Zobowiązania dłużnika po jego śmierci

Zobowiązania dłużnika po jego śmierci
4.7 (93.33%) 12 votes

Długi zaciągnięte za życia niestety obarczają naszych bliskich. Jeśli popadłeś w długi i poddajesz się, pomyśl o swojej żonie/mężu i dzieciach. One odziedziczą Twoje długi i będą żyły z takim samym ciężarem jak Ty.

Poziom zadłużenia polskiego społeczeństwa (głównie w komercyjnych bankach zagranicznych), jest bardzo wysoki, czego o poziomie wiedzy przeciętnego „Kowalskiego” w przedmiocie obrotu wierzytelności i ich przedawnienia powiedzieć nie można.

Zaciągnięte przez dłużnika zobowiązanie, jeśli nie zostanie spłacone za jego życia, przechodzi na spadkobierców. Całe szczęście, że pod koniec ubiegłego roku wprowadzono zasadę, że prawa i obowiązki po śmierci spadkodawcy dziedziczy się z dobrodziejstwem inwentarza, a nie wprost, co w części przyczyni się do minimalizowania zadłużania dalszych pokoleń polskich rodzin. Nie oznacza to jednak, że długów bliscy dłużnika nie odziedziczą, co najwyżej zapłacą je w mniejszej wysokości niż powinni.

Czy jednak zamiast poddawać się długom, ciągle dzwoniącym i nękającym windykatorom, nie warto rzucić im wyzwania? Czy nie warto pomyśleć o swoich bliskich jeszcze za życia?

Dlatego należy z całą stanowczością skarżyć nakazy zapłaty wydawane na rzecz firm windykacyjnych i podejmować próbę obrony, chociażby nawet w konsekwencji miała się okazać ona niewystarczająca.

Otrzymałeś wyrok zaoczny lub sądowy nakaz zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej, chwilówki lub banku?

Pamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od wyroku lub nakazu zapłaty. Nie zwlekaj! Zgłoś się do naszej Fundacji po DARMOWĄ pomoc prawną.

Jeśli nagle pojawił się komornik, a nie wiedziałeś o sprawie sądowej, to też możemy pomóc! Jeszcze nie wszystko stracone.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ

Dodaj komentarz

 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link