tego miejsca możesz również sprawdzić czy ktoś nie zaciągał pożyczek albo kredytów na Twoje dane!

Kolejna sprawa do sprawdzenie rejestrów gospodarczych BIG, takich jak np. KRD, BIG Info Monitor czy ERIFF. Możesz odszukać tam zadłużenia, o których dawno już zapomnieliśmy. W końcu pamięć bywa zawodna.

UWAGA! Zanim skontaktujesz się z potencjalnym wierzycielem wskazanym w BIK albo BIG zleć analizę swojej sprawy specjaliście od antywindykacji. Możliwe, że wierzytelność wpisana do rejestru jest przedawniona, w ogóle nie istnieje albo jest zawyżona co do wartości.

Zarejestruj się w usłudze alert BIK

Komornicy sądowi w dawnym miejscu Twojego zamieszkania.

Możliwe jest również, że przeciwko Tobie było albo nawet jest prowadzone postępowanie egzekucyjne (komornicze). Nie ma ani większego sensu organizacyjnego, ani ekonomicznego pisanie do wszystkich komorników w kraju. Dlatego na początek ogranicz się do napisania pisma do komorników sądowych, którzy prowadzą kancelarie komornicze przy sądzie, który kiedyś był właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania.

Co musisz ustalić? Przede wszystkim czy były prowadzone przeciwko Twojej osobie jakiekolwiek postępowania egzekucyjne albo czy też takowe nadal są na biegu.

Jeśli nie wiesz co napisać to damy Ci pewną ściągawkę. Wystarczy, że napiszesz:

„Ja, niżej podpisany/a …………………, PESEL:……………… wnoszę o udzielenie informacji, czy wobec mojej osoby toczyły się albo toczą się jakiekolwiek postępowania egzekucyjne przez Komornika Sądowego ……………….. (imię i nazwisko) działającego przy Sądzie Rejonowym w …………………… (nazwa miejscowości)? W przypadku odpowiedzi pozytywnej wnoszę o podanie wszystkich sygnatur spraw KM oraz podanie nazw, sygnatur oraz nazw sądów wydających tytułu wykonawcze stanowiące podstawę prowadzonej/prowadzonych egzekucji”.

Miałeś lub masz sprawę sądową albo komornika? Pomożemy Ci!

Jeżeli po podjętych poszukiwaniach okaże się, że toczyły się wobec Ciebie sprawy sądowe albo komornicze, o których nic jako pozwany nie wiedziałeś, to masz szansę na rozpoczęcie procesu sądowego oddłużania. Takiego, które raz na zawsze może zakończyć Twoje problemy z długami w Polsce.

Co musisz zrobić? Wystarczy, że zgłosisz nam swoją sprawę, a my powiemy Ci co możemy dla Cienie zrobić, abyś nie miał dalszych problemów z długami. Swoją sprawę sądową albo komorniczą możesz zgłosić w następujący sposób:

  1. dzwoniąc pod numer: 530 333 130
  2. wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. wysyłając zgłoszenie przez formularz na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum dla zadłużonych. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

 

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image