Fundusz Prokura (Kruk S.A.). Pozew i wezwanie do zapłaty. Co zrobić?

nakaz zapłaty z firmy windykacyjnej prokura kruk
Fundusz Prokura (Kruk S.A.). Pozew i wezwanie do zapłaty. Co zrobić?
4.9 (97.33%) 30 vote[s]

Otrzymałeś nakaz zapłaty długu z funduszu Prokura? Nie wiesz jak masz się zachować? Musisz koniecznie przeczytać nasz poradnik. Uzyskasz cenne wskazówki, co odpisać firmie windykacyjnej oraz jak rozmawiać z pracownikiem firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej w imieniu funduszu Prokura.

Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. Co odpisać firmie windykacyjnej działającej w imieniu funduszu Prokura?

W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, że wezwanie z firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej na zlecenie funduszu Prokura nic nie oznacza. Takie pismo nie jest żadnym stwierdzeniem istnienia Twojego zadłużenia. Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. nie zmienia Twojego dotychczasowego życia. Oznacza jedynie, że Kruk S.A. chce od Ciebie pieniądze. Jeśli chce, to niech pokaże dowody na to, że dług istnieje, w żądanej wysokości oraz niech przedstawi dokumenty na fakt nabycia tego rzekomego zadłużenia. Jednak po kolei.

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy od Pana Janusza z okolic Opola maila o następującej treści: „Dostałem wezwanie do zapłaty z firmy Kruk. Niestety w tym piśmie nie ma żadnych informacji o podstawie mojego zadłużenia. Dzwoniłem do firmy Kruk i dowiedziałem się tylko tyle, że moje zadłużenie zostało wykupione z banku (…) i teraz mam zapłacić kilka tysięcy złotych! Ja takiego zadłużenia nie miałem. Proszę o radę, co zrobić?”

Sytuacja jakich wiele w przypadku firm windykacyjnych, takich jak Prokura, Hoist, Lindorff , czy Ultimo. Potencjalny dłużnik otrzymuje wezwanie do zapłaty długu, którego istnieniu zaprzecza, a firma windykacyjna pozostaje głucha na tłumaczenia. Co więc najlepiej zrobić? Przestać się tłumaczyć! To nie Ty, jako potencjalnym dłużnik masz wykazać firmie Kruk S.A., że nie jesteś dłużnikiem tej firmy, ale to właśnie firma Kruk S.A. musi wykazać Twoje zadłużenie. W końcu to firma Kruk S.A. przychodzi do Ciebie, a nie Ty do niej.

Jeśli chcesz odpisać firmie windykacyjnej na wezwanie do zapłaty, a nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z naszego poradnika dostępnego tutaj: Co odpisać firmie windykacyjnej

Fundusz Prokura pozywa do sądu, a ten wydaje nakaz zapłaty. Co zrobić, jak się bronić?

Jeśli otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty z powództwa funduszu Prokura to najpewniej dobry znak. W końcu będziesz mógł przed sądem udowodnić, że nie jesteś dłużnikiem. Ewentualnie, że dług jest przedawniony. Przedawnienie długu występuje w co najmniej ¾ spraw z udziałem funduszu Prokura.

Pozytywnym zjawiskiem w przypadku funduszu Prokura jest to, że pozwy składa w większości w miejscu zamieszkania pozwanego. Jest to zdecydowana różnica w stosunku do funduszu Best, który pozywa właściwie tylko przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Podobną taktykę ma firma pożyczkowa Profi Credit, która pozywa tylko przed Sądem Rejonowym w Bielsku – Białej.

Po otrzymaniu nakazu zapłaty zapisz koniecznie na kopercie albo samym nakazie zapłaty datę otrzymania pisma z sądu. Od tej daty masz tylko 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU.

W takim sprzeciwie od nakazu zapłaty musisz obowiązkowo podnieść wszystkie zarzuty przeciwko żądaniu pozwu. Jednym z kluczowych zarzutów jest zarzut przedawnienia. Zwróć również uwagę, czy fundusz Prokura dołączył do pozwu umowę kredytu/pożyczki z Twoim podpisem oraz czy udowodnił nabycie długu. Jeśli czegoś brakuje to napisz to w uzasadnieniu i podnieś stosowny zarzut procesowy. Sąd będzie musiał zająć się Twoim stanowiskiem w sprawie.

W znacznej większości spraw, po skutecznym wniesieniu sprzeciwu fundusz Prokura cofa pozew. Takie zachowanie funduszu Prokura świadczy o braku pewności co do swoich racji w procesie.

Poniżej przedstawiamy niektóre orzeczenia z wygranych spraw przeciwko funduszowi Prokura:

wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk  wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk

Wezwanie na rozprawę do sądu rejonowego z powództwa funduszu Prokura. Czy mam się stawiać osobiście?

Jeżeli sąd ma wątpliwości co do pozwu funduszu Prokura to wówczas nie wyda nakazu zapłaty, ale wyznaczy termin rozprawy. W takiej sytuacji otrzymasz wezwanie na rozprawę. W tym wezwaniu dowiesz się gdzie i o jakiej godzinie odbędzie się rozprawa w Twojej sprawie.

Czy warto iść? To zależy, ale w większości spraw lepiej napisać tylko samą odpowiedź na pozew i żądać przeprowadzenie rozprawy pod naszą nieobecność. Oczywiście należy podnieść stosowne zarzuty, tak, jak ma to miejsce w przypadku pisania sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image