Zobowiązania dłużnika po jego śmierci

//Zobowiązania dłużnika po jego śmierci
  • ci się dzieje z długami po śmierci dłużnika, kto dziedziczy długi?
Zobowiązania dłużnika po jego śmierci
4.6 (91.11%) 9 votes

Długi zaciągnięte za życia niestety obarczają naszych bliskich. Jeśli popadłeś w długi i poddajesz się, pomyśl o swojej żonie/mężu i dzieciach. One odziedziczą Twoje długi i będą żyły z takim samym ciężarem jak Ty.

Poziom zadłużenia polskiego społeczeństwa (głównie w komercyjnych bankach zagranicznych), jest bardzo wysoki, czego o poziomie wiedzy przeciętnego „Kowalskiego” w przedmiocie obrotu wierzytelności i ich przedawnienia powiedzieć nie można.

Zaciągnięte przez dłużnika zobowiązanie, jeśli nie zostanie spłacone za jego życia, przechodzi na spadkobierców. Całe szczęście, że pod koniec ubiegłego roku wprowadzono zasadę, że prawa i obowiązki po śmierci spadkodawcy dziedziczy się z dobrodziejstwem inwentarza, a nie wprost, co w części przyczyni się do minimalizowania zadłużania dalszych pokoleń polskich rodzin. Nie oznacza to jednak, że długów bliscy dłużnika nie odziedziczą, co najwyżej zapłacą je w mniejszej wysokości niż powinni.

Czy jednak zamiast poddawać się długom, ciągle dzwoniącym i nękającym windykatorom, nie warto rzucić im wyzwania? Czy nie warto pomyśleć o swoich bliskich jeszcze za życia?

Dlatego należy z całą stanowczością skarżyć nakazy zapłaty wydawane na rzecz firm windykacyjnych i podejmować próbę obrony, chociażby nawet w konsekwencji miała się okazać ona niewystarczająca.

Nie zwlekaj! Aby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 14 dni od dnia odbioru nakazu zapłaty.

Błąd w treści sprzeciwu może skutkować jego odrzuceniem. Nie ryzykuj! Zgłoś się do naszej Fundacji. Napiszemy dla ciebie sprzeciw za darmo.

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC PRAWNĄ
2018-01-18T09:08:04+00:00 Kwiecień 26th, 2016|Tags: , , , , |
 
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ POMOCY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link