Intrum Justitia i Lindorff – wezwanie do zapłaty. Czy warto rozmawiać z windykatorem?

Intrum Justitia i Lindorff – wezwanie do zapłaty. Czy warto rozmawiać z windykatorem?
4.8 (95%) 40 vote[s]

Firmy windykacyjne Intrum oraz Lindorff to potentaci rynku dochodzenia wierzytelności w Polsce. Dlatego jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z tych firm musisz koniecznie przeczytać ten artykuł, aby nie dać wrobić się w dług, którego być może w ogóle nie ma!

Wezwanie do zapłaty z Intrum  Justitia albo Lindorff. Co zrobić?

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z Intrum Justitia albo Lindorff musisz zachować ostrożność. Przede wszystkim nie podejmuj nagłych ruchów. Windykator zawsze wykorzysta każdy Twój błąd. A tych najwięcej popełniamy podejmując nagłe, nieprzemyślane decyzje.

Ważne! Nigdy nie sugeruj się radami zawartymi w wezwaniu do zapłaty. Zanim cokolwiek zrobisz, zawsze uprzednio dokładnie przeczytaj wezwanie do zapłaty i odpowiedz sobie, czy faktycznie możesz mieć zadłużenie, które mogłoby zostać wykupione przez Intrum Justitia albo Lindorff?

Czy warto kontaktować się z firmą Intrum Justitia lub Lindorff?

Zasadniczo musisz wiedzieć, że cokolwiek byś nie mówił i nie robił, windykator i tak zawsze będzie wiedział lepiej o Twoim hipotetycznym zadłużeniu. Choćbyś zaklinał się na najwyższe świętości, jak firma windykacyjna coś kupiła, to musi to odzyskać. I koniec. Ot taka profesja.

Dlatego tłumaczenie czegokolwiek windykatorowi, a w szczególności, że żadnego zadłużenia nie masz, nie ma najmniejszego sensu. Nie przekonasz pracownika Intrum Justitia czy Lindorff do swoich racji. Nie ma na to szans. Pamiętaj, żeby przy okazji dzwonienia albo pisania nie uznać długu, ponieważ wprawni specjaliści firm windykacyjnych nie przebaczają takich błędów i zawsze wykorzystają je w przyszłych sporach sądowych.

Jeśli już chcesz zadzwonić do firmy Intrum Justitia albo Lindorff to musisz wiedzieć jak z nimi rozmawiać. Przede wszystkim pamiętaj, że nie masz obowiązku z niczego się tłumaczyć i to Ty zadajesz pytania. Jak rozmawiać z windykatorem znajdziesz w naszym poradniku pt. “Jak rozmawiać z windykatorem przez telefon“.

Jeśli chciałbyś odpisać cokolwiek firmie windykacyjnej, co odradzamy, to zachowaj pewne reguły. Przede wszystkim nie uznawaj zadłużenia, nie proponuj spłaty długu na raty, nie proponuj redukcji zadłużenia. Każda z tych czynności będzie świadczyła o Twoim przyznaniu się do długu. Dlatego jeśli nie masz pewności czy robisz dobrze, ale naprawdę chcesz z nimi pisać to stosuj się do rad zawartych w naszym poradniku.

Musisz zadać konkretne pytania i żądać udzielenia na nie odpowiedzi. W końcu to do Ciebie ktoś przychodzi po pieniądze i to on ma obowiązek wykazać, że mu się należą.

Nakaz zapłaty z Intrum Justitia albo Lindorff. Co zrobić?

Jeśli windykator złożył przeciwko Tobie pozew do sądu, to najpewniej sąd wyda w Twojej sprawie nakaz zapłaty. Takie orzeczenie sądu nie jest jednak trwałe i wystarczy, że złożysz sprzeciw od nakazu zapłaty albo sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU.

Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz 2 tygodnie, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej. Musisz pamiętać, że w celu wygranej masz obowiązek podnieść wszystkie twierdzenia oraz zarzuty. Brak ich zawarcia w piśmie do sądu może spowodować, że mimo posiadania argumentów sprawę przegrasz i będziesz musiał zapłacić na rzecz firmy windykacyjnej Intrum Justitia albo Lindorff znaczne kwoty pieniędzy. Również błędne obliczenie terminu na wniesienie sprzeciwu będzie skutkowało jego odrzuceniem. Niestety codziennie dostajemy prośby o pomoc od osób, które najpierw samodzielnie złożył sprzeciw po terminie ale został on odrzucony. Niestety takie są przepisy i warto o tym pamiętać!

Pomoc pozwanym o zapłatę przez Intrum Justitia

Jeśli nie czujesz się na siłach i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia to zgłoś się do nas po bezpłatną pomoc prawną. Wystarczy, że do nas zadzwonisz albo wyślesz zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Pomogliśmy już tysiącom osób zadłużonych, pozwanych przez firmy windykacyjne.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image