Jak firmy windykacyjne manipulują dłużnikiem

Jak firmy windykacyjne manipulują dłużnikiem
4.7 (93%) 20 votes

Dostajesz pisma z firmy windykacyjnej z prośbą o kontakt? Zostajesz namawiany do zapłaty częściowej albo rozłożenia na raty? Nie warto. Przyjęta przez windykatora taktyka „miłości” do dłużnika jest podyktowana niekorzystnym dla Ciebie celem.

Jakim celem? Otóż bieg terminu przedawnienia można przerwać. Przerwanie biegu terminu przedawnienia może nastąpić przez uznanie właściwie (np. piszemy, że dług uznajemy i będziemy go spłacać). Przerwanie biegu terminu przedawnienia nastąpić może również przez tzw. uznanie długi niewłaściwie (np. zgoda na rozłożenia na raty, spłata części zobowiązania). W takiej sytuacji termin przedawnienia biegnie dla windykatora od początku i zamiast np. 2 miesięcy, po raz kolejny wydłuża się do 3 lat. Pamiętaj, z windykatorem się nie negocjuje, zanim nie jest się pewnym swojego prawnego położenia. Warto więc skorzystać z opinii specjalistów.

Należy też wiedzieć, że jeżeli Twój dług się przedawnił, to nie oznacza, że nie istnieje. Oznacza to tylko tyle, że możesz się przed nim skutecznie bronić przedawnieniem. Jeśli zapłacisz dług przedawniony, to nie możesz żądać jego zwrotu!

Otrzymałeś wyrok zaoczny lub sądowy nakaz zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

Dodaj komentarz

 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link