Fundusz Horyzont pozywa do sądu i uzyskuje nakaz zapłaty. Co robić?

Fundusz Horyzont pozywa do sądu i uzyskuje nakaz zapłaty. Co robić?
5 (100%) 5 votes

Otrzymałeś pismo z sądu, z którego wynika, że pozwał Cię Horyzont Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Zapewne jest to nakaz zapłaty wydany w postępowaniu upominawczym alb wezwanie na rozprawę. W naszej Fundacji prowadziliśmy już wiele procesów przeciwko Funduszowi Horyzont. Zdecydowana większość ze skutkiem bardzo pozytywnym. Jeśli nie wiesz jak bronić się przeciwko firmie Horyzont to dobrze trafiłeś. Przedstawimy historię jednego z naszych podopiecznych, któremu udało się wygrać z Funduszem Horyzont i uniknąć zapłaty nienależnego długu.

Pozew z Funduszu Horyzont i nakaz zapłaty.

Na początku bieżącego roku zgłosiła się do nas Pani Anna z województwa Mazowieckiego, pisząc w formularzu zgłoszeniowym następującą wiadomość:

„Czy jesteście mi Państwo w stanie pomóc? Dostałam nakaz zapłaty z sądu. Pozwała mnie nieznana mi firma Horyzont. Podobno nie zapłaciłam jakiejś raty pożyczki. To było tak dawno temu. Zupełnie nie pamiętam całej historii. Jak można skorzystać z Waszej pomocy?”.

Skorzystanie z pomocy naszej Fundacji jest bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do nas w jakiejkolwiek formie (formularz na stronie, mail, telefon) i przesłać skany dokumentów otrzymanych z sądu. Natychmiast zostaną one przekazane jednemu z naszych specjalistów, który dokona analizy prawnej całego materiału dowodowego i oceni szansę powodzenia w sprawie.

Nie inaczej też było ze sprawą Pani Anny. Jeszcze tego samego dnia jeden z naszych specjalistów dokonał gruntownej analizy sprawy pod kątem możliwości wygranej w procesie z Funduszem Horyzont. Okazał się, że jak wiele spraw podobnego rodzaju, tak i w tej było wiele nieścisłości, które zostały dokładnie wypunktowane w sprzeciwie od nakazu zapłaty, który został w imieniu Pani Anny złożony do sądu.

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny z powództwa banku, firmy windykacyjnej lub firmy pożyczkowej chwilówki?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty.

Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

Oddłużanie i Antywindykacja Fundacja Darmowy Prawnik

Dlaczego taka kwota w pozwie?

Pierwsza rzecz, na jaką zwróciliśmy uwagę to fakt, że nie było żadnych dowodów, z których miałaby wynikać kwota dochodzonego roszczenia przez Fundusz Raport. Co prawda do pozwu przedłożył powód wyciąg z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego jednakże nie był on w żaden sposób dla nas wiarygodny. Jak się później okazało, nie był on też wiarygodny dla sądu.

W uzasadnieniu pozwu firma windykacyjna naliczyła sobie określony kapitał oraz odsetki. Problem w tym, że nie było wiadomo z czego się ten kapitał wziął, dlaczego taka kwota? Oczywiście to samo było z odsetkami doliczonymi do kwoty głównej. Pamiętaj, że to nie Ty jako pozwany masz udowodnić, że kwota wskazana w pozwie jest nieprawidłowa, ale to powód powinien wykazać, że kwota jaką dochodzi w procesie jest mu należna.

Przedawnione roszczenie Funduszu Horyzont.

Kolejnym zarzutem w sprzeciwie od nakazu zapłaty było przedawnienie roszczenia dochodzonego przez Fundusz Horyzont. W żadnym dokumencie nie było dokładnie określonej daty wymagalności roszczenia, a to sprawiało trudności w ustaleniu konkretnej daty przedawnienia. Nasz specjalista jednak na podstawie danych zawartych w innych dokumentach ustalił hipotetyczną datę wymagalności. Datę, która zasadniczo była do przyjęcia.

Jak w efekcie zachował się Fundusz Horyzont? Cofnął pozew! W efekcie cofnięcia pozwu sąd umorzył postępowanie. Wygrana co prawda połowiczna, ponieważ sąd nie zajął się sprawą merytorycznie, ale jak każda wygrana ucieszyła zarówno nas jak i naszą podopieczną 😊

Otrzymałem pozew i nakaz z funduszu Horyzont. Co mam zrobić?

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę z powództwa firmy windykacyjnej, banku albo firmy pożyczkowej? Nie ryzykuj działania na własną rękę, ale zgłoś się już dzisiaj po bezpłatną pomoc Fundacji. Zgłoszenie możesz wysłać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

W sprawie jest już komornik, a Ty nie wiedziałeś o żadnej sprawie sądowej? W takiej sytuacji egzekucję można umorzyć, nakaz zapłaty uchylić i nawet odzyskać zabrane pieniądze. Zgłoszenia sprawy egzekucyjnej możesz dokonać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od sądowego nakazu zapłaty lub wyroku zaocznego masz tylko 14 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj i zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną pomoc prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image