Dług we Wschodni Bank Cukrownictwa. Sprawa sądowa z Trigon Profit. Co robić?

Dług we Wschodni Bank Cukrownictwa. Sprawa sądowa z Trigon Profit. Co robić?
4.8 (96.36%) 22 vote[s]

Otrzymałeś z Trigon Profit wezwanie do zapłaty albo nakaz zapłaty z sądu w sprawie starego zadłużenia? Miałeś dawno temu zawierać umowę kredytu/pożyczki ze Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.? Uważaj! Twój dług może być nieistniejący albo dawno temu przedawniony. Dzięki naszemu dzisiejszemu artykułowi dowiesz się na co uważać w kontaktach i sprawach sądowych z firmą Trigon Profit oraz jak bronić się przeciwko temu funduszowi w sądzie.

Trigon Profit kupuje stary od Idea Bank, który wcześniej nabył go od Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.

W większości zadłużenia dotyczące spraw związanych ze Wschodni Bank Cukrownictwa S.A. wynikają z umów zawieranych przez ten bank ze swoimi klientami w latach 90-tych XX wieku. Długi stare, ale jakże wartościowe dla firm skupujących wierzytelności. Zgodnie z informacjami, jakie znajdują się w pozwach kierowanych przeciwko byłym klientom Wschodniego Banku Cukrownictwa S.A. wierzytelności przejęte zostały przez Idea Bank S.A. Następnie jako roszczenia należne Idea Bank S.A. były sprzedawane pomiędzy różnymi firmami windykacyjnymi. A w końcu trafiły do jednego z funduszy Trigon Profit. To właśnie ten podmiot jest bohaterem naszego dzisiejszego artykułu.

Co takiego atrakcyjnego może być dla firmy windykacyjnej w zakupie tak starego zadłużenia? Zadłużenia, które być może nawet osiągnęło już dawno temu pełnoletność? Przede wszystkim wydaje się być tutaj czynnikiem przeważającym cena. Takie stare roszczenia sprzedawane są za niewielki % ich nominalnej wartości. Kuszące jest też to, że wartość odsetek doliczonych do należności głównych nierzadko przekracza ją kilkukrotnie.

Nakaz sądowy zapłaty z Trigon Profit. Jak się bronić?

Nie stoi na przeszkodzie firmie windykacyjnej w pozwaniu rzekomego dłużnika do sądu fakt, że dług zapewne ma już kilkanaście lat i dawno temu jest już przedawniony. Nie stoi na przeszkodzie również i to, że firma windykacyjna poza zapisem takiego długu w swoich księgach rachunkowych nie posiada żadnego innego rzeczywistego dowodu na istnienie roszczenia. Co więcej, nie posiada nawet w zdecydowanej większości przypadków dowodów na istnienie umowy pierwotnej. Umowy, którą rzekomy dłużnik miał zawierać ze Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.

Jak więc się dzieje, że mimo wszystko sąd wydaje nakaz zapłaty? Niestety sądy w przeważającej ilości spraw zadowalają się jedynie wyciągiem z ksiąg rachunkowych funduszy. Nie inaczej robił Trigon Profit. Na dowód istnienia długu nie posiadał umowy, którą rzekomy dłużnik miał zawierać ze Wschodnim Bankiem Cukrownictwa S.A.

Historia Pani Agaty, która wygrała z Trigon Profit. Wcześniej Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.

Pewien czas temu zgłosiła się do nas Pani Agata z okolic Olsztyna, która napisała do nas maila pełnego żalu. Oto jego treść:

„Proszę Was o pomoc! Dostałam dzisiaj z sądu rejonowego z Warszawy nakaz zapłaty. Mam zapłacić dla Trigon Profit kilka tysięcy złotych za długi z lat 90-tych! Przede wszystkim to ja jednak o takich długach nic nie wiedziałam, Podobno przy zamknięciu rachunku zostało mi ok. 100 zł do zapłacenia za likwidację. Dzisiaj to już kilka tysięcy. Proszę pomóżcie!”.

Oczywiście przydzieliliśmy Pani Agacie jednego z naszych specjalistów.

Już po wstępnej analizie sprawy widać było, że roszczenie jest daleko przedawnione. Nie trzeba było głęboko szukać i wertować dokumentacji. Poza tym do akt sprawy sądowej Trigon Profit nie załączył umowy kredytu, na który powoływał się w pozwie. Mimo prośby ze strony sądu o ten dokument Trigon Profit milczał. W zamian za to szybko cofnął pozew, ale już roszczenia się nie zrzekł. Ostatecznie w wyniku skutecznie wniesionego sprzeciwu od nakazu zapłaty do jednego z sądów rejonowych w Warszawie zostało wydane postanowienie o umorzeniu postępowania.

Nie jest wykluczone, że ten rzekomy dług zostanie sprzedany dalej przez firmę Trigon Profit. Nie jest też wykluczone, że ten kolejny nabywca pozwie Panią Agatę w nowym procesie o zapłatę tego samego, rzekomego zadłużenia. Pewne jest jedynie to, że jeśli tak się stanie, to Pani Agata, jak wielu innych podopiecznych naszej Fundacji uzyska bezpłatną i fachową pomoc.

Jak wygrać z Trigon Profit w sądzie sprawę o dług ze Wschodniego Banku Curownictwa?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Fundacji. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Koszty takiej pomocy pokrywa fundacja ze środków własnych oraz pochodzących od strony przeciwnej. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Fundacja EuroLege jak się zgłosić

Call Now Button
Pamiętaj! Termin na odwołanie się od nakazu zapłaty jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki 
działa na Twoją niekorzyść!

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ ANALIZY prawnej!

Niczym nie ryzykujesz, a możesz stracić szansę na anulowanie długu lub wstrzymanie egzekucji komorniczej.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image