Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. przegrywa w sądzie. Poradnik dla zadłużonych. - Antywindykacja EuroLege

Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. przegrywa w sądzie. Poradnik dla zadłużonych.

Inkaso Kredytowe jak wygrać sprawę w sądzie

Oceń artykuł: 

Otrzymujesz liczne pisma i telefony od Inkaso Kredytowe Sp. z o.o.? A może Twoje sprawa z powództwa Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. trafiła do sądu? W konsekwencji otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo wezwanie na rozprawę? Nie martw się. Całkowite anulowanie zadłużenia jest możliwe! W naszym dzisiejszym poradniku dowiesz się czym jest Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. i jak z nim walczyć. Również w sądzie! A jeśli nie chcesz działać samodzielnie, zawsze możesz skontaktować się z naszą kancelarią.

Co to jest Inkaso Kredytowe Sp. z o.o.?

Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. to jeden z wielu podmiotów działających na rynku wierzytelności. Nie jest zaliczany do potentatów, jak chociażby Kredyt Inkaso czy Universe 3, ale jego znaczenie stale rośnie.

Na czym polega działalność Inkaso Kredytowe Sp. z o.o.? Otóż podmiot taki skupuje dostępne na rynku wierzytelności pochodzące z kredytów albo pożyczek. Jeśli wziąłeś np. pożyczkę w VIA SMS lub Bocian Pożyczki to taki dług może zostać sprzedany do Inkaso Kredytowe Sp. z o.o.

Wezwanie do zapłaty z Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. Czy muszę płacić?

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. to nie płać natychmiast. Najlepiej, jeśli sprawie przyjrzy się doświadczony prawnik, mający wiedzę z zakresu antywindykacji. Może bowiem okazać się, że ze względu na kwestie prawne nie musisz nic płacić. W każdym razie nie możesz kontaktować się z Inkaso Kredytowe Sp. z o.o., aby w stresie i nerwach nie uznać zadłużenia. Czego nie możesz robić? Nie wykonuj połączeń telefonicznych i nie przyznawaj się do żadnego zadłużenia. Rozmowy mogą być nagrywane, a później wykorzystane w przyszłym sporze sądowy. Nie odpisuj również na pisma bez uprzedniej konsultacji. Nie wpłacaj żadnych pieniędzy, ponieważ w ten sposób możesz nawet uznać całe zadłużenie. Takie działania na pewno nie jest w Twoim interesie.

Nakaz zapłaty i sprawa sądowa z  Inkaso Kredytowe Sp. z o.o.

Bardzo często zdarza się, że Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. szybko pozywa do sądu. Niekiedy bez ostrzeżenia, ponieważ próby kontaktu nie zdają rezultatu. Jednak lepiej dopuścić do sprawy sądowej, niż zapłacić dług, którego istnienie i wysokość są niezwykle wątpliwe. Czyż nie?

Przekonał się o tym Pan Adam z województwa lubuskiego, który napisał do nas wiadomość:

„Nie wiem co mam zrobić. Miałem kiedyś, dawno temu pożyczkę w chwilówce. Zdarzały się jakieś małe opóźnienia w płatności, ale zasadniczo wszystko płaciłem regularnie. Nagle dzisiaj dostaję pozew sądowy. Pozywa mnie Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. i żąda jakichś olbrzymich kwot. To kilka tysięcy, gdzie ja może byłem dłużny kilkaset złotych. Proszę o pomoc w napisaniu sprzeciwu do sądu.”.

Naturalnie przydzieliliśmy Panu Adamowi jednego z naszych prawników. Wniósł on w imieniu Pana Adama sprzeciw do sądu, po czym reprezentował go w całym postępowaniu.

Na złożony sprzeciw od nakazu zapłaty Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. odpowiedziało kolejnym pismem. Sprawa nie była prosta, ponieważ brakowało wiele dokumentacji źródłowej. A ta dostępna w aktach sprawy nie przekonywała do słuszności strony powodowej.

Powództwo Inkaso Kredytowe Sp. z o.o. oddalony w całości!

Ostatecznie okazało się, że ze względu na niewystarczający materiał dowodowy sąd był zmuszony oddalić powództwo w całości. Dzięki sile woli Pana Adama i chęci podjęcia walki oraz staraniom naszego prawnika odnieśliśmy sukces.

Właściwie Pan Adam do dzisiaj nie wierzy, że ta historia potoczyła się aż tak bardzo po jego myśli. Całkowite oddłużenie niewątpliwie przywróciło naszemu klientowi wiarę w poczucie sprawiedliwości i dało szansę na lepsze jutro 😊

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image