Fundusz Horyzont pozywa do sądu i uzyskuje nakaz zapłaty. Co robić?

Fundusz Horyzont pozywa do sądu i uzyskuje nakaz zapłaty. Co robić?
5 (100%) 16 votes

Otrzymałeś pismo z sądu, z którego wynika, że pozwał Cię Horyzont Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Zapewne jest to nakaz zapłaty wydany w postępowaniu upominawczym alb wezwanie na rozprawę. W naszej Fundacji prowadziliśmy już wiele procesów przeciwko Funduszowi Horyzont. Zdecydowana większość ze skutkiem bardzo pozytywnym. Jeśli nie wiesz jak bronić się przeciwko firmie Horyzont to dobrze trafiłeś. Przedstawimy historię jednego z naszych podopiecznych, któremu udało się wygrać z Funduszem Horyzont i uniknąć zapłaty nienależnego długu.

Pozew z Funduszu Horyzont i nakaz zapłaty.

Na początku bieżącego roku zgłosiła się do nas Pani Anna z województwa Mazowieckiego, pisząc w formularzu zgłoszeniowym następującą wiadomość:

„Czy jesteście mi Państwo w stanie pomóc? Dostałam nakaz zapłaty z sądu. Pozwała mnie nieznana mi firma Horyzont. Podobno nie zapłaciłam jakiejś raty pożyczki. To było tak dawno temu. Zupełnie nie pamiętam całej historii. Jak można skorzystać z Waszej pomocy?”.

Skorzystanie z pomocy naszej Fundacji jest bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do nas w jakiejkolwiek formie (formularz na stronie, mail, telefon) i przesłać skany dokumentów otrzymanych z sądu. Natychmiast zostaną one przekazane jednemu z naszych specjalistów, który dokona analizy prawnej całego materiału dowodowego i oceni szansę powodzenia w sprawie.

Nie inaczej też było ze sprawą Pani Anny. Jeszcze tego samego dnia jeden z naszych specjalistów dokonał gruntownej analizy sprawy pod kątem możliwości wygranej w procesie z Funduszem Horyzont. Okazał się, że jak wiele spraw podobnego rodzaju, tak i w tej było wiele nieścisłości, które zostały dokładnie wypunktowane w sprzeciwie od nakazu zapłaty, który został w imieniu Pani Anny złożony do sądu.

Dlaczego taka kwota w pozwie?

Pierwsza rzecz, na jaką zwróciliśmy uwagę to fakt, że nie było żadnych dowodów, z których miałaby wynikać kwota dochodzonego roszczenia przez Fundusz Raport. Co prawda do pozwu przedłożył powód wyciąg z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego jednakże nie był on w żaden sposób dla nas wiarygodny. Jak się później okazało, nie był on też wiarygodny dla sądu.

W uzasadnieniu pozwu firma windykacyjna naliczyła sobie określony kapitał oraz odsetki. Problem w tym, że nie było wiadomo z czego się ten kapitał wziął, dlaczego taka kwota? Oczywiście to samo było z odsetkami doliczonymi do kwoty głównej. Pamiętaj, że to nie Ty jako pozwany masz udowodnić, że kwota wskazana w pozwie jest nieprawidłowa, ale to powód powinien wykazać, że kwota jaką dochodzi w procesie jest mu należna.

Przedawnione roszczenie Funduszu Horyzont.

Kolejnym zarzutem w sprzeciwie od nakazu zapłaty było przedawnienie roszczenia dochodzonego przez Fundusz Horyzont. W żadnym dokumencie nie było dokładnie określonej daty wymagalności roszczenia, a to sprawiało trudności w ustaleniu konkretnej daty przedawnienia. Nasz specjalista jednak na podstawie danych zawartych w innych dokumentach ustalił hipotetyczną datę wymagalności. Datę, która zasadniczo była do przyjęcia.

Jak w efekcie zachował się Fundusz Horyzont? Cofnął pozew! W efekcie cofnięcia pozwu sąd umorzył postępowanie. Wygrana co prawda połowiczna, ponieważ sąd nie zajął się sprawą merytorycznie, ale jak każda wygrana ucieszyła zarówno nas jak i naszą podopieczną 😊

Otrzymałem pozew i nakaz z funduszu Horyzont. Co mam zrobić?

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę z powództwa firmy windykacyjnej, banku albo firmy pożyczkowej? Nie ryzykuj działania na własną rękę, ale zgłoś się już dzisiaj po bezpłatną pomoc Fundacji. Zgłoszenie możesz wysłać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

W sprawie jest już komornik, a Ty nie wiedziałeś o żadnej sprawie sądowej? W takiej sytuacji egzekucję można umorzyć, nakaz zapłaty uchylić i nawet odzyskać zabrane pieniądze. Zgłoszenia sprawy egzekucyjnej możesz dokonać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/


Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image