Best S.A. - III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. - Antywindykacja EuroLege

Best S.A. – III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Co to jest Best III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Oceń artykuł: 

Masz problem z BEST S.A. – III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Zostałeś pozwany przez tą firmę windykacyjną do sądu o zapłatę długu? W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest i jak działa fundusz BEST III NSFIZ. Wyjaśniamy również na czy podejmować próby kontaktu z firmą windykacyjną, na co zwrócić uwagę oraz w jaki sposób bronić się przed atakami windykatora. Zapraszamy do lektury.

Spis treści artykułu:

  1. Czym jest BEST S.A. i BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty?
  2. Fundusz BEST wzywa do zapłaty. Co zrobić?
  3. Sprawa sądowa, pozew i nakaz zapłaty z BEST. Jak się bronić? Czy można wygrać w sądzie?
  4. Jak zgłosić się o pomoc prawnika w sprawie przeciwko BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty?

Czym jest BEST S.A. i BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty?

BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest polską. Legalnie działającą firmą windykacyjną. Zasadniczym modelem prowadzonej działalności takiego podmiotu jest sekurytyzacja długów. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, iż BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty skupuje w drodze cesji wierzytelności wierzytelności banków czy firm pożyczkowych, jakie potencjalnie przysługują tym instytucjom finansowym od osób trzecich, głównie konsumentów.

Firma windykacyjna BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty obok Funduszy BEST I i BEST IV uchodzi za jednego z kluczowych graczy na polskim rynku wierzytelności, zwanego potocznie rynkiem „długów”. Jest to podmiot o wysokim stopniu skapitalizowania, a jego głównymi konkurentami na rynku są takie Fundusze Sekurytyzacyjne jak np.: ProkuraHOIST czy Ultimo Portfolio Investment.

A czym w takim razie zajmuje się BEST S.A.? Jest to podmiot, który w imieniu Funduszy BEST, w tym BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zajmuje się zarządzeniem wierzytelnościami danego funduszu sekurytyzacyjnego. BEST S.A. organizuje np. obsługę prawną dla spraw sądowych czy też obsługę windykacyjną, zmierzającą do pozasądowego załatwienia sprawy.

Fundusz BEST wzywa do zapłaty. Co zrobić?

Dostajesz od BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty liczne wezwania do zapłaty? Bez względu na to, czy są to wezwania do zapłaty wysyłane listem tradycyjnym, SMS albo polegające na rozmowie telefonicznej to zawsze masz obowiązek sprawdzić wszystkie informacje. W końcu jeśli ktoś dzwoni do Ciebie i mówi, że masz mu zapłacić to musisz być pewnym, że dany dług faktycznie istnieje, nie jest zawyżony oraz faktycznie został kupiony przez BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Jak to zrobić? Opisywaliśmy już schemat działania w takich sytuacjach na naszym blogu w artykule jak rozmawiać z windykatorem przez telefon.

Jeśli ktokolwiek żąda od Ciebie pieniędzy musisz być czujnym. W każdym razie pamiętaj, aby przez telefon nie podawać ani też nie potwierdzać swoich danych osobowych, w szczególności takich danych jak PESEL czy adres zamieszkania.

UWAGA! Nigdy nie płać w ciemno bez konsultacji z prawnikiem. Błąd może Cię drogo kosztować!

Sprawa sądowa, pozew i nakaz zapłaty z BEST. Jak się bronić? Czy można wygrać w sądzie?

Konsekwencją tego, że firma windykacyjna wzywa Cię do zapłaty, a Ty nie płacisz, gdyż np. nie jesteś w stanie zweryfikować wszystkich danych dotyczących konieczności zapłaty będzie złożenie przez taką firmę pozwu do sądu. W wyniku tak złożonego pozwu otrzymasz na 90% nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nie wyłączając e-sądu. W takiej sytuacji należy koniecznie wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty co spowoduje uchylenie w całości wydanego przez sąd orzeczenia.

PAMIETAJ! Na skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia, w którym odebrałeś przesyłkę z sądowym nakazem zapłaty i pozwem.

A co jeśli w sprawie nie wydano nakazu zapłaty? W takiej sytuacji sąd zobowiązuje do wniesienia pisma o nazwie odpowiedź na pozew. Na złożenie odpowiedzi na pozew masz czas, który wyznaczył Ci sąd. Nie może być to jednak okres krótszy niż 2 tygodnie.

Brak skutecznego złożenia odpowiedzi na pozew może być bardzo przykry w skutkach. Włącznie z wydaniem ciężkiego w zwalczaniu wyroku zaocznego. Dlaczego ciężkiego? Bowiem sprzeciw od wyroku zaocznego wymaga uiszczenia opłaty sądowej w wysokości ½ opłaty od pozwu. To dużo, zważywszy na fakt, że sprzeciw od nakazu zapłaty nic nie kosztuje pozwanego…

Jak zgłosić się o pomoc prawnika w sprawie przeciwko BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty?

Potrzebujesz pomocy w sprawie sądowej przeciwko BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom zadłużonym wychodzić z trudności finansowych. Mamy ponad 1000 udokumentowanych wygranych spraw sądowych przeciwko firmom windykacyjnym, pożyczkowym oraz bankom. Dzięki nam osoby, które myślały, że nakaz zapłaty z sądu to koniec odzyskały wiarę w ludzi i sprawiedliwość. Jeśli masz nakaz zapłaty, wyrok zaoczny albo wezwanie na rozprawę w sprawie przeciwko chwilówce, firmie windykacyjnej albo bankowi to nie ryzykuj działania na własną rękę.

U nas wszystko załatwisz zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Działamy zdalnie na terenie całego kraju i pomagamy przed każdym sądem w Polsce. Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się już dzisiaj!

Oto sposoby kontaktu:

  1. Zadzwoń pod numer 530 333 130
  2. Wyślij maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. Napisz na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik
  4. Wyślij zgłoszenie za pośrednictwem formularza: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA
close-image